Okładka wydania

Nie Wkurzaj Się Tom 1 Odwet

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nie Wkurzaj Się Tom 1 Odwet | Autor: Gretchen McNeil

Wybierz opinię:

Bookholiczka

Zupełnie się tego nie spodziewała! Połączenie "Pretty Little Liars" z "Całkiem zabawną historią". Do tego wszystkiego świetny thriller młodzieżowy. Od dłuższego czasu czekałam, na tak świetną książkę i w końcu się doczekałam. Ale może przejdźmy na początek, o czym jest powieść. Bree, Olivia, Kitty i Margot na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą zupełnie nic do czynienia. Każda ma swoją grupę przyjaciół, inne cele w życiu, są z innej warstwy społecznej. Do niedawna nawet nie miały okazji ze sobą rozmawiać. Pewnego dnia zakładają grupę o nazwie NWS (Nie wkurzaj się), aby przeciwstawić się w szkole dokuczaniu uczniom i pokazać ich oprawców. Strzegą tego sekretu jak oczka w głowie. Nikt nie może się dowiedzieć, ponieważ dziewczyny wiedzą, że zostaną przez to wydalone ze szkoły. Kiedy obmyślają plan zemsty na kolejnym uczniu, nieoczekiwanie ginie on w swoim domu z kartką, na której były napisane inicjały ich anonimowej grupy. W szkole powstaje wielki chaos, a dziewczyny boją się, że ktoś zna ich sekret i wcale nie są takie anonimowe jak myślały. Pozostaje pytanie, kto tak naprawdę zabił chłopaka i dlaczego? Czy Bree, Olivia, Kitty i Margot też są w niebezpieczeństwie? Czy uda im się odkryć, kto jest mordercą?

 

Gretchen McNeil jest zawodową śpiewaczką operową, występowała także w cyrku i podkładała głos w filmach, obecnie zaś zajmuje się pisarstwem. Napisała kilka thrillerów dla młodych czytelników, w tym: „Get Even” (Odwet) i „Get Dirty” (Zemstę), „3:59”, „Possess” oraz „Ten” (na jego podstawie powstał film). Jest także autorką komedii młodzieżowej „I’m Not Your Manic Pixie Dream Girl” i powieści stanowiących połączenie horroru i komedii: #MurderTrending, #MurderFunding i #NoEscape.

 

W momencie, w którym zobaczyłam książkę wiedziałam, że chcę ją jak najszybciej przeczytać. Jeśli ktoś piszę, że powieść jest podobna do „Pretty Little Liars” borę ją w ciemno. Uwielbiam takie historie gdzie są cztery dziewczyny, anonimowa grupa, zbrodnie, morderstwa, zagadki, tajemnice. Od samego początku wiedziałam, że książka jest idealną lekturą. Po pierwszym zdaniu cała fabuła mnie zachwyciła i nie mogłam się oderwać.

 

Jak pewnie wiecie na postawie książki powstał dziesięcio- odcinkowy serial na Netflixie Dlatego, jeśli chcecie go obejrzeć polecam wam najpierw zapoznać się z powieścią dopiero później porównać swojego odczucia związane z dwoma odmiennymi punktami widzenia. Ja po skończonej lekturze za niedługo zabiorę się za obejrzenie serialu. Na ten moment na razie się nie wypowiem na jego temat.

 

Dla mnie Gretchen McNeil stworzyła idealny thriller młodzieżowy. Wciąga on od pierwszych stron i nie da o sobie zapomnieć nawet po skończonej lekturze. Tutaj jest dosłownie wszystko stworzone idealnie jak bohaterowie, fabuła, dialogi. Do tego autorka pokazała, że cztery dziewczyny dzięki założeniu anonimowej grupy NWS walczyły z przemocą, znęcaniem, nienawiścią i seksizmem. Nikt nie jest bezbronny i można walczyć o swoje prawa w szkole.

 

Przechodząc do zakończenia powieści myślałam, że już w pierwszej części dowiemy się chociaż w małym procencie, kto jest mordercą, jednak autorka miała zupełnie inny pomysł. Mimo tego, że troszeczkę jest mi smutno, że musimy czekać na drugą część pod tytułem „Nie wkurzaj się. Zemsta” i dopiero tam się wszystko wyjaśni, jestem pod ogromnym wrażeniem twórczości Gretchen McNeil. Z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnego tomu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial