Okładka wydania

Nie Czyń Drugiemu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Vladimir Wolff
 • Gatunek: Kryminał
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 384
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 144x207 mm
 • ISBN: 9788365904690
 • Wydawca: WarBook
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Ustroń
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Nie Czyń Drugiemu | Autor: Vladimir Wolff

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

VLADIMIR WOLFF - najbardziej tajemnicza postać polskiego pisarstwa, powraca oto z nową, niezwykle efektowną i udaną, odsłoną swojej twórczości. Odsłoną, która tym razem zostawia za sobą wojenne i fantastyczne klimaty, a wpisuje się w nurt klasycznej historii kryminalnej z sensacją w tle! Książka ta nosi tytuł "Nie czyń drugiemu" i ukazała się tradycyjnie nakładem Wydawnictwa Warbook!

 

Świnoujście, upalne lato, czas wakacyjnego szaleństwa. Młody prokurator - Rafał Adamski, daje się oto ponieść pewnej nocy tej niezwykłej atmosferze, nie pamiętając wydarzeń z ostatnich kilku godzin po tym, gdy budzi się rankiem w obcym domu. Tego samego dnia zostaje powierzona mu sprawa śmierci młodej kobiety, której ciało wyrzuca morze na brzeg świnoujskiej plaży. Jak się wkrótce okazuje, obie te sprawy wydają się ze sobą łączyć, sprowadzając na jego głowę całą serię dramatycznych zdarzeń, które będą związane tyleż ze śmiercią dziewczyny, co i walką o władzę i wielkie pieniądze. Adamski znajdzie się tym samym w centrum niebezpiecznej gry, w której to nie może on nikomu zaufać...

 

Najnowsza książka Vladimira Wolffa wpisuje się swoim charakterem w nurt mrocznego, kryminalnego thrillera, w którym to główny bohater staje sam naprzeciw bezwzględnemu złu, przybierającemu postać zaawansowanej przestępczości, szemranych biznesmenów i tajnych służb. To powieść, która wciąga nas swoją relacją od pierwszych chwil, stawiając u boku prokuratora Adamskiego w samym centrum przedziwnych i przerażających wydarzeń, które z każdą chwilą wydają się zacieśniać wokół niego, niczym w matni. I co ważne, jest to tyleż efektowna, co i logiczna relacja.

 

Konstrukcja powieści przybiera dobrą i sprawdzoną wielokrotnie postać, gdzie oto śledzimy kolejny losy głównego bohatera, poznając zarówno rozgrywające się z jego udziałem wydarzenia, jak i też przemyślenia, wnioski i refleksje. To właśnie wraz z prokuratorem Adamskim zostajemy postawienia przed niezwykle trudnym zadaniem, jakim to jest nie tylko oczyszczenie swojego dobrego imienia, ale też i ocalenia życia - własnego i bliskich mu osób. Co ciekawe, nie mogę powiedzieć, że akcja pędzi tu z zawrotną prędkością, a raczej niespiesznie rozgrywa się na naszych oczach, potęgując ze strony na stronę napięcie, poczucie niewiadomej i oczywiście rzecz najważniejszą - ciekawość. Naturalnie, nie zabrakło tu kilku spektakularnych scen z walką w roli głównej, ale to jednak śledcza intryga i emocje, wydają się być tutaj najważniejsze.

 

Rafał Adamski - to z pewnością intrygująca, bardzo wyrazista i też przekonująca nas do uwierzenia weń, postać. Przekonująca swoja nie idealnością, gdyż nie jest to na pewno typ twardego macho, który walczy ze złem zawsze i w każdych okolicznościach. Mówiąc kolokwialnie - to "zwykły facet", który miał pecha urodzić się w niewłaściwej rodzinie, pełnić niewłaściwy zawód, jak i też interesować tym, czym nie powinien. Trudno też powiedzieć, czy lubimy tego bohatera, gdyż z jednej strony współczujemy mu jego położenia i kibicujemy w walce o wyjście na prostą..., ale z drugiej irytuje nas on np. swoim charakterem "podrywacza", który nie jest w stanie odpuścić żadnej, no prawie żadnej, kobiecie. To interesująca, choć też i niejednoznaczna postać, która czyni fakt jej poznawania, jeszcze przyjemniejszym.

 

Książka ta stanowi również fascynującą opowieść o Świnoujściu. Świnoujściu, które wraz z budową gazoportu stało się jednym z najważniejszych i najbardziej strategicznych miejsc w naszym kraju. Autor oddał ów zmianę w bardzo precyzyjny i wyrazisty sposób, mający zresztą wpływ na fabułę tej opowieści, ale też i opisał w znakomitym stylu codzienność życia rodowitych mieszkańców nadmorskiego kurortu, którzy musza zmagać się z wakacyjną falą wczasowiczów i turystów. Realizmu nie można odmówić także i na innych polach kreacji tej powieściowej rzeczywistości, m.in. na czele z pracą prokuratury, policji, czy też aktywnością ekologów, której to również zostało poświęcono tu wiele miejsca. Na deser mamy zaś wątek służb specjalnych, czyli temat, o którym autor ten wydaje się wiedzieć naprawdę wiele...

 

Niniejsza powieść stanowi sobą znakomite "czytadło", w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego pojęcia. To książka, która od pierwszych stron porywa nas swoją narracją, bardzo szybko pozwala odnaleźć się w realiach życia jej głównego bohatera, jak i też trzyma w napięciu tym, co wypełnia kolejne dni Rafała Adamskiego. Dzięki temu też lektura tej książki upływa nam w iście błyskawicznym tempie oraz z nieustającym zaintrygowaniem tym, jak zakończy się śledztwo prokuratora i jak wielkie poniesie przy tym koszty, bo te są pewnymi.

 

Słowem podsumowania - najnowsza powieść Vladimira Wolffa pt. "Nie czyń drugiemu", to interesująca, emocjonująca i realistyczna, historia spod znaku literackiego kryminału i sensacji. To również znakomity warsztat tego autora, piękne wydanie przez Warbooka i gwarancja wspaniałej rozrywki na wakacyjny czas. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial