Okładka wydania

Ignacy Kozielewski - Harcmistrz Rzeczpospolitej

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ignacy Kozielewski - Harcmistrz Rzeczpospolitej | Autor: Stanisław Stanik

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls, ukazała się właśnie niezwykle interesująca pozycja pt. "Ignacy Kozielewski - harcmistrz Rzeczyspospolitej", autorstwa Stanisława Stanika. To właśnie ta biograficzna książka odsłania przed nami postać jej tytułowego bohatera, który wsławił się w dzieje tworzenia polskiego harcerstwa, jak i też jako autor wielu wspaniałych pozycji literackich na polu pedagogiki oraz nauki, ale też i poezji.

 

Stanisław Stanik - autor niniejszej pozycji, przedstawia nam na jej stronach zarówno życiorys Ignacego Kozielowskiego, jak i też przekrój jego pisarskiej twórczości. To właśnie tu dowiemy się tego, gdzie urodził się ten ceniony pedagog, jak wyglądała jego edukacja i zawodowa kariera oraz poznamy pisarskie dokonania  - od pierwszych artykułów począwszy, poprzez pełnowymiarowe dzieła literackie, a kończąc na rzeczy najbardziej znanej - stworzeniu przez Ignacego Kozielowskiego, hymnu polskiego harcerstwa.

 

Całość tej niewielkiej, bo liczącej sobie zaledwie 90 stron - pozycji, została podzielona tu na kilka głównych części. Pierwsza z nich pt. "Portret Ignacego Kozielowskiego", skupia się na ukazaniu życiorysu tej niezwykłej postaci, od dnia jej narodzin, aż po datę śmierci w 1964 roku. To tu poznamy jego bogatą karierę, wkład w polskie harcerstwo, ale też i chociażby stosunek do komunistycznej władzy. 

 

Kolejna część - "W orbicie zainteresowań", podejmuje się ukazania literackiego, naukowego i pedagogicznego wkładu tej postaci w rozwój polskiej kultury i nauki. To właśnie tutaj zostały wskazane i omówione najważniejsze publikacje Ignacego Kozielowskiego, wraz z przedstawionymi okolicznościami - chociażby czasowymi i politycznymi, ich powstania.

 

I wreszcie trzecia część pt. "Jak zrodził się hymn harcerski", odsłania przed nami kulisy stworzenia tego nieśmiertelnego i ponadczasowego, utworu. I tak oto poznajemy tu okoliczności, jakie doprowadziły do powstania tego hymnu, inspirację autora, jak i oczywiście rzecz najważniejszą - pełny tekst tej pieśni.

 

Na koniec czeka nas bardzo rzeczowe, szczegółowe i skrupulatnie przygotowane, kalendarium wydarzeń z życia Ignacego Kozielowskiego.

 

Książkę tę cechuje niezwykła merytoryczność i zarazem szczegółowość relacji, która to przedstawia nam całościowy portret tytułowej postaci, wraz z jej największymi dokonaniami na bardzo wielu polach. Każdy czytelnik, który tylko sięgnie po niniejszy tytuł, uzyska za jego sprawą kompletną wiedzę na temat życia Ignacego Kozielowskiego, pozna jego literacką twórczość, jak i też zaznajomi się z ogromem wkładu tej postaci w rozwój i kształtowanie się polskiego harcerstwa. To również bardzo czytelne i przystępnie podanie tych wszystkich informacji, co z kolei przekłada się na jeszcze większą przyjemność lektury tej książki. I dlatego też można w tym miejscu pokusić się o stwierdzenie, iż mamy oto do czynienia z bardzo dobrą, biograficzną pozycją.

 

Komu poleciłabym sięgnięcie po ten tytuł w pierwszej kolejności...? Myślę, że przede wszystkim tym czytelnikom, którzy interesują się osobą Ignacego Kozielowskiego, ale też i m.in. polską pedagogiką, poezją, jak i również historią harcerstwa. To właśnie oni wyniosą z tego czytelniczego spotkania najwięcej. Oczywiście, książka ta może stać się także punktem wyjścia do jeszcze dokładniejszego zgłębienia życiorysu tej zasłużonej postaci.

 

Słowem podsumowania - książka Stanisława Stanika pt. "Ignacy Kozielewski - harcmistrz Rzeczyspospolitej", to pozycja niezwykle interesująca, wartościowa i merytoryczna w przedstawieniu życia i zawodowego dorobku tytułowej postaci. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, jak i też poznania życia i biografii Ignacego Kozielowskiego. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial