Okładka wydania

Pixar Mapy I Labirynty

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Pixar Mapy I Labirynty | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Sosnowa Igiełka

Co powiecie na wycieczkę do Ameryki Południowej domem przywiązanym do setek kolorowych balonów? Albo może chcecie odwiedzić straszliwy kampus Uniwersytetu Potwornego? Jeśli tak, szykujcie siły ! Oto dziś, najulubieńsze, najbardziej kultowe postacie z wytwórni filmowej Pixar spotkały się na kartach książki „Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw” by zaprosić do wspólnej aktywności. Wytęż wzrok i umysł by odszukać zagubione elementy oraz pomóc bohaterom w dążeniu do celu. Przygoda gwarantowana!
W tej niemałej księdze zabaw przed dziećmi postawiono dwa rodzaje zadań. Pierwsze to zagmatwane labirynty do przejścia, pełne zasadzek, ślepych uliczek, niesamowitych stworzeń i jazdy bez trzymanki. Wszystkie prowadzą do określonego celu, jakim jest odnalezienie zagubionej postaci lub miejsca. Do każdego labiryntu dołączony jest krótki opis w postaci misji do spełnienia. Dziecko ma przejść labirynt i tym samym udzielić pomocy bohaterom, co jest dodatkową motywacją do wykonania działań. Mały czytelnik może również szukać wybranych fragmentów ilustracji. To zarówno budynki, rośliny, zwierzęta, przedmioty, jak i elementy krajobrazu. Zostały one przedstawione w powiększeniu na lupkach znajdujących się na bocznym marginesie. Niektóre z nich są łudząco podobne do innych, co sprawia, że często pada pytanie, czy to aby na pewno właśnie tego szukam. Trzeba się trochę nagłowić, tym bardziej, że do odnalezienia jest aż sto rzeczy! Zarówno labirynty, jak i pozostałe zadania mają różny poziom trudności. Znajdzie się zatem coś prostszego i coś nad wyraz skomplikowanego, a i maluchy mogą mieć niezłą radochę z samego przeglądania tak ciekawej, bajkowej publikacji. Oczywiście przydaje się znajomość animacji, ale nie jest ona niezbędna. Prawdziwy fan bajek będzie zachwycony, a ktoś, kto nie oglądał większości z produkcji filmowych, z pewnością zostanie do tego zachęcony dobrą zabawą. Nawet kiedy wykona się już większość zadań, pozostaje jeszcze moc szczegółów do samodzielnego odkrywania, a przygody bohaterów mogą stać się inspiracją wielu dziecięcych aktywności (np. samodzielnego tworzenia map lub podejmowania zabaw tematycznych).

 

Zabawa z książką „Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw” to również okazja do przypomnienia sobie bohaterów (włącznie z czarnymi charakterami) kultowych animacji wytwórni Pixar, takich jak: „Toy Story”, „Iniemamocni”, „Gdzie jest Nemo”, „Auta”, „Ratatuj”, „Odlot”, „W głowie się nie mieści” itd. Dowiadujemy się, jak prawdopodobnie mogą wyglądać miejsca, w których bohaterowie przeżywają swoje fantastyczne przygody. Rozbudowane mapy dają możliwość podróży z Chłodnicy Górskiej przez Paryż z przystankiem chociażby na Wyspie Nomanisan. Można nawet skorzystać z gościny Krainy Umysłu! Cudowne kolory, wymagające zadania, odrobina humoru, pełne szczegółów mapy sprawiają, że od razu chciałoby się ponownie obejrzeć wszystkie filmy. A dla dorosłego, który dorastał w czasach pierwszych animacji wytwórni Pixar, aż się łezka w oku z powodu wspomnień kręci.

 

Wydawnictwo, czyli Egmont, zadbało o wszystkie techniczne aspekty dobrej publikacji. Książka jest w dużym, lubianym przez dzieci formacie, ma zaokrąglone narożniki i twarde, kartonowe strony, co zdecydowanie przedłuża jej żywotność. Barwy są przyjazne dla oka, nieprzejaskrawione, a wszystkie zadania czytelne i przejrzyste. Polecenia zapisano wyraźną, sporej wielkości czcionką. W odpowiedzi na bolączkę rodziców ( i jako wskazówki dla dzieci) na końcu zamieszczono prawidłowe rozwiązania. To spore ułatwienie dla często mniej spostrzegawczych od swoich pociech dorosłych. Książka „Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw” to nie tylko szansa na dobrą zabawę, ale również wsparcie rozwoju małego czytelnika. Doskonale rozwija spostrzegawczość, poprawia zdolność koncentracji i uwagi, a także kształtuje orientację w przestrzeni.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto