Okładka wydania

Konieczne I Pożądane Zmiany Ustroju Prokuratury W Polsce

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Michał Mistygacz
 • Gatunek: Popularnonaukowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 294
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 176x250 mm
 • ISBN: 9788380852686
 • Wydawca: Difin
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Konieczne I Pożądane Zmiany Ustroju Prokuratury W Polsce | Autor: Michał Mistygacz

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Z polskim sądownictwem nie jest najlepiej... Wiemy o tym wszyscy zarówno z codziennych, medialnych doniesień, jak i też z rozmów z naszymi sąsiadami i znajomymi, którym dane było zetknąć z polskim wymiarem sprawiedliwości. I właśnie temu zagadnieniu, a dokładniej rzecz ujmując - niezbędnym zmianom w polskim sądownictwie na polu prokuratury, została poświęcona ciekawa monografia pt. "Konieczne i pożądane zmiany ustroju prokuratury w Polsce", wydana pod redakcją Michała Mistygacza.

 

Pozycja ta stanowi sobą niezwykle ciekawą, głęboką i ukierunkowaną na wiele płaszczyzn, analizę polskiego systemu prokuratorskiego. To spojrzenie na obowiązujące dziś przepisy, na zawód prokuratora, jak i wreszcie wszelkie błędy, niedostatki i zaniechania, które prowadzą do mało efektywnej pracy polskich prokuratorów. Co jest szczególnie istotne, jest to spojrzenie ludzi prawda - praktyków i teoretyków, którzy mają nie tylko wielką wiedzę w tym zakresie, ale także i bogaty dorobek naukowo-zawodowy. I dlatego właśnie pozycja ta wydaje się tak ważną, istotną i potrzebną.

 

Całość niniejszej publikacji przybiera postać kilkunastu głównych artykułów/esejów ludzi prawa, które to omawiają konkretne elementy postrzegania polskiej prokuratury i niezbędnych zmian w zakresie tego, by ta działa poprawniej. 

 

I tak oto m.in. Grzegorz Kuca odnosi się tu do kwestii konstytucjonalizacji prokuratury i głosów względem tego, jak bardzo winna ona wiązać się z zapisami najwyższej ustawy, a jak mocno powinna podlegać sejmowym ustawom i rozporządzeniom. 

 

Z kolei pani Celina Nowak rozpatruje rolę, pozycję i zależność polskiej prokuratury względem prawa Unii Europejskiej. 

 

Pan Michał Mistygacz zwraca zaś uwagę na kwestię reformy polskiej prokuratury, jako niezbędnego czynnika w zakresie poprawy funkcjonowania całego wymiaru systemu sprawiedliwości Polsce.

 Bardzo ciekawym wydaje się tu także artykuł Andrzej Herzoga na temat etyki zawodu prokuratora, co w kontekście wydarzeń z ostatnich kilku lat, nabiera naprawdę ważnej i głębokiej wymowy. 

 

Natomiast artykuł pt. "Stosunek służbowy prokuratora – między Scyllą niezawisłości a Charybdą posłuszeństwa", wpisuje się chyba w największym stopniu w obecną, polityczną sytuację w naszym kraju, podejmując kwestię tego, gdzie kończy się niezależność prokuratorska, a gdzie zaczyna podwładność względem generalnego prokuratora w kraju.

 

Każdy z powyższych rozdziałów, jak i też te, które to nie zostały tu wyszczególnione, cechuje niezwykła merytoryczność, duża znajomość tematu, jak i też celność zwrócenia uwagi na to, co w danej części wypowiedzi jest najważniejsze i najistotniejsze. To także perfekcyjne wskazanie tego, co w naszej prokuraturze jest złe, co należy usprawnić, jak i też w jakim kierunki powinny podążać owe zmiany.

 

Książka ta stanowi ciekawą propozycję przede wszystkim dla zawodowych prokuratorów, prawników i ludzi związanych z systemem prawnym w naszym kraju. Jednocześnie jest to także niezwykle cenne źródło wiedzy dla studentów prawa, którzy dzięki temu mogą skonfrontować to, co jest im oferowane na zajęciach na uczelni, z nieco bardziej nowoczesnym i szerszym spojrzeniem na stan polskiej prokuratury i zmiany, jakie są jej potrzebne.

 

"Konieczne i pożądane zmiany ustroju prokuratury w Polsce", to pozycja stricte naukowa i przeznaczona jednak przede wszystkim dla tych osób, które mają na co dzień kontakt z pracą polskiego sądownictwa. To właśnie oni wyniosą najwięcej z lektury tej pozycji, jak i też w najprostszy sposób odkryją - nie zawsze najłatwiejsze dla laika, zawarte tu cenne, wnioski. I to właśnie tym osobom polecam w pierwszej kolejności sięgnięcie po tę pozycję.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto
 • Zobacz Mini Tutorial