Okładka wydania

Śniła Mi Się Miłość

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Marek Chrzanowski FDP
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 256
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x210 mm
 • ISBN: 9788381274302
 • Wydawca: Bernardinum
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Pelplin
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Śniła Mi Się Miłość | Autor: Marek Chrzanowski FDP

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Chyba nigdy nie nauczę się punktualności. Na pociąg, jak zwykle zresztą, zdążyłam w ostatniej chwili. ‘Pociąg nie poczeka’-powtarzała z uporem mama, gdy po raz kolejny, z obłędem w oczach, biegałam po domu, pakując się na wyjazd. Szczególnie w wakacje byłam bardzo mobilna. Tylko przepakowywałam plecak, robiąc w nim zawsze miejsce na…miłość. Tak na wszelki wypadek. Gdyby się przytrafił. Chciałam być zawsze przygotowana. I ta tęsknota-za miłością-we mnie rosła i rosła. A ja czekałam. Cierpliwie i z mozołem. Ale wcale nie czekałam biernie. I tutaj zmierzałam do sedna. Zapchane wakacje oznaczały, że moje czekanie było aktywne, a ja-mobilna. Obłęd w oczach i opakowanie na ostatnią chwilę spowodowane było kończącym się przedpołudniem wolontariatem.”

 

Chyba wielu z nas śniło o miłości tej pięknej, czystej, niewinnej, jedynej w swoim rodzaju. Historia dwójki ludzi, zakochanych, którzy poznają się w Bieszczadach. Po raz pierwszy widzą siebie w pociągu, to tam nawiązują pierwsze spojrzenia. Julia ma 23 lata, jest studentką. Za to Bartek, jest od niej o kilka lat starszy i już pracuje. Można by rzec, że zwrócili na siebie uwagę już od pierwszych chwil. Czy połączy ich prawdziwa miłość? Przy okazji całej powieści poznajemy również bliżej rodziny Julii i Bartka. Widzimy jak rodzice dziewczyny są w trudnej sytuacji życiowej. Jak radzą oni sobie z brakiem, bólem i innymi nieprostymi sytuacjami. Julia odgrywa w tym wszystkim najważniejszą rolę.

 

Ks. dr Marek Chrzanowski FDP urodził się w Rawie Mazowieckiej. W 1981 roku wstąpił do Zgromadzenia Księży Orionistów, a siedem lat później przyjął święcenia kapłańskie. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim uzyskał tytuł doktora. Autor ma na swoim koncie wiele ciekawych książek, jednak dopiero zapoznałam się, z jego twórczością po przeczytaniu „Śniła mi się miłość”.

 

Podczas lektury miałam wrażenie jakbym uczestniczyła wraz z bohaterami w całej historii. Ks. Marek Chrzanowski stworzył historię niebanalną, piękną, wspaniałą, jednym słowem nie można tego ująć. Przed przystąpieniem do książki nie wiedziałam zupełnie czego mam się spodziewać. Autor mnie totalnie zaskoczył i nie byłam na to w żadnym stopniu przygotowana. Niby książka ma niewiele stron bo tylko dwieście pięćdziesiąt, jednak tyle się tam dzieje, że nie mogłam się od niej wręcz oderwać. Jeśli szukaliście powieści o miłości: „nie z tego świata, ale przecież każda miłość nie jest z tego świata, bo ma źródło w Bogu”, to „Śniła mi się miłość” jest idealnym wyborem.

 

Twórczość autora chwyci was mocno za serce i nie da, o sobie za szybko zapomnieć. Mimo tego, że przedstawiona historia jest bardzo prosta, napisana lekko i przyjemnie daje nam pole do refleksji i chwili zatrzymania. Czy i wy czasami nie marzycie, o takiej pięknej miłości? Czy nie czekacie tak samo, na tą jedyną osobę? W tych czasach można by rzec, że ciężko o taką miłość niestety. Został mi w pamięci jeden piękny cytat, który wam tutaj przedstawię: „Od momentu, gdy zobaczyłem Ciebie w pociągu, chciałem Ciebie poznawać i stać się dla Ciebie darem, który zasługiwałby na to, by zestarzeć się z Tobą. Po roku wiem, że na Ciebie nie zasługuję; darem być nie umiem, ale z odwagą i powagą chciałem zapytać, czy zostaniesz moją żoną. Czy chcesz dzielić ze mną życie, dopóki nie rozłączy nas śmierć? Czy chcesz być ze mną w zdrowiu i w chorobie, w dobrej i złej chwili? Czy chcesz ze mną mieć dzieci, by na nie przelewać naszą miłość? Czy chcesz?”. Pozostawię was z tymi słowami, a wy zastanówcie się co dalej z nimi zrobicie. Czy chcecie sięgnąć po powieść i przekonać się sami jak na was wpłynie lektura. Decyzję pozostawiam wam, ale obiecuję wam, że warto po nią sięgnąć.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial