Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Turystyka Wśród Form Czasu Wolnego Młodzieży Szkolnej Pokolenia Z

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Turystyka Wśród Form Czasu Wolnego Młodzieży Szkolnej Pokolenia Z | Autor: Renata SewerynAgata NiemczykKatarzyna Klimek

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Żyjemy w czasach, w których nie wyobrażamy sobie już życia bez Internetu, smarftonów, laptopów. Już małe dzieci oraz młodzież przejawia cechy uzależnienia od elektroniki i to właśnie te sprzęty elektroniczne zajmują młodym ludziom dużą część czasu wolnego. Jednak nigdy nie należy zapominać o tym, że najważniejszy jest aktywny wypoczynek.
Jak miewa się taka forma spędzania czasu wśród młodych ludzi? Czy aktywny wypoczynek i turystyka nadal są popularne? Mamy przecież aktualnie ogromne ułatwienia w postaci samochodów, tanich linii lotniczych, zorganizowanych wycieczek i ogromnej bazy miejsc noclegowych na całym świecie. Jednak czy młodzież chętnie podróżuje? Odpowiedź na te wszystkie pytania znajduje się w opracowaniu autorstwa Agaty Niemczyk, Renaty Seweryn oraz Katarzyny Klimek- "Turystyka wśród form czasu wolnego młodzieży z pokolenia Z". To bardzo szczegółowe opracowanie odpowiada na pytania o formy gospodarowania czasem wolnym przez młodzież szkolną pokolenia Z. Czym jest pokolenie Z? Najprościej mówiąc są to ludzie urodzeni po 1994 roku.

 

Nie jest to oczywiście książka dla każdego i przeciętna osoba raczej nie będzie zainteresowana takim przedstawieniem tematu. Opracowanie to jest bowiem raczej literaturą fachową, która może zainteresować studentów niektórych kierunków, socjologów, ekonomistów, czy psychologów. Zdecydowanie nie jest to książka dla przeciętnego czytelnika.
Opisywana publikacja składa się z siedmiu rozdziałów, z czego trzy pierwsze to rozważania teoretyczne, natomiast cztery kolejne to konkretne badania i doświadczenia. Rozdział pierwszy to rozważania koncentrujące się na czasie wolnym. Pojęcie to zostało tutaj dokładnie rozważone i przedstawione w kontekście historycznym i współczesnym. Omówiono tutaj również funkcje jakie spełnia czas wolny zarówno dla dzieci, jak i młodzieży i dorosłych. Rozdział drugi poświęcony został turystyce jako jednej z form spędzania czasu wolnego. Omówione tutaj zostały funkcje turystyki i jej wpływ na społeczeństwo, a także jej formy, motywatory oraz rodzaje wyjazdów turystycznych. Rozdział trzeci to opis form spędzania czasu wolnego innych niż turystyka, a więc między innymi aktywność sportowa i kulturalna, a także aktywność w Internecie, a nawet wolontariat.

 

Rozdział czwarty to rozważania metodyczne dotyczące turystyki. Są tutaj założenia badawcze, charakterystyki grup badawczych i statystyczne analizy uzyskanych danych. W rozdziale piątym omówiono preferowane przez młodzież sposoby spędzania czasu wolnego, zebrane w tabele i wykresy. W rozdziale szóstym zaprezentowano wyniki badań ankietowych dotyczących aktywności turystycznej wśród młodzieży. Omówiono tutaj takie zagadnienia jak sposoby finansowania wyjazdów, ich czas trwania, formy noclegów, transportu i wyżywienia. Są to więc bardzo praktyczne zagadnienia związane z wyjazdami turystycznymi. Rozdział siódmy poświęcony został porównaniu młodszego i starszego pokolenia z- są tutaj m.in porównane rodzaje wyjazdów turystycznych, ich częstotliwość, dzielenie się wrażeniami z podróży w mediach społecznościowych, preferowane sposoby transportu, noclegu i wyżywienia oraz inspiracje i motywy wyjazdów turystycznych.

 

Na końcu opracowania autorki przedstawiły krótkie podsumowanie swoich badań. Znajduje się tam również bardzo obszerna bibliografia oraz spis tabel i rysunków.
Myślę, że zaprezentowane opracowanie może być doskonałym materiałem do pisania własnej pracy badawczej, chociażby magisterskiej. Dokładne omówienie tematu z pewnością będzie bardzo pomocne dla osób zajmujących się zawodowo turystyką, finansami, czy pracą z młodzieżą. Z książki mogą korzystać również studenci kierunków związanych z turystyką, kulturoznawstwem, socjologią czy ekonomią.

 

Opracowanie ma 207 stron i zostało wydane przez wydawnictwo Difin.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial