Okładka wydania

Pan Hadyna I Magiczna Ławeczka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Andrzej Żak
 • Gatunek: Dziecięce i Młodzieżowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 128
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 148x210 mm
 • ISBN: 9788373998193
 • Wydawca: Rytm
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pan Hadyna I Magiczna Ławeczka | Autor: Andrzej Żak

Wybierz opinię:

Tulliana

Jak zachęcić dziecko do czytania w okresie wakacji? Czy można znaleźć książkę, która zawiera cenny materiał edukacyjny, ale jest atrakcyjna dla młodych czytelników, zmęczonych ciężarem zdalnego nauczania? Co zrobić, by zainteresować swoją pociechę historią muzyki i samemu odkryć mniej znane, a niezwykle piękne zakątki Polski? Jeśli na przynajmniej jedno z powyższych pytań chcielibyście znać odpowiedź, gorąco zachęcam was do przeczytania wraz z dziećmi książki pt. ,,Pan Hadyna i magiczna ławeczka”.

 

Publikacja podzielona jest na dziesięć, bardzo ciekawie zredagowanych rozdziałów. W każdym z nich poznacie kolejne wakacyjne przygody Łukasza i Agi, którzy podróżują w towarzystwie swojego taty. Rodzeństwo wydaje się trochę marudne, szybko się męczy, dzieciaki nie zawsze mają ochotę podążać tam, gdzie pragnie zawieźć je ojciec i nie potrafią wyobrazić sobie wycieczek bez smartfona w wakacyjnym plecaku. Książka Andrzeja Żaka to publikacja bardzo ciekawa, pełna żywego języka, wartkich dialogów, pasjonujących legend na temat dawnej Polski. Uważam, że ,,Pan Hadyna i magiczna ławeczka” to publikacja naprawdę godna uwagi  i polecenia go jak największej grupie młodych czytelników. Jej zaletą jest różnorodność treści – to coś w rodzaju mini powieści dla nastolatków, w którą wplecione są wątki historyczne i całe mnóstwo fascynujących legend związanych z tajemniczym pałacem oraz parkiem  w Koszęcinie. Trudno mi ocenić, jak spodoba się książka bardzo młodym czytelnikom, ale mam nadzieję, że większość z was będzie urzeczona opowieściami o magicznej ławeczce i osobliwym panu Hadynie, którego postać należy kojarzyć z światowej sławy polskim zespołem ludowym. Przyznam, że ja osobiście nie interesowałam się nigdy historią muzyki, ani nie zagłębiałam w szczegóły dotyczące działalności zespołów pieśni i tańca. Skąd wziął się pomysł na stworzenie tak oryginalnej publikacji, jaką jest omawiana tutaj książeczka? Trudno mi wypowiadać się w imieniu jej autora, ale mogę przypuszczać, że pan Andrzej Żak pragnął w kreatywny, a przy tym atrakcyjny dla młodego odbiorcy sposób opowiedziećo spełnionym marzeniu Stanisława Hadyny, czyli Zespole Pieśni i Tańca ,,Śląsk”. Cennym uzupełnieniem informacji zawartych w części głównej książki jest dodatek zatytułowany ,,Spełnione marzenie o słonecznej republice”, który opatrzony jest barwnymi, pełnymi emocji zdjęciami członków tego słynnego polskiego zespołu. Dlaczego Stanisław Hadyna zapragnął stworzyć zespół ludowy? Jaki jest związek Zespołu ,,Śląsk” z malowniczym pałacem w Koszęcinie? Co trzeba zrobić, żeby zainteresować młodych ludzi śpiewem i tańcem ludowym? Szczegółowe odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie czytając wnikliwie wspomnianą publikację. ,,Pan Hadyna i magiczna ławeczka” to książka przepięknie wydana i bogata w barwne ilustracje. Uważam ją za bardzo oryginalną i wartościową lekturę zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. Powieść zawiera oczywiście wątki fikcyjne, ale sprytnie ,,wymieszane” z cennymi informacjami na temat Koszęcina, Stanisława Hadyny oraz stworzonego przez niego zespołu.

 

Czy wasze dzieciaki też mają problem z tym, że pakując się na wakacje, zabierają ze sobą zbyt dużo bagażu? W moim rodzinnym domu zwykle było trudno się zdecydować, jaką wakacyjną lekturę zabrać ze sobą do plecaka… Gdybym jako 13-latka miała teraz wybrać sobie książkę na wakacje, z dużym prawdopodobieństwem zabrałabym właśnie magiczną opowieść o panu Hadynie i jego ławeczce… Cóż, dawne lata niestety nie wrócą, ale cieszę się, że mogłam przeczytać wspomnianą książkę i polecić ją uwadze waszej i waszych pociech.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto