Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Polska Na Czterech Kółkach

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Mikołaj Gospodarek
 • Gatunek: Przewodniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 384
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165x235 mm
 • ISBN: 9788381036429
 • Wydawca: Pascal
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Bielsko-Biała
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Polska Na Czterech Kółkach | Autor: Mikołaj Gospodarek

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

"Polska na czterech kółkach. W drodze jak w domu" to niezwykła publikacja, która zachwyci każdego, kto kocha podróże. Powiedziałabym nawet, że to książka dla całej rodziny, dzięki której poznacie wiele fascynujących miejsc i zaplanujecie fantastyczne wycieczki.

 

Autor książki to pasjonat podróży po Polsce, który od ponad 25 lat odkrywa piękno naszego kraju. Polskie trasy wraz ze swoją rodziną przemierza kamperem, dzięki czemu w podróży zawsze czuje się jak w domu. To właśnie z tych podróży i z tej wielkiej pasji narodził się poradnik, który oczarował całą moją rodzinę.

 

W książce znajduje się opis 22 autorskich tras, w które warto się wybrać. Autorzy opisują przeróżne zakątki naszego kraju- od nadbałtyckich plaż, poprzez miasta i miasteczka, aż po góry. Przy każdej trasie zaznaczono ciekawe zabytki oraz miejscowości warte odwiedzenia. Każda trasa ma również przedstawioną długość oraz optymalny czas podróży, a także rekomendowaną kolejność odwiedzania poszczególnych miejsc. Pozwala to dobrze zaplanować wycieczkę i uniknąć chaosu. Autorzy w opisanych przez siebie trasach odwiedzają parki narodowe i rezerwaty, muzea, zamki, starówki, zdobywają niektóre szczyty, odwiedzają skanseny i malutkie miejscowości, o których mało kto słyszał. Są tutaj zarówno znane i gwarne miejsca takie jak duże miasta, jak i miejsca bezludne, w których można odpocząć i pobyć blisko natury.

 

Przewodnik ten to również mnóstwo praktycznych wskazówek dla osób, które pragną podróżować po Polsce głównie kamperem. Już na samym początku autorzy przedstawiają kilka najlepszych modeli domów na kółkach, wskazując ich zalety oraz wyposażenie. Te strony niesamowicie zafascynowały moje dzieci, które przez długi czas studiowały budowę każdego modelu kampera. W przewodniku znajduje się również baza miejsc noclegowych i kampingów w całej Polsce z podziałem na województwa- jest tutaj ogromna ilość opisanych miejsc wraz z adresem i numerem telefonu oraz spisem dostępnych udogodnień. Na końcu znajduje się kilka porad dla osób korzystających z kempingów, co jest bardzo przydatne zwłaszcza, gdy po raz pierwszy wybieramy taką formę zatrzymywania się na nocleg.

 

Oczywiście w żadnym porządnym przewodniku nie może zabraknąć dwóch rzeczy- map oraz fotografii. I oczywiście tutaj również znajdziemy dokładne mapki każdej trasy wraz z zaznaczonymi miejscowościami oraz zabytkami i miejscami wartymi odwiedzenia. Natomiast fotografii w całej książce jest mnóstwo i już samo ich oglądanie skutecznie zachęca do podróżowania i odkrywania piękna naszego kraju.

 

Choć przewodnik przygotowany jest głównie pod kątem podróżowania kamperem, to jednak każdy z powodzeniem może z niego korzystać. Nawet jeśli podróżujemy zwykłym samochodem, czy też pociągiem możemy zainspirować się do poznawania nowych miejsc oraz stworzyć własne plany podróży na podstawie opisanych w książce ciekawych miejsc. Przewodnik pomoże nam w planowaniu nie tylko dłuższych, kilkudniowych wyjazdów, ale nawet zwykłych jednodniowych wycieczek w najbliższym otoczeniu bowiem tak, jak wspomniałam opisane jest tutaj większość regionów Polski.

 

Książka jest fantastycznie wydana. To publikacja mająca ponad 360 stron i cudowną okładkę z pięknie tłoczonymi literami. Od kilku dni codziennie wieczorem oglądam ten przewodnik razem z moimi dziećmi i planujemy sobie kolejne miejsca do odwiedzenia. Jesteśmy oczarowani i maksymalnie zainspirowani do kolejnych rodzinnych podróży. Polska jest przepiękna, a każde jej województwo to kilkadziesiąt niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć.  Polecam wszystkim osobom , które kochają zwiedzać nasz kraj.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial