Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Medycyna Holistyczna Tom VIII Układ Rozrodczy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Rosina Sonnenschmidt
 • Podtytuł: PłodnośćAtrakcyjnośćZdrowie Libido
 • Tytuł Oryginału: Weibliche Und Männliche Sexualorgane - Selbstverwirklichung: Band 8: Schriftenreihe Organ - Konflikt - Heilung Mit Homöopathie, Naturheilkunde Und Übungen
 • Seria: Medycyna Holistyczna
 • Gatunek: PoradnikiMedycyna i Zdrowie
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Piotr Lewiński
 • Liczba Stron: 248
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205mm
 • ISBN: 9788381683364
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  6/6

  5/6

 • Okładka: Krzysztof Remiszewski

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Medycyna Holistyczna Tom VIII Układ Rozrodczy | Autor: Rosina Sonnenschmidt

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Układ rozrodczy - to tej niezwykłej części naszego ciała poświęcono kolejną już odsłonę popularnego cyklu poradnikowego dr Rosiny Sonnenschmidt pt. "Medycyna holistyczna". To właśnie na stronach tej książki znajdziemy szereg cennych informacji o tym, jak dbać o prawidłowy stan żeńskich i męskich narządów płciowych, jak wyeliminować różnego rodzaju ich choroby i schorzenia oraz jak zapobiegać bezpłodności. Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Tradycyjnie już w przypadku spotkań z niniejszym cyklem, zaskakuje nas oto bogactwo oferty tego poradnika. Bogactwo z zakresie merytorycznego ujęcia tematu skutecznego dbania o nasz układ rozrodczy, gdzie to znajdziemy zarówno odniesienia do codziennej pielęgnacji, właściwych technik oddawania moczu, czy też naturalnych roślin i ziół, które mogą pomóc nam w pielęgnacji oraz leczeniu rozmaitych chorób.... Ponadto znajdziemy tu także bardzo szczegółowe opisy poszczególnych organów - tak u kobiet, jak i u mężczyzn. Oczywiście, nie mogło zabraknąć tu również odniesień do kwestii energetycznych konfliktów w obszarze układu rozrodczego człowieka - rzeczy niezwykle istotnej w holistycznym ujęciu medycyny.

 

Książka ta została podzielona na dwie główne części - poświęconą ciału kobiety, jak i ciału mężczyzny. I tak oto pierwsza z nich - "KOBIETA - RYTMICZNA ZASADA KARMIĄCA", skupia się na budowie kobiecego ciała, całościowym funkcjonowaniu układu rozrodczego, wyszczególnieniu najczęstszych chorób i schorzeń, jak i też wskazaniu naturalnych leków w postaci roślin, ziół i ich odpowiedniego dawkowania. To również tu poświęcono wiele miejsca właściwej pielęgnacji miejsc intymnych, masażom piersi, czy też chociażby seksualności.

 

Podobnie ma się rzecz z drugą częścią książki - "MĘŻCZYZNA - STATYCZNA ZASADA PROKREACYJNA. Także i tu omówiono budowę męskich narządów płciowych, wyjaśniono mechanizm powstawania plemników, jak i też skupiono się na ich roli i przebiegu procesu zapładniania. Omówiono tu również najczęstsze choroby tych organów oraz wskazano metody i środki ich rozwiązania - także w postaci naturalnych leków z ziół i roślin.

 

Na koniec mamy tu zaś ciekawy rozdział o wpływie właściwej techniki oddychania na stan narządów płciowych i układu rozrodczego - co jak się okazuje, ma bardzo duże znaczenie, jak i też o kwestii erotyzmu i związanego z nim przepływu energii.

 

Te niezwykle ważne, jak i przede wszystkim pomocne w trosce o nasze lepsze zdrowie - treści, zostały podane tu nam w bardzo przejrzysty, prosty i zrozumiały sposób. Autorka zadbała tu o dokładne wytłumaczenie budowy i funkcji poszczególnych organów, wyjaśniła nam bardziej skomplikowane pojęcia, jak i wreszcie odniosła się w jak najbardziej prosty - życiowy sposób, do, jakby nie patrzeć, bardzo intymnych kwestii każdego z nas. Co więcej, mamy tu tylko i wyłącznie konkret, czyli wskazanie pomocnych porad i środków, które pomogą zadbać o nasze intymne sfery, ale też i wyleczyć wiele związanych z nimi przypadłości. Co ważne, tym razem wydaje się, że położono tu większy nacisk właśnie na działanie, aniżeli na kwestie stricte teoretyczne.

 

Tradycyjnie też nie możemy mieć żadnych uwag względem wydania tej książki, które jest naprawdę okazałym i efektownym. Mam tu na myśli zarówno piękną dla oka i klimatyczną okładkę, jak i też dobrą jakość papieru, przejrzysty układ treści oraz liczne grafiki, które przyjmują tu postać zdjęć, rycin, wykresów i tabel. To wszystko siłą rzeczy czyni lekturę tego poradnika jeszcze przyjemniejszą, ciekawszą, bardziej intrygującą, jak i też łatwiejszą w odbiorze.

 

Reasumując - książka "Układ rozrodczy. Medycyna holistyczna", to bardzo ciekawa, mająca sobą wiele do zaoferowania, jak i też w mej ocenie niezwykle ważna, pozycja. Ważna choćby z tego względu, iż we współczesnym świecie coraz więcej osób zmaga się nie tylko ze schorzeniami narządów płciowych i całego układu rozrodczego, ale też i z bezpłodnością. Poza tym książka ta stanowi sobą kolejną, intrygującą i niezwykle pomocną dla zwykłego człowieka, odsłonę znakomitego cyklu dr Rosiny Sonnenschmidt. Tym samym nie pozostaje mi już nic więcej, aniżeli gorąco zachęcić was do sięgnięcia po ten tytuł, co też i niniejszym robię. Polecam - naprawdę warto!

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

Medycyna holistyczna obecnie rozwija się bardzo prężnie! Powstaje całe mnóstwo poradników, które mają za zadanie ukazać człowieka, jako całość składającą się z różnych sfer! Organizm pacjenta wraz ze sferami życia stanowi według holistycznego spojrzenia jednorodną całość. Leczenie ma natomiast polegać na próbach przywrócenia harmonii pomiędzy wszystkimi obszarami życia człowieka. Takie całościowe spojrzenia, według którego istota ludzka składa się nie tylko z fizyczności, ale również ma życie duchowe i psychikę, pozwala często na szybszą diagnozę chorób występujących u człowieka. Często spotykamy się przecież ze stwierdzeniem, że kiedy cierpi dusza, cierpieć może także ciało… Medycyna holistyczna szuka właśnie tego typu powiązań…

 

W Wydawnictwie Vital, w popularnej serii „Medycyna holistyczna”, ukazało się do tej pory już 12-tomów. Kolejne tomy opisują narządy człowieka, które przedstawione są z perspektywy różnych dolegliwości i prób odszukania przyczyn oraz leczenia ich schorzeń z perspektywy medycyny holistycznej. Rosina Sonnenschmidt serię rozpoczęła od tytułu „Krew” a następnie wydała „Wątroba i pęcherzyk żółciowy”, „Narządy trawienne”, „Układ oddechowy”, „Nerki i pęcherz”, „Układ krążenia”, „Układ hormonalny” wspominany właśnie „Układ rozrodczy”, a także kolejno „Układ nerwowy”, „Zmysły”, „Układ ruchu” oraz ostatni XII tom – „Układ limfatyczny i skóra”. Wszystkie tomy są opracowane w bardzo podobny sposób, a autorka w każdym z nich traktuje narządy jak „żywe istoty”, które nie mogą bez siebie prawidłowo pracować.

 

Tom 8 „Układ rozrodczy” został napisany przez dr Rosinę Sonnenschmidt dla kobiet i dla mężczyzn. Tak jak poprzednie tomy, ale i kolejne, książka pt. „Układ rozrodczy” ma za zadanie ukazać konkretne narządy znajdujące się w organizmie człowieka pod kątem działania całego organizmu, ale również jego reakcji na poziomie ducha, umysłu, gdzie występują także emocje, a nie tylko fizyczność. Podtytuł „Płodność, atrakcyjność, zdrowe libido” sugeruje, że autorka zajmie się w książce również szeroko tematem seksualności.
Sama autorka już w przedmowie stara się pokazać, jak całościowe spojrzenie na organizm człowieka oraz na chroniczne choroby, które go nękają, mogą zostać „przebadane” z perspektywy medycyny holistycznej. Co ważne autorka, opisując konkretne narządy, wchodzące w skład układ rozrodczego, stara się również przedstawić zioła, wspomagające leczenie. Przedstawia propozycje herbat, ale również wywarów i wyciągów z ziół, które mogą pomóc podczas leczenia. Dodatkowo skupia się także na propozycjach medytacyjnych, ale również na ćwiczeniach oddechowych czy tantrycznych.

 

Warto wspomnieć, że autorka podczas pisania tego tomu, inspirowała się poezją. Każdy rozdział rozpoczyna wierszem, który pozwala jej na wprowadzenie czytelnika do tematu. W książce skupia się głównie na siłach natury oraz na harmonii tych sił, działających na człowieka i zapewniających im wewnętrzny spokój, stąd poezja może okazać się dobrym sposobem na otwarcie się na wiedzę przez odbiorcę!

 

Rosina Sonnenschmidt podejmuje tematy dotyczące schorzeń oraz problemów, które pojawiają się w ich wyniku. Opisuje więc m.in. kłopoty z bezpłodnością, a także impotencją, ale również zajmuje się innymi ważnymi schorzeniami. Opisuje m.in. problemy, takie jak: rak prostaty, czy guzy lub torbiele. Podpowiada jak postępować, kiedy kobieta ma problemy z PMS oraz schorzeniami jajników, a także nowotworami narządów płciowych. Dosyć szczegółowo opisuje próby zwalczania codziennych dolegliwości, korzystając również z dobrodziejstw natury!

 

Książka, tak jak i cały cykl, trafi z pewnością do osób, które poszukują nowych rozwiązań, nieco innych niż te typowo farmaceutyczne.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial