Okładka wydania

Niziołkowie Z Ulicy Pamiątkowej Tom 2 Droga Do Achtoty

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Małgorzata Klunder
 • Cykl: Niziołkowie Z Ulicy Pamiątkowej
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x200 mm
 • ISBN: 9788366217775
 • Wydawca: Replika
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Zakrzewo
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Niziołkowie Z Ulicy Pamiątkowej Tom 2 Droga Do Achtoty | Autor: Małgorzata Klunder

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Nareszcie po ostatnich kilku nieudanych lekturach trafiłam na książkę, od której nie mogłam się oderwać i która wywołała we mnie wiele pozytywnych emocji. Choć zwykle staram się wszelkie sagi zaczynać tak, jak trzeba od pierwszej części, tym razem zaryzykowałam i zaczęłam czytanie od drugiej. Miałam obawy, czy odnajdę się w świecie bohaterów, ale na szczęście szybko wciągnęłam się w atmosferę i rodzinne wydarzenia Niziołków. Co prawda początkowo trochę ciężko było mi się połapać, kto jest kim, bo jednak postaci jest naprawdę sporo, ale na szczęście na początku książki autorka zamieściła drzewo genealogiczne całej rodziny. Muszę przyznać, że początkowo dość często do niego zaglądałam, ale po jakimś czasie już sama znałam koligacje rodzinne Niziołków, Bachów i Aniołów.

 

Kiedy przed rozpoczęciem czytania przeczytałam krótki opis książki na okładce od razu skojarzyła mi się ona z moją ukochaną Jeżycjadą Małgorzaty Musierowicz. I muszę stwierdzić, że się nie pomyliłam! "Niziołkowie z ulicy Pamiąkowej" przypominają słynną Jeżycjadę zarówno pod względem specyficznej atmosfery, jak i samych bohaterów. Zresztą Jeżycjada i Borejkowie są w książce kilka razy wspominani. Miód na moje serce.

 

"Droga do Achtoty" to drugi tom serii o Niziołkach, autorstwa Małgorzaty Klunder. Akcja książki zamyka się w dziewięciu miesiącach, a jej bohaterami są oczywiście Niziołkowie i ich przyjaciele. Książka zaczyna się od ważnego rodzinnego wydarzenia, kiedy to na świat przyszła mała Jagódka- dziecko Gosi i Freda. W tym samym czasie do rodziny Niziołków przyjeżdża z Anglii syn ich najlepszego przyjaciela- David. Cała rodzina jest bardzo zaskoczona, kiedy David oświadcza się ich najmłodszej córce Eli. Okazuje się, że młodzi poważnie planują wspólną przyszłość i są w sobie nieprzytomnie zakochani, a jednocześnie choć młodzi, wykazują się ogromną dojrzałością. W książce obserwujemy ich młodzieńczą miłość, ale także przygotowania do ślubu, które wcale nie są takie łatwe ze względu na różnicę nie tylko narodowości, ale także wyznania.

 

Bez wątpienia najciekawszą postacią w książce jest jednak ksiądz Janek, czyli jedyny syn Róży i Roberta Niziołków. Młody wikary znacznie odbiega od zachowania stereotypowego księdza, co nieraz przyprawia o ból głowy starszego proboszcza, księdza Tadeusza. Janek to ksiądz z charyzmą- z każdym się dogada, uwielbia pracę z młodzieżą, sypie kawałami jak z rękawa i ma różne zwariowane pomysły. Jednocześnie przeżywa swoje duchowe dylematy i tak naprawdę cały czas uczy się, jak być dobrym księdzem. Oczywiście jest też ogromną dumą swoich rodziców i sióstr, które bardzo Janka kochają. Zresztą cała rodzina Niziołków darzy się niesamowitą miłością, zaufaniem i akceptacją. To bardzo ciepli ludzie, na których zawsze może liczyć nie tylko rodzina, ale również przyjaciele.

 

Niziołkowie są rodziną dość specyficzną, można by nawet rzecz- staroświecką. Uwielbiają muzykę, dobre książki i filmy, a szczególnie Władcę Pierścieni. Często prowadzą ze sobą dyskusje oparte na filmie i literaturze. Są też bardzo religijni i zasadniczy w wielu kwestiach związanych z wiarą, co może się czytelnikom wydawać nieco dziwne we współczesnym świecie. Dla mnie jest to jednak zupełnie naturalne, gdyż sama obracam się w podobnym środowisku. Jednocześnie Niziołkowie to ludzie bardzo inteligentni, wykształceni, pełni pasji. Mają ogromne poczucie humoru i uwielbiają robić innym drobne żarciki (patrz-tata Niziołek w roli tłumacza przysięgłego).

 

Muszę przyznać, że podczas czytania momentami naprawdę się ubawiłam. Dawno już nie śmiałam się przy książce, ale tutaj naprawdę trudno było zachować powagę, przy czytaniu o wyczynach księdza Janka. Książka pełna jest pozytywnej energii, humoru, a także wiary, która Niziołkom pomaga iść przez życie z miłością i uśmiechem. To idealna lektura na poprawienie sobie humoru i oderwanie od rzeczywistości. Przez Niziołków zarwałam noc, bo naprawdę nie mogłam się od nich oderwać. Na pewno sięgnę po pozostałe książki, nie wyobrażam sobie, że mogłoby być inaczej.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial