Okładka wydania

Historia Polskiej Piłki Nożnej Quiz

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Patrycjusz Pilawski
 • Gatunek: Sport
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 114
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788380958371
 • Wydawca: Impuls
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Historia Polskiej Piłki Nożnej Quiz | Autor: Patrycjusz Pilawski

Wybierz opinię:

Agata Kot

Gdyby przeprowadzić ankietę wśród polskiego społeczeństwa na temat tego, jaki jest nasz sport narodowy, zdecydowana większość bez zająknięcia wskazałaby piłkę nożną. Nic to, że od wielu lat nie jesteśmy mistrzami w żadnych turniejach, a często nawet nie wychodzimy z fazy grupowej – tak już jakoś się przyjęło, że w momencie, gdy biało-czerwoni wchodzą na murawę, miliony rodaków zasiadają przed telewizorami i przez 90 minut wpatrują się w ich grę. Jest w tym coś podniosłego i pięknego, że jest coś, co łączy bardzo dużą grupę społeczeństwa. Niby to tylko sport, tylko gra, ale są chwile, kiedy ludzie o różnych poglądach, o różnych wartościach moralnych i etycznych, o różnym statusie społecznym, stoją ramię w ramię i kibicują grupce mężczyzn ubranych w narodowe barwy Polski. I jest biało-czerwono, wszędzie, w sklepach, na balkonach, na ulicach, na stadionach. To fascynujące, jak piłka nożna przed laty porwała tłumy i do dnia dzisiejszego nie straciła ich oddania, pasji i wdzięczności.

 

Prawdopodobnie mężczyźni wiedzą o piłce nożnej więcej, niż kobiety, chociaż znam chwalebne wyjątki, kiedy to młoda dziewczyna potrafiła bez najmniejszej pomyłki wymienić cały skład reprezentacji Polski z 1976 roku. Pewnie ta moja znajoma byłaby zachwycona, gdyby dowiedziała się o książce Patrycjusza Pilawskiego: „Historia polskiej piłki nożnej. Quiz.”.

 

W tej niepozornej książce zawartych jest dwieście siedemdziesiąt zamkniętych pytań: każde z nich ma cztery warianty odpowiedzi, co wcale nie sprawia, że są przez to łatwiejsze do odgadnięcia. Musicie wiedzieć, że te pytania dotyczą wszystkiego, co powiązane jest z piłką nożną. Trzeba naprawdę być pasjonatem tematu, aby nie pomylić się chociaż raz – ja, jako ignorantka w tym temacie, cieszyłam się, kiedy udało mi się odgadnąć przynajmniej jedną pozycję. Już pierwsze pytanie rzuca kłody pod nogi i dotyczy tego, kto przywiózł do Polski pierwszą skórzaną piłkę nożną. Później pojawiają się pytania o to, jaką funkcję pełnił Grzegorz Lato, zanim został prezesem PZPN, kto jest uważany za prekursora gry wślizgiem w polskim futbolu, komu kibicował Jan Paweł II, ilu ogólnie mężczyzn zagrało już w polskiej reprezentacji oraz kiedy zagrano pierwszy mecz przy świetle elektrycznym. Jednak skarbnicą wiedzy są odpowiedzi, ponieważ autor nie poprzestał na zaznaczeniu tylko dobrego wariantu, ale i pokrótce opisał, kto, po co, kiedy i dlaczego. I powiem wam szczerze, że jak oglądam tylko te najważniejsze mecze, bo ogólnie średnio za futbolem przepadam, tak tutaj byłam zaintrygowana i czytałam to z zaciekawieniem.

 

„Historia polskiej piłki nożnej. Quiz” moim zdaniem bardzo dobrze sprawdzi się na imprezach, szczególnie tych pomeczowych. Jest to gratka dla fanów tematu, którzy dzięki pytaniom mogą powspominać co ciekawsze momenty z dziejów naszej reprezentacji. I porywalizować na temat tego, który z nich jest lepszym znawcą tematu – a wiadomo, że mężczyźni lubią odrobinę rywalizacji. Po drugie, polecam tę książkę wszystkim ojcom, którzy chcą swoimi zainteresowaniami zarazić dziecko. Od zawsze wiadomo, że młodzi ludzie uwielbiają zagadki i quizy, więc w takiej zabawnej formie można przemycić synowi czy córce informacje dotyczące naszego narodowego sportu. A po trzecie, z powodzeniem można tę książkę studiować w zaciszu własnego domu, wytężając swój mózg i zgadując, który wariant odpowiedzi stanowi prawidłowe rozwiązanie.

 

Podsumowując, jest to bardzo dobra pozycja dla tych osób, którzy cokolwiek o piłce nożnej wiedzą, albo chcą rozpocząć z nią przygodę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial