Okładka wydania

Letnie Marzenie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Letnie Marzenie | Autor: Cathy Cassidy

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Cóż może być lepszego na letnie, wakacyjne, leniwe popołudnie, aniżeli lekka i zabawna powieść obyczajowa...? Oczywiście, nic! Dlatego też spieszę do was z omówieniem takowej pozycji, czyli najnowszego dzieła Cathy Cassidy pt. "Letnie marzenie", które to ukazało się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Iuvi. Powieść ta stanowi sobą zarazem trzecią odsłonę cyklu "Bombonierki", ale może być ona odbierana także jako zupełnie odrębna książka!

 

Summer Tanberry - to właśnie ta młoda, utalentowana i niezwykle sympatyczna dziewczyna jest główną bohaterką tej historii. Oto zbliża się czas letnich wakacji, które to jednak nie będą dla Summer okresem beztroskiego lenistwa, a właśnie czasem ciężkiej pracy i starań o to, by została przyjęta ona do wymarzonej szkoły baletowej. I im bardziej zbliża się czas przesłuchań, tym w życiu dziewczyny nastaje coraz większym chaos, który objawia się m.in. kłopotami ze zdrowiem, ale też i lękiem przed, co ma nadejść. Na szczęście Summer może liczyć na pomoc sióstr i pewnego zakochanego w niej chłopca, którego co prawda ona początkowo nie toleruje, ale z czasem i to się zmieni...

 

Najnowsza odsłona "bombonierkowego" cyklu brytyjskiej autorki, zaprasza nas sobą do kolejnego spotkania z siostrami Tanberry. Spotkania, które to jak i dwa poprzednie, wypełnia potężna porcja emocji, humoru, ale też i poruszających kwestii związanych z dorastaniem i wkraczaniem w dorosłe życie. To książka dla młodzieży i o młodzieży, która to jednak może zainteresować także i starszych czytelników, gdyż poruszane tu kwestie są na tyle uniwersalne i życiowe, że każdy czytelnik odnajdzie tu coś dla siebie. Najważniejsze wydaje się bowiem to, że powieść ta oferuje nam po postu nieintrygującą i pasjonującą lekturę.

 

Fabułę powieści tworzy pierwszoosobowa narracja głównej bohaterki - Summer. To właśnie ona dzieli się tu z nami kolejnymi wydarzeniami ze swojego życia, przygotowaniami do przesłuchań, obawami i lękami z nimi związanymi, jak i też tym, co dzieje się w domu sióstr Tanberry. I tak też nie zabrakło tu zarówno wielu przezabawnych sytuacji oraz nieporozumień, kilka naprawdę dramatycznych chwil, ale i też na subtelny wątek pierwszej miłości, również znalazło się tu miejsce. I jest z pewnością ciekawie, emocjonująco, co najmniej kilkukrotnie bardzo zaskakująco..., zaś całość wieńczy sobą piękny i bardzo szczęśliwy, finał.

 

Bardzo duże słowa uznania należą się tu autorce pod kątem znakomicie wykreowanych bohaterów, jak i też świetnie oddanego obrazu miejsca akcji książki. Tu oczywiście na pierwszy plan wysuwa się osoba Summer, którą mieliśmy przyjemność poznać już w poprzednich odsłonach cyklu, ale na pewno nie w tak dużym stopniu, jak teraz. To wrażliwa, sympatyczna, ale też i dość nieśmiała osoba, która nie do końca potrafi radzić sobie z presją otoczenia, jak i też chociażby zmianami swojego ciała, które wiążą się z dojrzewaniem. Lubimy tę dziewczynę, darzymy wielką sympatią i kibicujemy z całych sił w tym, by odniosła sukces. Pięknie jawi się też codzienność tej powieściowej rzeczywistości, którą tworzy letni klimat, rodzinne ciepło i... słodkości w postaci opisów i przepisów na pyszne łakocie!

 

Spotkanie z tą książką niesie nam sobą wielką przyjemność, zapewnie nie mniejsze emocje, jak i przede wszystkim bawi nas tą ciepłą, ale też i ważną w swym tematycznym przesłaniu, opowieścią. Ważnym jest bowiem zawarty na kartach tej pozycji morał, który odnosi się do tego, że każdy człowiek ma prawo do strachu i lęku przed tym, że może nie podołać oczekiwaniom i kogoś zawieść. Myślę, że to mądre przesłanie jest szczególnie ważnym i istotnym w kontekście docelowej grupy odbiorców tego tytułu - nastolatków.

 

Rzecz całą reasumując - najnowsza powieść Cathy Cassidy pt. "Letnie marzenie", to pozycja ciekawa, intrygująca i napisana w bardzo widowiskowy sposób. To idealna propozycja dla nastoletniego, ale też i starszego czytelnika, na czas lekkiej, wakacyjnej lektury. Dlatego też z swej strony gorąco zachęcam was do sięgnięcia po tę książkę - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial