Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Anonimowi Heretycy

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Henry Katie
 • Tytuł Oryginału: Heretics Anonymous
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Marcin Machnik
 • Liczba Stron: 352
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x208 mm
 • ISBN: 9788328364790
 • Wydawca: Helion / Editio
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  5,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Anonimowi Heretycy | Autor: Henry Katie

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Mam obiecywała, że sporo rzeczy nie będzie żadnym problemem. Na przykład czwarta przeprowadzka w ciągu dziesięciu lat. Lub zmiana szkoły półtora miesiąca po rozpoczęciu jedenastej klasy. Lub przejście ze szkoły publicznej, honorującej ferie zimowe, do szkoły, której motto brzmi Deus meus et omnia – Bóg mój i wszystko. Jak dotąd pomyliła się we wszystkich możliwych przypadkach, dlatego nie miałem podstaw, by ufać jej w kwestii krawata. Za piętnaście minut powinienem wyjść, a to powinien być zwykły drugi poniedziałek października, lecz w rzeczywistości był pierwszym dniem w szkole, której nigdy wcześniej nie widziałem. Kraciasty krawat leżał na pudle z książkami, którego jeszcze nie rozpakowałem.”

 

Michael przeprowadza się wraz z całą rodziną do nowego miasta. Musi również zmienić szkołe i chłopak nie miał za wiele do powiedzenia w jej doborze. Trafia do szkoły im. Świętej Klary. Jako ateista w katolickiej placówce nie będzie miał łatwo. Już pierwszego dnia w nowym środowisku gdzie czuje się bardzo nie na miejscu pozbawiają go resztek optymizmu. Michael jest jedyną osobą, która nie wierzy w żadnych Bogów ani w nic innego, dlatego czuje się bardzo samotny. Sytuacja chłopaka jaką ma z tatą nie poprawia jego nastroju. Nie może mu wybaczyć, że bez porozmawiania z dziećmi rodzice podjęli decyzję, o kolejnej przeprowadzce. Jednak gdy na lekcji historii Lucy, mówi o swoich odmiennych poglądach od nauczyciela, w Michaelu budzi się nadzieja, że spotkał kogoś podobnego do niego. Niestety dziewczyna jest katoliczką i feministyką.

 

Katie Henry pisze powieści i sztuki teatralne dla nastolatków. Interesuje się teologią feministyczną i historią średniowiecza. Lubi filozofować i zagłębiać się w najdziwniejszych przemyśleniach. Pochodzi z Berkeley w stanie Kalifornia. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. „Anonimowi Heretycy” to pierwsza książka autorki wydana w języku polskim nakładem Wydawnictwa Editio.

 

Mimo tego, że książka jest z gatunku literatury młodzieżowej, moim zdaniem, każdy powinien ją przeczytać. Od dawna chciał przeczytać tego typu powieść i w końcu po długich poszukiwaniach ją znalazłam. Historia urzekła mnie bardzo swoją prostotą, jednak porusza ona bardzo ważne tematy jakimi są wiara, religia, kościół, tolerancja, konflikty rodzinne. Każdy moim zdaniem znajdzie w niej coś dla siebie.

 

Jak dużo jest na polskim rynku wydawniczym tego typu powieści? Dla mnie zdecydowanie za mało. Ta powieść daje nam chwilę do namysłu nad ważnymi decyzjami w naszym życiu, jak i dyskusji. Historia mówi nam, że każdy może wierzyć w co tak naprawdę chce i my powinniśmy się z tym pogodzić i tolerować taką osobę. Nie ma tu lepszych i gorszych, wszyscy jesteśmy równi bez różnicy czy jesteśmy katolikami, ateistami, protestantami. Młody człowiek, powinien w swoim życiu szukać ścieżki, wiary, którą chce wyznawać.

 

Autorka przedstawiła dość trudny temat, natomiast zrobiła to w znakomity sposób nie obrażając żadnej religii. Wszystko jest przedstawione w przystępnym i zabawnym stylu. Nie ma miejsce tutaj na żadne kazania, ani skupianie się na jedną religię. Każda ma swoje miejsce i wykorzystany czas, aby jak najlepiej przedstawić ją czytelnikowi. Tutaj nie ma miejsca na żadne błędy.

 

Jednak fakt, że tyle osób poleca „Anonimowych Heretyków” to nie jest przypadek. Teraz i z całego serca chce Was zachęcić do sięgnięcia po książkę, a obiecuję wam, że się nie zawiedziecie!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial