Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Program Doktora Neala Barnarda Dla Odwrócenia Skutków Cukrzycy

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Neal Barnard
 • Tytuł Oryginału: Dr. Neal Barnard's Program For Reversing Diabetes: The Scientifically Proven System For Reversing Diabetes Without Drugs
 • Gatunek: PoradnikiDietetykaKulinaria
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Magdalena Szewczuk
 • Liczba Stron: 360
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205mm
 • ISBN: 9788381684163
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  4/6

  6/6

 • Okładka: Krzysztof Nierodziński

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Program Doktora Neala Barnarda Dla Odwrócenia Skutków Cukrzycy | Autor: Neal Barnard

Wybierz opinię:

Mirosława

Na cukrzycę choruje coraz więcej osób i mimo rozwoju medycyny nadal jest uważana za chorobę nieuleczalną. Z reguły "leczenie" polega na pilnowaniu diety, kontrolowaniu poziomu glukozy, badaniach kontrolnych, przyjmowaniu leków i insuliny. Większość osób niewiele wie na jej temat i są przekonani, że robią wszystko, by zachować dobre zdrowie. Tymczasem choroba coraz bardziej się pogłębia, zaostrzają się jej symptomy co prowadzi do przedwczesnego starzenia się organizmu i śmierci. Leki zapisywane przez lekarzy mają zły wpływ na trzustkę, zwiększają masę ciała i w efekcie pogarszają stan zdrowia. Tymczasem najnowsze badania rzucają zupełnie nowe spojrzenie na tę chorobę XXI wieku, o czym możemy przeczytać w książce pt.: „Program doktora Neala Barnarda dla odwrócenia skutków cukrzycy”

 

Dr Neal Barnard to założyciel Komitetu Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej. Jest autorem ponad 70 publikacji i 19 książek. Prowadzi wykłady na całym świecie. Od wielu lat zajmuje się prowadzeniem przełomowych badań klinicznych potwierdzających wpływ diety na zdrowie człowieka. Jest zdania, że każda osoba chorująca na cukrzycę jest zdolna do wprowadzenia zmian, które pozwolą na powrót do całkowitego zdrowia.

 

W książce przedstawia badania przeprowadzone przez jego zespół naukowców, które były finansowane przez Narodowy Instytut Zdrowia USA i Fundację Diabetes Action Research and Eductaion. Badania trwały od 2003 roku i już pierwsze eksperymenty przyniosły rewelacyjne wyniki. Udowodniły one, że wielu cukrzyków może znacząco poprawić swój stan zdrowia, skutecznie obniżyć poziom cukru, poprawić reakcję organizmu na insulinę a nawet ograniczyć lub odstawić leki. Na podstawie badań autor opracował program naprawczy, który pozwala zmniejszyć a nawet odwrócić skutki wywołane przez cukrzycę. Okazało się, bowiem, że bez zmiany leków czy dodatkowych ćwiczeń, nowy sposób odżywiania pozwolił skutecznie zapanować nad poziomem cukru.

 

Materiał w książce został opracowany w trzech częściach, w których poznajemy typowe objawy cukrzycy, sposoby leczenia stosowane przez konwencjonalną medycynę, modele odżywiania dla diabetyków dawniej i w obecnym, nowym ujęciu. Autor podkreśla, że nie ma nic przeciwko lekom przeciwcukrzycowym, gdyż dla wielu chorych osób są one ratunkiem. Natomiast w dłuższym ich stosowaniu występuje wiele zagrożeń i komplikacji wskutek skutków ubocznych. Zauważa, że lekarze zbyt jednostronnie i rutynowo podchodzą do zagadnienia cukrzycy skupiając się jedynie na medykamentach dostępnych na rynku medycznym. Poza tym wszelkie szkolenia i kursy są finansowane przez koncerny farmaceutyczne, co również nie sprzyja wprowadzaniu bardziej przyjaznych terapii.

 

Program naprawczy opracowany przez dr Barnarda okazał się skuteczny w odwracaniu skutków cukrzycy, co zostało udowodnione przez badania naukowe ale też lekarzy, pielęgniarki, dietetyków ale przede wszystkim przez osoby, które podzieliły się swoimi doświadczeniami na potrzeby niniejszej książki. Poza zaprezentowaniem przełomowych odkryć w części pierwszej, omawia procesy zachodzące w ciele, w komórce, trzustce, opisując jaką pełnią rolę i w jaki sposób możemy poprawić ich funkcjonowanie.

 

Głównym tematem jest tytułowy program dr Barnarda, który ma na celu odwrócenie negatywnych skutków spowodowanych przez cukrzycę. Jego podstawą jest odpowiednio ułożona dieta zawierająca produkty, które sprzyjają uzdrawianiu organizmu. Autor omawia trzy reguły diety, najważniejsze zasady jej stosowania, cztery grupy produktów, które powinniśmy spożywać, omawia zdrowe alternatywy dla nabiału, jajek i tłuszczu, podpowiada jak zadbać o serce, układ nerwowy, oczy i nerki, które ucierpiały z powodu cukrzycy i od czego zacząć wprowadzanie zmian w diecie. Przedstawia też przykładowe, siedmiodniowe menu i produkty, które zawsze powinny znajdować się w naszej kuchni. Doradza w jaki sposób stosować zdrowe zasady odżywiania w różnych okolicznościach, np. w restauracjach czy na wyjazdach. Dodatkowym atutem publikacji są przepisy kulinarne na zdrowe śniadania, obiady, kolacje, desery i przekąski. Niestety nie zostały one zaopatrzone w żadne zdjęcia ani ujęte w oddzielnym spisie treści, a szkoda, bo ułatwiłoby to odnalezienie konkretnego dania.

 

W ostatnich latach ukazało się wiele publikacji udowadniających, że ludzie chorzy na cukrzycę nie są na nią skazani do końca swego życia. Mimo to nadal uważa się, że jest to dolegliwość nieuleczalna, co widać po sposobie podejścia do tego zagadnienia. „Leczenie” nadal opiera się na podawaniu insuliny, leków i unikaniu cukru. Tymczasem okazuje się, że na świecie jest ogromna ilość pacjentów, którzy odzyskali zdrowie zmieniając swój styl życia i odżywiania. Program dr Barnarda obiecuje, że widmo cukrzycy jako nieuleczalnej choroby, zniknie na zawsze.

Uleczkaa38

CUKRZYCA - to zaraz po nowotworach i chorobach układu ciśnienia, najpowszechniejsze schorzenie naszych czasów, które dotyka coraz to młodszych ludzi. Ma na to wpływ niezdrowa dieta, siedzący tryb życia, jak i też otyłość - plaga współczesnego świata. A sama choroba może prowadzić do wielu powikłań, a nawet i śmierci... Na szczęście z pomocą przychodzi nam w tym względzie medycyna - ta konwencjonalna, jak i naturalna. I to właśnie temu drugiemu aspektowi została poświęcona intrygująca książka pt. "Program doktora Neala Barnarda dla odwrócenia skutków cukrzycy. Naturalna metoda potwierdzona naukowo", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Vital!

 

Doktor Neal Barnard, to ceniony, popularny i niezwykle doświadczony lekarz i autor książek poświęconych wpływowi właściwej diety na zdrowie człowieka. W niniejszej pracy podejmuje się on omówienia zagadnienia zapobiegania i leczenia cukrzycy - głównie za sprawą zdrowego i właściwego odżywiania. To z tej książki dowiemy się m.in. tego, co stoi za pojawieniem się cukrzycy, jakie są jej pierwsze objawy oraz rzeczy najważniejszej - w jaki sposób odwracać skutki cukrzycy, aż do jej całkowitego wyleczenia. A służy ku temu rewolucyjna dieta, zestaw pomocnych ćwiczeń, wykaz niezbędnych witamin, jak i też liczne porady odnośnie naszego codziennego życia.

 

Książka ta została podzielona na trzy główne części, które odnoszą się do konkretnych zagadnień związanych z tą tematyką. I tak oto pierwsza w nich - "PRZEŁOM", skupia się na najnowszych odkryciach, badaniach i wiedzy, jaką zdobyto na temat powstania cukrzycy i jej leczenia. To właśnie tu znajdziemy ciekawe informacje o możliwości odwrócenia skutków cukrzycy za pomocą obniżania poziomu cukry we krwi, zmniejszeniu cholesterolu, jak i też zmiany całościowego sposobu życia  - od diety począwszy, a skończywszy na ruchowej aktywności. To ciekawe, teoretyczne i podparte wieloma przykładam z życia prawdziwych pacjentów, wprowadzenie do bardziej praktycznej części tego poradnika.

 

Owa, bardziej praktyczna część, jawi się na stronach rozdziału pt. "PROGRAM"! To właśnie tu poznamy rewolucyjną, opracowaną przez autora i podpartą badaniami na szerokich grupach pacjentów, niezwykle korzystną dietę. Dietę, opartą na wyeliminowania wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego, ograniczeniu tłuszczów roślinnych, nabiału, jajek i produktów mącznych.., a następnie zastąpieniu tych produktów warzywami, owocami i co ciekawe - ryżem oraz makaronem. To również w tym miejscu znajdziemy przykładowe rozpiski dań na cały dzień, wskazówki dotyczące prawidłowego utrzymania wagi, informacje odnośne korzystnych suplementów  - na czele z witaminą D, chromem, magnezem i cynamonem..., jak i też zestawy ćwiczeń, które są wskazane w przypadkowy cukrzycy.

 

Trzecia część poradnika - "PEŁNIA ZDROWIA", to już skupienie się na poszczególnych organach ciała - z sercem, nerkami i wątrobą na czele, gdzie to znajdziemy szereg informacji na temat tego, jak ważną rolę odgrywają ów organy w naszym ciele i jak możemy zadbać o nie w lepszy sposób - także za sprawą odpowiedniej diety. 

 

Na deser zaś - w dosłownym znaczeniu tego słowa i w przenośni, znajdziemy tu pokaźny zestaw pomysłowych, smacznych i zdrowych przepisów, które to pomogą zmniejszyć poziom cukru w naszej krwi, a z czasem i nawet pokonać cukrzycę.

 

Książkę tę cechuje niezwykle wielka merytoryczność treści, moc ciekawych i często zaskakujących informacji, jak i przede wszystkim konkret. Konkret na polu wyjaśnienia znaczenia odkryć i badań dr Neala Barnarda, wskazania konkretnych działań na tym polcu, czy też wreszcie samych przepisów i rozpiski diety na cały tydzień, co pomoże nam przenieść ów wiedzę do naszej codzienności. To również bardzo przystępne, w pełni zrozumiałe i lekkie przekazanie tej treści, dzięki czemu każdy z nas bez trudu odnajdzie się w tej lekturze, a tym samym wyniesie z niej jak najwięcej korzyści.

 

Warto docenić tu także jakość wydania tej książki, które to zachwyca nas m.in. kolorową i przykuwającą wzrok, okładką, doskonałą przejrzystością układu tekstu, czy też licznymi dodatkami w postaci rysunków, tabel, wykresów itd. To wszystko łącznie uprzyjemnia i ułatwia nam spotkanie z tym poradnikiem, co zawsze ma duże znaczenie.

 

Reasumując - książka pt. "Program doktora Neala Barnarda dla odwrócenia skutków cukrzycy. Naturalna metoda potwierdzona naukowo", to bardzo ciekawa, niezwykle interesująca i co najważniejsza - niosąca autentyczną pomoc osobom chorym na cukrzycę, pozycja. To właśnie za sprawą tej lektury możemy uniknąć cukrzycy, zmniejszyć jej wpływ na stan naszego zdrowia, a z czasem i całkowicie pokonać. Dlatego też ze swej strony gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial