Okładka wydania

Piąty Wymiar

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Piąty Wymiar | Autor: Maureen J. St. Germain

Wybierz opinię:

Mirosława

„Piąty wymiar nie jest miejscem, do którego zmierzamy – jest wibracją, którą się stajemy.”

 

Na świecie możemy zaobserwować coraz więcej przemocy, destruktywnych działań, agresji, wojen i nienawiści. Jedną z przyczyn jest nasze przebywanie w niższych wymiarach, w którym nie raz doświadczamy dramatycznych sytuacji. Tymczasem możemy zmienić świat na lepsze tworząc niebo na Ziemi. Jak to zrobić doradza autorka książki pt.: „Piąty wymiar”

 

Maureen J. St. Germain jest mistyczką i uznaną na całym świecie coachem z zakresu rozwoju osobistego i przebudzenia duchowego. Prowadzi wykłady w całej Europie, Kanadzie, USA, Egipcie, Tajwanie, Chinach, Australii i Japonii. To także założycielka Transformational Enterprises i Akashic Records Guides International oraz autorka, producentka i muzyk. Mieszka w san Diego i Nowym Jorku. Od ponad 20 lat naucza swoich studentów o innych wymiarach i teraz jest gotowa przekazać swoją wiedzę szerszemu gronu czytelników. W swojej praktyce wciąż otrzymuje wskazówki od Źródła. To, co przekazuje w swojej książce także pochodzi od jej duchowych przewodników.

 

21 grudnia 2012 roku zakończył się Wielki Cykl kalendarza Majów i rozpoczęła się Era Nowego Świata. Maureen J. St. Germain została wybrana, by mogła dołączyć do grupy duchowych nauczycieli i poszukiwaczy narodzin Nowej Ery, gdyż właśnie nadszedł czas, by to kobieta poprowadziła ich w nowy rozdział życia na Ziemi.

 

Niebo kojarzy się nam najczęściej z bliżej nieokreślonym miejscem, do którego trafimy, lub nie, po śmierci. Tymczasem niebem nazywany jest piąty wymiar, który wypełnia wibracja bezwarunkowej miłości. Okazuje się, że możemy go doświadczyć tu, na ziemi, w obecnym życiu.

 

Chcąc wejść do piątego wymiaru, nie musimy nigdzie wyruszać. Wystarczy jedynie to poczuć. Wejście na ten poziom jest konieczny dla przyszłości ludzkości i dla każdego z nas. Kluczem do przejścia na wyższy poziom jest nasze Wyższe Ja.

 

Autorka ukazuje szerszą perspektywę energii piątego wymiaru i otwiera naszą świadomość na zupełnie nowe doznania. Przekazuje informacje dotyczące rozwoju duchowego, którego celem jest wewnętrzne przebudzenie i zmiana postrzegania rzeczywistości. W tym celu wręcza narzędzia takie jak medytacja i ćwiczenia wizualizacyjne, byśmy nauczyli się dostrzegać cuda dziejące się wokół nas. Oferuje liczne wskazówki i porady pomogające nam przejść z naszego obecnego wymiaru 3D do wyższego poziomu rozwoju jakim jest piąty wymiar.

 

Książka pt.: "Piąty wymiar" to materiał, który jest drogowskazem ukierunkowującym nas na przejście do piątego wymiaru ale też stanowi ostrzeżenie dla ludzkości. Powstała, by uświadomić nam, co jest naszym dziedzictwem, kim naprawdę jesteśmy i jak sięgnąć po coś, co wykracza poza znaną nam rzeczywistość. Jej celem jest zmiana zobaczenia tego, co wydaje się niemożliwe i pomóc nam wyjść poza własne ograniczenia, przestarzałych przekonań i zachowań, które nas blokują.

 

"Serce jest przewodnikiem. Jeśli masz sprawny umysł, używaj go, a następnie pozwól swojemu sercu decydować."

 

Autorka uczy doceniania chwili, dostrzegania piękna we wszystkim, co nas otacza i wiary, że wszystko jest możliwe. Uczy zwracania uwagi na podszepty intuicji, omawia rożne sposoby myślenia i pomaga odnaleźć równowagę w wykorzystywaniu energii i logiki. Wyjaśnia jakie zmiany mają wystąpić na polu fizycznym, duchowym i mentalnym, skąd będziemy wiedzieć, że jesteśmy w piątym wymiarze i co wówczas dokładnie się dzieje.

 

"Wniebowstąpienie ludzkości na Ziemi jest udoskonalonym wynurzeniem się ludzi z obecnego stanu poczwarki."

 

Uważa, że każdy powinien dążyć do pracy wewnętrznej, gdyż Ziemia zmierza już w kierunku piątego wymiaru a my, jako ludzkość, powinniśmy dostroić się do jej nowej wibracji. Autorka uważa, że ci, którzy przegapią swoją szansę przebudzenia, zostaną w tyle. W tej wędrówce wspierają nas Wniebowstąpieni Mistrzowie, anioły i inne metafizyczne istoty takie jak np. Elementale czyli Duchy Natury. Przekazuje też informacje, które otrzymała podczas medytacji od Źródła, duchowych przewodników i z Kronik Akaszy.

 

Uzmysławia, że ludzkość jako całość odchodzi od znanej wszystkim dotychczasowej rzeczywistości, które obejmuje rozbieżności czyli to, co widzimy tu i teraz w trzecim wymiarze. Odchodzi od przeszłości i wchodzi piątego wymiaru, w którym nie ma zawiści, oceniania, negatywnych emocji. Jest tylko i wyłącznie miłość, boska energia i działanie. Na przykładach ze swojego życia ale też innych osób pokazuje, że żyjemy w wielowymiarowej rzeczywistości.

 

"realizuje się każda rzeczywistość warta twojego doświadczenia"

 

Dla osób, które nie spotkały się dotąd z pojęciami duchowymi takimi jak Wyższa Jaźń, czasoprzestrzeń czy Kroniki Akaszy, zrozumienie treści zaprezentowanej w książce może stanowić trudność. Autorka porusza wiele zagadnień dotyczących tego, czego fizycznie nie widać, gdyż od dzieciństwa zostało nam wpojone, że tylko, to co widoczne jest realne.

 

Ziemia jest obecnie w fazie transformacji, w której przechodzimy do zupełnie nowej rzeczywistości. Wystarczy rozejrzeć się wokół, by zauważyć symptomy tej ewolucji. Wszelkim przemianom towarzyszy oczyszczanie ze starych struktur, by można było zbudować coś nowego na zupełnie świeżym gruncie. To tak jak z robieniem remontów, gdy najpierw musimy przygotować przestrzeń wyrzucając niepotrzebne rzeczy, by potem wprowadzić nowe aranżacje i przedmioty. I to właśnie dzieje się obecnie na świecie.

 

Książka jest potężnym przekazem duchowym, nakierowującym nas na właściwą drogę rozwoju. Dzięki licznym, praktycznym ćwiczeniom i medytacjom możemy już dziś poczuć oddziaływanie wyższych energii pochodzących z innych wymiarów. Przedstawiony materiał wymaga otwartego podejścia do tematu, gdyż wiele poruszanych zagadnień wykracza poza to, co jest nam znane. Dla mnie była to fascynująca lektura, która skłoniła mnie nie raz do refleksji i zastanowienia się nad przyszłością naszej planety.

 

Gdy w 2012 roku kończył się kalendarz Majów, ludzkość obawiała się, że to oznacza koniec świata. I nastąpił koniec, ale nie w takiej formie, o jakiej wielu myślało. Koniec kalendarza Majów był jednocześnie początkiem Wielkiej Zmiany nazywanej Wniebowstąpieniem. I nie chodzi tu o Wniebowstąpienie widziane w tradycji religijnej lecz o przemianę naszej świadomości i nas samych.

Groteska

Piąty wymiar to nie tylko tytuł popularnego thrillera. W ezoteryce oznacza przestrzeń koegzystującą z wymiarem trzecim, czyli światem materialnym. Dostanie się do niej nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Kluczem do piątego wymiaru jest zmiana sposobu, w jaki postrzegamy rzeczywistość. Wyciszenie ego, wsłuchanie się w głos serca, dostrzeganie piękna w otaczającym nas świecie – to niektóre z cech, charakteryzujących osoby przebywające w strefie 5D. W niektórych religiach taki stan nazywa się niebem, jednak kierując się wspomnianymi wartościami możemy tworzyć niebo tu, na ziemi.

 

Brzmi dość enigmatycznie i to słowo dobrze opisuje „Piąty wymiar” autorstwa Maureen J. St. Germain. Fakt faktem – trudno, aby książka poruszająca tak abstrakcyjne zagadnienie była łatwa w odbiorze, ale mimo to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że autorka dodatkowo komplikuje całą sprawę. Podczas lektury często można zapomnieć o czym właściwie jest dany rozdział. Szczególnie, że Maureen nawiązuje do przeróżnych systemów ezoterycznych, pisząc o czakrach, kabale, kronikach Akaszy, hawajskiej praktyce zwanej ho'oponopono, a nawet smokach i aniołach. W tekście często pojawiają się stosunkowo mało znane słowa, jak Metatron czy Elohimowie, bez zadowalającego wyjaśnienia. Do tego wszystkiego dochodzą abstrakcyjne koncepcje dotyczące istoty czasu i, rzecz jasna, wymiarów. Cały ten eklektyczny chaos przeplata się z anegdotami z życia codziennego autorki, dlatego naprawdę można się w tym wszystkim pogubić. Zrozumienie książki może okazać się szczególnie problematyczne dla osób, których metafizyczna wiedza nie jest zbyt rozległa, bo zwyczajnie nie będą one w stanie zrozumieć odniesień zawartych w tekście.

 

Muszę jednak przyznać, że pomimo przysłowiowego „grochu z kapustą” i częstego poczucia zdezorientowania, lektura „Piątego wymiaru” była zaskakująco przyjemna. Maureen dużo pisze o miłości do świata, akceptacji i wszystkim tym, co przywraca wewnętrzny spokój. Inspirujące afirmacje i autorskie medytacje, które proponuje, mają w sobie wielką moc czysto psychologiczną i podejrzewam, że nawet najwięksi sceptycy duchowości mogliby z powodzeniem je praktykować. Droga do piątego wymiaru wiedzie poprzez zmianę naszego postrzegania świata, a nie od dziś wiadomo, że modyfikując sposób myślenia, jesteśmy w stanie diametralnie zmienić całe nasze życie, nawet jeśli nie wierzymy w metafizyczne koncepcje. Czasami wystarczy spojrzeć na problem z innego punktu widzenia, aby odnaleźć zupełnie nowe perspektywy.

 

Czytając omawianą pozycję, możemy również lepiej zrozumieć siebie i rozpoznać wymiar, w jakim aktualnie przebywamy. Jeśli chcemy przenieść się z trzeciego do piątego wymiaru, możemy skorzystać z porad zaprezentowanych przez autorkę. Oprócz pozytywnych afirmacji, mających zmienić nasz sposób postrzegania świata, znajdziemy wśród nich również ćwiczenia praktyczne, głównie medytacje. Te ostatnie zasługują na szczególną uwagę, bo nie ograniczają się do stwierdzenia „oddychaj i nie myśl”, tylko są nieco bardziej zaawansowane. Maureen przedstawiła w swojej książce szczegółowy instruktaż medytacji MerKaBa, o której nie przeczytamy w pierwszym lepszym ezoterycznym poradniku. Na samym końcu poleca również medytacje prowadzone, które można bezpłatnie pobrać z jej strony internetowej.

 

„Piąty wymiar” zawiera sporo ciekawej wiedzy, jednak forma jej przedstawienia mogłaby być lepsza. Ramki z definicjami i dbałość o precyzję to elementy, których brakuje mi w książce Maureen J. St. Germain. Chronologia też bywa frustrująca – opis wymiarów, będących przecież meritum, znajdziemy dopiero na stronie siedemdziesiątej ósmej. Polecam „Piąty wymiar” czytelnikom zainteresowanym, ale jednocześnie cierpliwym.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial