Okładka wydania

EFT Dla Zdrowia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

EFT Dla Zdrowia | Autor: Peta Stapleton

Wybierz opinię:

Mirosława

„Piękno polega na tym, że wszyscy jesteśmy wyposażeni w biologiczny i neurologiczny mechanizm.”

 

„Efekt uboczny twoich powtarzających się wysiłków nie tylko zmieni to, kim jesteś, ale powinien stworzyć jeszcze więcej możliwości w twoim życiu”.
- dr Joe Dispenza

 

Nasze życie nacechowane jest różnorodnymi emocjami, z których nie wszystkie działają na nas pozytywnie. Każdego dnia narażeni jesteśmy na stres, emocje, niewłaściwe działania, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Pragniemy zmian ale nie wiemy jak je wprowadzić, od czego zacząć. Szukamy rozwiązań w różnych poradnikach ale przedstawiane w nich metody często zniechęcają, wymagają dłuższego czasu i w efekcie nic się u nas nie zmienia. Tymczasem niezwykle proste narzędzie mamy przy sobie – to nasze dłonie, dzięki którym możemy poradzić sobie z różnymi problemami. „EFT dla zdrowia” prezentuje metodę, która nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Wystarczą nasze dłonie...

 

Dr Peta Stapleton jest certyfikowaną psycholog kliniczną i zdrowotną oraz profesor nadzwyczajną na Bond University (Queensland, Australia). Studiowała psychologię w specjalizacji zaburzeń odżywiania takich jak anoreksja i bulimia. Jest światową liderką i badaczką w zakresie Technik Emocjonalnej Wolności.

 

W początkowej swojej karierze prowadziła cotygodniowe spotkania z grupami wsparcia i sesje indywidualne ale cały czas nie otrzymywała wystarczających wyników. Na EFT nakierował ją kolega, który serfując w sieci natknął się metodę, którą nazwał „dziwną”. Gdy zastosowana technika pomogła jednej ze słuchaczek, Peta zaczęła interesować się EFT i w efekcie w 2000 roku zaczęła prowadzić własne badania kliniczne pod kątem zastosowania tej metody w przypadkach zaburzenia odżywiania.

 

EFT czyli Emotional Freedom Techniques, to technika emocjonalnej wolności nazywana też tappingiem, opukiwaniem meridianów, psychologią energetyczną. Najprościej mówiąc, polega na opukiwaniu wybranych punktów na twarzy i ciele. Jej podstawy zostały oparte na medycynie chińskiej a konkretnie na akupunkturze. Z uwagi na swoją prostotę i skuteczność zyskuje coraz więcej zwolenników na świecie jako narzędzie do usuwania emocjonalnych blokad i realizacji osobistych celów. Pomaga zmienić sposób myślenia, postrzegania problemów, przezwyciężyć wewnętrzne bariery, które nie pozwalają rozwijać się wewnętrznie lub pozbyć się uciążliwych nałogów. O jej skuteczności zaświadczają liczne badania naukowe, które autorka prezentuje w swojej publikacji.

 

Książka składa się z 11 rozdziałów, w których poznajemy historię odkrycia EFT, jej różne wersje, korzyści płynące z jej stosowania. Skierowana została do szerokiego grona czytelników, zarówno do tych, którzy są zainteresowani EFT w zakresie samopomocy i są ciekawi jej efektów, ale też do lekarzy otwartych na alternatywne metody wspierające tradycyjne leczenie.

 

Każdy rozdział zawiera wiele przykładów z praktyki dr Pety Stapleton udowadniając w ten sposób skuteczność tappingu i innych metod. Dowiadujemy się jak można wykorzystać tę metodę, jak ona działa i dlaczego warto ją zastosować. Poznajemy liczne badania naukowe pokazujące efektywne działanie w różnych obszarach naszego życia.

 

W publikacji poświęconej EFT autorka połączyła wiedzę teoretyczną, przybliżając historię i wyniki najnowocześniejszych badań, z praktycznym wykorzystaniem tej metody. Analizuje w jaki sposób opukiwanie może być stosowane skutecznie w przypadkach wielu dolegliwości, takich jak różnego rodzaju fobie, zaburzenia obsesyjno – kompulsywne, problemy fizyczne, uzależnienia, problemy z nadwagą czy nawet takie schorzenia jak rak piersi. Omawia też przeszkody, na jakie trafiają osoby stosujące tapping, nie mogąc uzyskać zadowalających wyników.

 

Książka pt.: "EFT dla zdrowia" to przede wszystkim źródło wiedzy na temat techniki opukiwania i przewodnik dla osób początkujących, poszukujących nowych sposobów na poprawę samopoczucia ale też świadectwo skuteczności, gdyż w większej części autorka przedstawia i analizuje najbardziej wiarygodne i aktualne badania oraz omawia przypadki indywidualnych osób, które wzięły w nich udział.

 

Rekomendację w postaci przedmowy napisał dr Joe Dispenza, znany autor bestsellerów takich jak „Efekt placebo”, „Twoje nadprzyrodzone zdolności” czy „Wymień umysł na lepszy model”. Osobiście doświadczył ona efektów opukiwania i uważa, że: „Kiedy robisz coś tak wiele razy, że ciało wie równie dobrze co umysł, jak to zrobić, staje się to automatyczne, naturalne i dzieje się bez wysiłku – po prostu teraz staje się umiejętnością lub nawykiem”.

 

EFT to metoda, którą może nauczyć się każdy. Nie wymaga ona dużego nakładu czasu, kosztownego sprzętu, nakładów kosztów finansowych i szczególnych predyspozycji. Wystarczą opuszki palców, którymi opukujemy wybrane punkty, wyrażając przy tym swoje uczucia w danej kwestii. Dla wielu osób może to wydawać się zbyt proste, by było możliwe lecz dopóki nie spróbujemy, nigdy nie dowiemy się czy to działa.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto