Okładka wydania

EFT Dla Zdrowia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

EFT Dla Zdrowia | Autor: Peta Stapleton

Wybierz opinię:

Mirosława

„Piękno polega na tym, że wszyscy jesteśmy wyposażeni w biologiczny i neurologiczny mechanizm.”

 

„Efekt uboczny twoich powtarzających się wysiłków nie tylko zmieni to, kim jesteś, ale powinien stworzyć jeszcze więcej możliwości w twoim życiu”.
- dr Joe Dispenza

 

Nasze życie nacechowane jest różnorodnymi emocjami, z których nie wszystkie działają na nas pozytywnie. Każdego dnia narażeni jesteśmy na stres, emocje, niewłaściwe działania, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Pragniemy zmian ale nie wiemy jak je wprowadzić, od czego zacząć. Szukamy rozwiązań w różnych poradnikach ale przedstawiane w nich metody często zniechęcają, wymagają dłuższego czasu i w efekcie nic się u nas nie zmienia. Tymczasem niezwykle proste narzędzie mamy przy sobie – to nasze dłonie, dzięki którym możemy poradzić sobie z różnymi problemami. „EFT dla zdrowia” prezentuje metodę, która nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Wystarczą nasze dłonie...

 

Dr Peta Stapleton jest certyfikowaną psycholog kliniczną i zdrowotną oraz profesor nadzwyczajną na Bond University (Queensland, Australia). Studiowała psychologię w specjalizacji zaburzeń odżywiania takich jak anoreksja i bulimia. Jest światową liderką i badaczką w zakresie Technik Emocjonalnej Wolności.

 

W początkowej swojej karierze prowadziła cotygodniowe spotkania z grupami wsparcia i sesje indywidualne ale cały czas nie otrzymywała wystarczających wyników. Na EFT nakierował ją kolega, który serfując w sieci natknął się metodę, którą nazwał „dziwną”. Gdy zastosowana technika pomogła jednej ze słuchaczek, Peta zaczęła interesować się EFT i w efekcie w 2000 roku zaczęła prowadzić własne badania kliniczne pod kątem zastosowania tej metody w przypadkach zaburzenia odżywiania.

 

EFT czyli Emotional Freedom Techniques, to technika emocjonalnej wolności nazywana też tappingiem, opukiwaniem meridianów, psychologią energetyczną. Najprościej mówiąc, polega na opukiwaniu wybranych punktów na twarzy i ciele. Jej podstawy zostały oparte na medycynie chińskiej a konkretnie na akupunkturze. Z uwagi na swoją prostotę i skuteczność zyskuje coraz więcej zwolenników na świecie jako narzędzie do usuwania emocjonalnych blokad i realizacji osobistych celów. Pomaga zmienić sposób myślenia, postrzegania problemów, przezwyciężyć wewnętrzne bariery, które nie pozwalają rozwijać się wewnętrznie lub pozbyć się uciążliwych nałogów. O jej skuteczności zaświadczają liczne badania naukowe, które autorka prezentuje w swojej publikacji.

 

Książka składa się z 11 rozdziałów, w których poznajemy historię odkrycia EFT, jej różne wersje, korzyści płynące z jej stosowania. Skierowana została do szerokiego grona czytelników, zarówno do tych, którzy są zainteresowani EFT w zakresie samopomocy i są ciekawi jej efektów, ale też do lekarzy otwartych na alternatywne metody wspierające tradycyjne leczenie.

 

Każdy rozdział zawiera wiele przykładów z praktyki dr Pety Stapleton udowadniając w ten sposób skuteczność tappingu i innych metod. Dowiadujemy się jak można wykorzystać tę metodę, jak ona działa i dlaczego warto ją zastosować. Poznajemy liczne badania naukowe pokazujące efektywne działanie w różnych obszarach naszego życia.

 

W publikacji poświęconej EFT autorka połączyła wiedzę teoretyczną, przybliżając historię i wyniki najnowocześniejszych badań, z praktycznym wykorzystaniem tej metody. Analizuje w jaki sposób opukiwanie może być stosowane skutecznie w przypadkach wielu dolegliwości, takich jak różnego rodzaju fobie, zaburzenia obsesyjno – kompulsywne, problemy fizyczne, uzależnienia, problemy z nadwagą czy nawet takie schorzenia jak rak piersi. Omawia też przeszkody, na jakie trafiają osoby stosujące tapping, nie mogąc uzyskać zadowalających wyników.

 

Książka pt.: "EFT dla zdrowia" to przede wszystkim źródło wiedzy na temat techniki opukiwania i przewodnik dla osób początkujących, poszukujących nowych sposobów na poprawę samopoczucia ale też świadectwo skuteczności, gdyż w większej części autorka przedstawia i analizuje najbardziej wiarygodne i aktualne badania oraz omawia przypadki indywidualnych osób, które wzięły w nich udział.

 

Rekomendację w postaci przedmowy napisał dr Joe Dispenza, znany autor bestsellerów takich jak „Efekt placebo”, „Twoje nadprzyrodzone zdolności” czy „Wymień umysł na lepszy model”. Osobiście doświadczył ona efektów opukiwania i uważa, że: „Kiedy robisz coś tak wiele razy, że ciało wie równie dobrze co umysł, jak to zrobić, staje się to automatyczne, naturalne i dzieje się bez wysiłku – po prostu teraz staje się umiejętnością lub nawykiem”.

 

EFT to metoda, którą może nauczyć się każdy. Nie wymaga ona dużego nakładu czasu, kosztownego sprzętu, nakładów kosztów finansowych i szczególnych predyspozycji. Wystarczą opuszki palców, którymi opukujemy wybrane punkty, wyrażając przy tym swoje uczucia w danej kwestii. Dla wielu osób może to wydawać się zbyt proste, by było możliwe lecz dopóki nie spróbujemy, nigdy nie dowiemy się czy to działa.

MyCoffeeBooks

Żyjemy w czasach, gdy stres jest coraz częstszym kompanem naszej szarej codzienności. I mimo że zdajemy sobie sprawę jak bardzo szkodliwie wpływa na organizm, często zamiast go zwalczać, zwyczajnie ignorujemy. A następstwem tego są pojawiające się w coraz młodszym wieku chroniczne dolegliwości i ból. Remedium na taki stan rzeczy może być terapia EFT, gorąco rekomendowana przez dr Pete Stapleton w publikacji „EFT dla zdrowia”.

 

Specjalizacją autorki są zaburzenia emocjonalne, również te związane z dorastaniem. Jest certyfikowanym psychologiem klinicznym i zdrowotnym, profesorem nadzwyczajnym w Bond University. To światowa liderka i badaczka w zakresie Technik Emocjonalnej Wolności. Bardzo wierzy w działanie metody EFT i ma na to konkretne dowody, które przytacza w swojej książce.

 

Czym właściwie są Techniki Emocjonalnej Wolności? To narzędzie, które pomaga radzić sobie z problemami nieobcymi każdemu z nas. Metoda ta, zwana tappingiem lub opukiwaniem, wykorzystywana jest z powodzeniem w wielu krajach, przez setki tysięcy ludzi. Działa na problemy takie jak ogólny niepokój, fobie, zespół stresu pourazowego, uzależnienia, depresja, bezsenność, wszelkiego rodzaju bóle mięśniowe. Aby skorzystać z tej metody, nie jest wymagane korzystanie z usług profesjonalisty, choć dr Peta Stapleton rekomenduje to zwłaszcza na początku drogi z EFT. Książka ma być przewodnikiem dla początkujących, ale i źródłem wiedzy dla bardziej zaawansowanych rehabilitantów stosujących już tę metodę i szukających konkretnych rozwiązań.

 

Książka podzielona jest na ogólny wstęp oraz 11 rozdziałów szczegółowych. We wstępie autorka nawiązuje do ogólnej definicji EFT, przedstawia siebie i swoje dokonania, podpowiadając jednocześnie jak korzystać z tej książki. Rozdział 1 obejmuje dokładniejszą definicję Techniki Emocjonalnej Wolności, tłumacząc krok po kroku o co w tym wszystkim chodzi. Uzupełnieniem jest rozdział drugi, w którym zapoznajemy się z tłem historycznym wokół powstania i rozwoju tej techniki. Rozdział trzeci jest dla niedowiarków, którzy z powątpiewaniem patrzą na EFT - znajdziemy tam bowiem wiele dowodów na to, że ta technika faktycznie działa. Rozdziały od 4 do 8 to już konkretne studium przypadków w zależności od choroby- trauma i zespół stresu pourazowego, stres i lęk, depresja oraz nadmierny apetyt i problemy z utrzymaniem wagi. Kanon innych technik opukiwania to rozdział 10. Autorka przekazała mnóstwo fachowych porad, raczej już dla zaawansowanych użytkowników tej metody. Książkę zamyka rozdział o przeszkodach, na jakie często natrafiają zarówno początkujący jak i zaawansowani użytkownicy tej metody.

 

Ogromnym plusem tej publikacji są zasoby dodatkowe, stanowiące z jednej strony logiczne uzupełnienie całej pracy, a z drugiej, są taką przysłowiową „wisienką na torcie” dla wszystkich zainteresowanych metodą EFT. W jego skład wchodzi min wykaz użytecznych stron internetowych oraz innych źródeł będących niesamowitą kopalnią wiedzy. Temat Technik Emocjonalnej Wolności nie ma podziału na narodowość czy religię- ludzie korzystają z niej na całym świecie i chętnie dzielą się swoją wiedzą.

 

Myślę, że jest to naprawdę wartościowa lektura dla wszystkich tych, którzy chcieliby zgłębić technikę EFT. Również dla zmagających się z chronicznym bólem i strachem. Niedowiarków raczej nie przekona, gdyż książka ta skierowana jest już raczej to tej grupy docelowej, która wierzy, lub też nie poddaje mocno pod wątpliwość dobroczynnego tappingu. Mimo że medycyna niekonwencjonalna wciąż wzbudza niemałe emocje, dobrze, że powstają takie publikacje jak ta, tłumaczące kto po kroku jak poradzić sobie z określonymi schorzeniami. Może w końcu to pomoże?

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial