Okładka wydania

Furia Wikingów

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Daniel Komorowski
 • Tytuł Oryginału: Furia Wikingów
 • Gatunek: Powieść Historyczna
 • Liczba Stron: 480
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205mm
 • ISBN: 9788366481084
 • Wydawca: Replika
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Furia Wikingów | Autor: Daniel Komorowski

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Oto gniewni wojownicy z surowej Północy. Nadciągają w swych drakkarach, niosąc śmierć i pożogę. Przybyli, żeby palić, grabić i gwałcić, ale przede wszystkim żeby okryć się wiekopomną chwałą zdobywców i zapewnić sobie miejsce w Valhalli

 

Po podbojach na Wschodzie oczy wikingów kierują się na Zachód. Chcą odkrywać nowe tereny, nowe przestrzenie pod łupieżcze wyprawy. Wiedziony wielkimi ambicjami Ragnar zrobi wszystko, aby wypełnić przepowiednię dotyczącą jego samego oraz jednego z jego synów i zyskać upragnioną latrię.
O rosnącą sławę władcy z Północy staje się zazdrosny sam Karol Wielki. Pragnie go pokonać i ostatecznie utrwalić swój przydomek i hegemonię.
Podczas wypadu na ziemie angielskie wikingowie odkrywają ich bogactwo, co zachęca do kolejnych najazdów. Jeden z synów Ragnara, Ivar pozostawia na nowych ziemiach krwawe ślady. Chce zasiać strach w sercach ich mieszkańców. Ci mają drżeć na samą myśl o wojownikach z Północy.
Synowie Ragnara nie są miłującymi się braćmi, nie brak wśród nich zdrad i sojuszy, wielkich strategii i planów, rywalizacji i konfliktów. Towarzyszą im bitwy, rytualne obrzędy i śmierć. A jednak życie w tym brutalnym, surowym świecie nie przeszkadza w wielkich uczuciach, a miłość i przyjaźń okazuje się niekiedy ważniejsza od sławy.

Chris

Motywy historyczne Skandynawii od dawien dawna były popularne w różnego rodzaju dziełach zarówno książkowych, filmowych jak i nawet teatralnych. Mitologia nordycka czy też sami wikingowie nie tylko inspirują, ale także do dnia dzisiejszego zachwycają i cieszą się ogromną popularnością. Wystarczy wspomnieć o znanym serialu popularnej internetowej platformy filmowej, który na całym świecie zdobył miliony fanów. Dlatego też nie dziwi mnie, że bazując na podobnej formie, Daniel Komorowski stworzył powieść, która w polskim środowisku zasługuje na podobny sukces.

 

Ragnar jest królem Danii, który łączy w sobie wszystkie cechy idealnego wikinga. Niepokonany w walce, oddany swojej ojczyźnie, sprawiedliwy, miłujący bogów i jednocześnie patrzący w przyszłość by jego potomkowie mogli cieszyć się większym bogactwem niż on sam. Dlatego też postanawia wraz z dwoma synami i innymi wojami wyruszyć na dotąd nieznane wody w nadziei odkrycia nowych, dochodowych terenów. W ten sposób docierają do ziem brytyjskich, które niosą ze sobą ogromne liczby złota i bogactwa, nie tylko tego materialnego. Krew, walka, miłość, intrygi, rywalizacja, a nawet pomniejsze wątki fantastyczne- to wszystko odnajdziemy w „Furii wikingów”. Nie powinno to nas wielce dziwić gdyż pierwszymi naszymi skojarzeniami z tym nordyckim ludem jest oczywiście wielka siła, waleczność i upór w dążeniu do celu. Na tej podstawie stworzył swoją powieść właśnie Daniel Komorowski w której sceny bitewne stanowią zdecydowaną większość. Warto jednak wspomnieć, że podczas lektury nie mamy wrażeni przytłoczenia krwią i brutalnością, ale wręcz przeciwnie, zostało to zbudowane w wyważony, idealny sposób. Pomiędzy starciami nieprzyjacielskich wojsk mamy również wplecione wątki między innymi miłosne czy też polityczne, które sprawiają, że nasza uwaga nie jest skupiona tylko na mieczu, ale zostaje ona rozproszona po wszystkich aspektach związanych z wikingami. Dzięki temu powieść Daniela Komorowskiego staje się jeszcze bardziej intrygująca, która wciąga czytelnika w swoją historię od pierwszej do ostatniej strony. Jak już wspomniałem na wstępie, widzowie oglądający serial „Wikingowie” będą mieli podczas lektury z pewnością przed oczami wszystkich aktorów z tejże ekranizacji, ale to zdecydowanie plus tej książki.

 

Utrzymana w podobnej formie, różniąca się jedynie pod kilkoma, mniej istotnymi aspektami, jest równie wciągająca i ciekawa jak jej telewizyjny odpowiednik. Myślę, że to nawet dobra kolejność by najpierw sięgnąć po dzieło Netflixa, a następnie Daniela Komorowskiego. Dzięki temu będziemy mogli oczyma wyobraźni doświadczyć całej intencji autora i całkowicie dać się wciągnąć w wikingowski świat. Autor na zakończenie sam podkreśla, że jest to wytwór jego wyobraźni oparty na historycznych faktach, które zostały nieco przez niego zniekształcone na poczet książki. Nie ma to jednak najmniejszego wpływu na lekturę „Furii wikingów”, która po prostu trzyma nas w napięciu od pierwszego naszego spotkania z Ragnarem i jego synami i wszystko wskazuje na to, że dzięki kolejnym częściom będziemy mogli jeszcze dłużej śledzić losy tej królewskiej rodziny.

 

„Furia wikingów” to książka pełna krwi, walk i brutalnych scen, które stanowią główną oś działań naszych bohaterów. Jeżeli jednak ktoś chciał bliżej poznać wikingów licząc na spotkanie na łączce wśród kwiatków to z pewnością nie jest to i powieść i lud dla niego. Właśnie agresja i siła to cechy wrodzone Ragnara i jego rodaków i taki właśnie obraz przedstawił nam Daniel Komorowski tworząc naprawdę świetną książkę, której mam nadzieję, kontynuacja będzie przynajmniej równie wciągająca.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Skomentuj - Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto