Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Ta Miłość

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: K.J. Wilk
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 172
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788381478120
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  1/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ta Miłość | Autor: K.J. Wilk

Wybierz opinię:

Miss B

Klara ma wysokie oczekiwania co do swojego potencjalnego partnera. Poprzedni nie zwracał na nią zbyt dużej uwagi, nie robił niespodzianek i w ogóle nie liczył się z nią i jej potrzebami. Dlatego też jest nieco uprzedzona do mężczyzn.

 

Pewnego dnia jej współlokatorka i jej przyjaciel namawiają ją na wyjazd na Mazury. Podobno jakiś znajomy ma tam dom i zaprasza cała trójkę na tydzień do siebie. Kobieta nie jest przekonana, żeby to był dobry pomysł, ale ostatecznie się zgadza.

 

Jakie jest jej zdziwienie, kiedy właścicielem domku na Mazurach jest zabójczo przystojny Marcin, właściciel BMW i nie domku, a całej willi. Mężczyzna, kilka lat starszy od Klary, okazuje się także pewny siebie, a może nawet odrobinę bezczelny. Od razu okazuje zainteresowanie kobietą, zaczyna ją podrywać, a wręcz oznajmia jej, że będzie jego. Ta jednak nie daje się nabrać na piękne słówka, a przynajmniej nie zbyt szybko.

 

Choć czy można powiedzieć tu o wolnym tempie prowadzenia akcji, budowania napięcia i realizmie, skoro już drugiego dnia Marcin twierdzi, że doskonale zna charakter Klary, a trzeciego dnia znajomości jest na zabój zakochany, zrobiłby dla niej wszystko, a także wyznaje jej miłość?

 

Choć książka jest raczej książeczką ze swoim dość małym formatem i zaledwie jakimiś 160 stronami samego tekstu, dzieje się tu dużo. Ile razy ta dziewczyna zdąży się obrazić na niego, uciec, pogodzić… A przy tym akcja wydarzeń nadal dzieje się na przestrzeni kilku dni.

 

Z jednej strony warto zwrócić uwagę na zakończenie. Bo naprawdę po tej książce nie spodziewałam się nic innego, jak ja happy endu, przesłodzonego, zakończonego sceną łóżkową, albo ślubem patrząc na tempie akcji. Jednak autorce udało się mnie zaskoczyć. Z drugiej strony jednak to zakończenie dobrze znam z kilku serii zagranicznych autorek, które w ten sposób zostawiły sobie pole do kontynuacji serii. Czyżby i w tym przypadku była mowa o kontynuacji? Nawet nie sprawdzałam, chyba nie jestem ciekawa…

 

Początek książki wiał bardzo mocno literaturą młodzieżową. Później autorka starała się podkręcić atmosferę napięciem seksualnym i iskrami pomiędzy dwojgiem zadurzonych w sobie ludzi. Jednak efekt był taki, że miałam wrażenie, że książka nie jest skierowana ani do młodzieży, ani do dorosłej czytelniczki, a całość sprawiała wrażenie jakby to nastolatka była autorką. Te powiedzonka, określenia, przedrzeźnianie się… jakbym wróciła do czasów gimnazjum, albo co najwyżej szkoły średniej, do której chodziłam dobre kilkanaście lat temu. Najbardziej chyba rozśmieszył mnie tekst, kiedy Marcin wparował do łóżka Klary, a ta próbowała udawać, że nie jest z tego zadowolona i nazwała 31letniego mężczyznę… ciołkiem.

 

Kolejna historia o bogatym mężczyźnie, którego niebagatelny majątek autorka książki podkreśla na każdym kroku. Do tego przystojny, niezależny, pewny siebie i oczywiście tak dobrze wyposażony, że i ona i on boją się o to czy stosunek w ogóle jest możliwy. Nie zabrakło też zwykłej dziewczyny, po przejściach, bez pokaźnego konta, z kompleksami i nudnym życiem. Jest to dobrze utarty schemat w literaturze erotycznej ostatnich lat. Ona z temperamentem, on chcący zrobić dla niej wszystko, ale także skrywający tajemnice.
Autorka mogłaby z tego stworzyć dobrą książkę, ale dużo rzeczy poszło nie tak. Na początek język, styl pisania. Szkoda słów. Jakbym słuchała opowiadania 15letniej koleżanki, a nie czytała powieść literacką. Po drugie to akcja, która dzieje się tak błyskawicznie, a karty odkrywane są tak szybko, że ani nie daje to namiastki tajemniczości, ani realizmu. Po trzecie sama fabuła, zachowanie głównej bohaterki, jej przyjaciół i chyba prawie każdej osoby w tej książce mnie irytowała.

 

Na szczęście jest to książka, którą czyta się praktycznie w jeden wieczór. Dzięki temu nie zmarnowałam na nią zbyt dużo czasu. I jestem bardzo rozczarowana tym, że wydawnictwa aż tak bardzo korzystają z fali, która wyniosła literaturę erotyczną na szczyty popularności, że zapominają o jakimkolwiek szacunku do czytelnika. Nawet nie starają się zachować pozoru tego, że traktują kobiety czytające takie powieści jako inteligentne, tylko wydają cokolwiek, bo jak jest o seksie, to i tak się sprzeda…

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial