Okładka wydania

Klasyczne I Nowoczesne Techniki Masażu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Klasyczne I Nowoczesne Techniki Masażu | Autor: Ryan Jay Hoyme

Wybierz opinię:

Mirosława

„Im więcej poznamy tajemnic skrywanych przez ludzkie ciało, tym więcej korzyści uzyskamy z masażu”

 

Masaż to technika, która odpowiednio zastosowana przynosi ulgę naszemu ciału. Ta metoda wykorzystywana była już przez starożytne kultury w usuwaniu różnych dolegliwości. Dziś także możemy skorzystać z jej dobroczynnego działania znając podstawy, które prezentuje książka pt.: „Klasyczne i nowoczesne techniki masażu”

 

Ryan Jay Hoyme to licencjonowany masażysta i terapeuta, który jest popularnym edukatorem zdrowia. Od ponad trzech dekad zajmuje się terapią masażu i znany jest jako Massage Nerd czyli „Masażysta Kujon”, nadane mu przez jego uczniów. Dla wielu jest wzorem do naśladowania i nieocenionym źródłem inspiracji. Ryan jest obecnie właścicielem MassageNerd.com i RyanHoyme.com i pracuje w szpitalu jako masażysta. Mieszka w Minnesocie z żoną Marią i dwiema córkami, Alexą i Béą.

 

Gdy miał 21 lat, doznał urazu kręgosłupa. Skorzystał wówczas z usług chińskiego lekarza, który zastosował bańki oraz masaż polegający na masowaniu klienta stopami. Podejście terapeuty i efekty nie zadowoliły Ryana. Przyniosły tylko niewielką ulgę. Ponownie trafił do masażysty po kolejnej swojej kontuzji, gdy pracował w domu opieki. Po kilku miesiącach chodzenia do lekarza nie zauważył znaczącej poprawy, więc udał się do swojego terapeuty, który wprowadził do sesji uzdrawiającej elementy masażu. Jego sposób podejścia do pacjenta sprawił, że Ryan Hoyme poczuł znaczną ulgę w swoich dolegliwościach. To zdecydowało, że wybrał drogę zawodową naznaczoną technikami masażu, którymi zajmuje się do dziś. O swoich doświadczeniach opowiada we wstępnej części swojego poradnika.

 

W czasie swojej praktyki zauważył, że brakuje dobrych podręczników uczących zasad stosowania technik masażu. Zaczął nagrywać filmy instruktażowe, które cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów. Powstało ich ponad pięć tysięcy. Obecnie uczy jedynie poprzez swoją stronę internetową i media społecznościowe. Z czasem narodził się pomysł napisania własnego poradnika, w którym postanowił przedstawić własne metody.

 

Swoją wiedzę podzielił w książce na pięć części, w których prezentuje podstawowe techniki masażu pochodzące z różnych tradycji. Zaznacza, że ze względu na ogromną ilość stylów masażu nie jest możliwe poznanie wszystkich, ale w publikacji „Klasyczne i nowoczesne techniki masażu” zawarł te, spośród których każdy może wybrać te najlepiej sprawdzające się w danym przypadku. Większość zawartych w niej technik ma swoje korzenie na Zachodzie ale też z innych tradycji.

 

W pierwszej części autor przybliża w skrócie historię masażu, omawia związek umysłu i ciała, podstawy anatomii ludzkiego ciała, leczniczą moc dotyku i pracy z energią oraz najważniejsze informacje do prawidłowego wykonania masażu.

 

W kolejnych rozdziałach omawia różne techniki pochodzące z całego świata skupiając się na konkretnych obszarach naszego ciała wraz z opisem ich wykonania i czarno-białymi rysunkami instruktażowymi. Zwraca też uwagę na zadbanie o właściwą atmosferę podczas pracy z drugą osobą poprzez stworzenie przyjaznej przestrzeni, odpowiedniego podejścia i relaksującej atmosfery. Poznajemy techniki uśmierzające ból relaksujące, lecznicze, a także sekwencje masażu szwedzkiego, tajskiego, Tui Na, ajurwedyjskiego, Reiki i wielu innych. Znajdziemy w niej propozycje masażu dla niemowląt, parterów, seniorów, niosących ulgę w bólach głowy, szyi, kolan oraz z użyciem olejków zapachowych.

 

Na początku każdej części znajduje się krótkie wprowadzenie do jej tematyki i poszczególnych metod. Ddzieląc się własnymi doświadczeniami przekazuje istotne wskazówki i informacje. Doradza, by najpierw przeczytać całą książkę i stopniowo wypróbować wybrane techniki. To pozwoli przyswoić podstawy masażu i wybrać tę technikę, która jest dla nas najlepsza. Plusem tego wydania jest jego przejrzystość, łatwość przyswojenia informacji oraz dodatek w postaci plakatu, na którym zostały zamieszczone meridiany przebiegające przez ludzkie ciało.

 

„Klasyczne i nowoczesne techniki masażu” to poradnik, który z pewnością może być przydatny dla fizjoterapeutów, osób uczących się różnych technik ale też dla osób pragnących pomóc sobie w różnych dolegliwościach. Autor pokazuje, że dotyk to najlepszy sposób na poprawę funkcjonowania naszych mięśni, kondycji naszego ciała i właściwa droga do zdrowia.

Uleczkaa38

Masaż ciała... - kto raz spróbował, ten już nigdy nie zrezygnuje! Tak to już bowiem jest, że czerpana z ów czynności przyjemność, rozkosz i radość..., będą nazbyt wielkie, by o nich zapomnieć i nie skorzystać raz jeszcze z wizyty u masażysty. Oto jednak pojawiła się w naszym kraju wspaniała książka, która oferuje nam wiedzę na temat rozmaitych technik masażów, tak byśmy my sami i nasi bliscy mogli wykonać je w domu! Prawda, że brzmi kusząco...? Pozycja ta nosi tytuł "Klasyczne i nowoczesne techniki masażu. Wyeliminuj ból i stres dzięki odpowiednio dobranej metodzie" i ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Vital!

 

Ryan Jay Hoyme - autor tej książki i wielce doświadczony masażysta w jednym, zaprasza nas za sprawą tej lektury do podróży po świecie masażu. Podróży, która z jednej strony uzmysławia nam wielkie korzyści dla nas i naszego ciała, jakie to płyną z kojących i zdrowotnych masaży..., zaś z drugiej przedstawia kilkadziesiąt najbardziej popularnych technik masażu, które zostały tu opisanie w prosty sposób, krok po kroku. Dzięki temu każdy z nas będzie mógł wykazać się niezbędną wiedzą i umiejętnościami w tym względzie, a tym samym ukoić ból i przynieść relaks najbliższym osobom, właśnie za pomocą konkretnego masażu.

 

Niniejsza książka stanowi sobą niezwykle bogatą skarbnicę wiedzy w zakresie masażu ciała i jego korzystnych efektów. Skarbnicę, która najpierw skupia się na teorii i wprowadzeniu nas w tę tematykę, czyli ukazaniu roli i historii masażu, wskazaniu współczesnych form masażu, czy też zapoznaniu nas z anatomią naszego ciała, dzięki czemu lepiej zrozumiemy to, jak ważnym i cennym środkiem w walce z bólem i stresem, może być masaż właśnie. To również tutaj dowiemy się tego, jak istotnym jest spojrzenie na masaż jako połączenie ciała i duszy, m.in. w odniesieniu do jakże istotnej życiowej energii w postaci naszych meridian i czakr.

 

Po tym interesującym, teoretycznym wprowadzeniu..., przychodzi czas na praktykę i działanie. I to właśnie tu poznajemy osiem głównych technik masażu - m.in. głaskanie, ugniatanie, rozcieranie, czy też rozciąganie..., by następnie przejść do obszaru działań na konkretnych partiach ciała. I tak odkrywamy tu m.in. masaże głowy, twarzy, barków, pleców, brzucha, pośladków, ud i stóp, czy też techniki automasażu, np. za pomocą tenisowej piłeczki.

 

Kolejne rozdziały zostały poświęcone tu znanych technikom masażu z różnych stron świata - na czele z masażem szwedzkim, tajskim, sportowym, czy też niezwykle popularnym w ostatnim czasie - reiki. Także w tej części znajdziemy ważne informacje względem rodzajów najkorzystniejszych masaży dla konkretnych grup wiekowych - od dzieci począwszy, poprzez osoby młode i w średnik wieku, a skończywszy na osobach 65+, czy też w kontekście partnerskiego masażu par. Na koniec czeka nas zaś ciekawe spojrzenie na stricte lecznicze masaże, które pomogą pomóc nam m.in. w walce z bólem dolnych partii pleców, przedramienia, czy też kolan.

 

Oferta tej książki jest przebogata! Przebogata w kontekście ukazania tak wielu rozmaitych technik masażu, które to ponadto zostały opisane tu w niezwykle szczegółowy, ale i zarazem prosty sposób. To podane w kolejnych punktach czynności, jakie winniśmy wykonywać, a które to dodatkowo obrazują załączone tu rysunki i ryciny. I dlatego też mogę się pokusić w tym miejscu o stwierdzenie, że niniejszy poradnik jest idealną propozycją zarówno dla doświadczonych masażystów, którzy mogą odświeżyć i powiększyć swoją wiedzę w tym względzie, jak i też dla absolutnych amatorów, którzy chcieliby poznać najważniejsze techniki masażu i wprowadzić je w prosty i co szczególnie ważne - bezpieczny sposób, do swojej codzienności.

 

Książkę tę cechuje również bardzo solidne i efektowne wydanie, które oczarowuje nas niezwykle ładną dla oka i klimatyczną, okładką, jak i też zachwyca doskonałą jakością papieru, przejrzystym układem treści oraz wspominanymi już powyżej rysunkami, które okazują się niezwykle ważne i pomocne. Tym samym też pozostaje mi tylko z jak największym przekonaniem zachęcić was do sięgnięcia po książkę "Klasyczne i nowoczesne techniki masażu. Wyeliminuj ból i stres dzięki odpowiednio dobranej metodzie" - pozycję, która odkrywa przed nami bogactwo dobra i korzyści płynące z masażu ciała. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial