Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Uczynki I Działania, Czyli Kury Na Madagaskar

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Uczynki I Działania, Czyli Kury Na Madagaskar | Autor: ks. Radek RakowskiPaweł Cieliczko

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Ksiądz Radek Rakowski- być może to nazwisko jest Wam znane z telewizji, prasy, czy Internetu. Może nawet macie to szczęście, że poznaliście tego niezwykłego kapłana osobiście. Ja natomiast poznałam Go dzięki książce "Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar". Przyznam, że wcześniej nie miałam pojęcia o istnieniu takiej osoby oraz o ciekawych akacjach charytatywnych, które on organizuje.

 

Książka "Uczynki i działania" to literatura faktu napisana w formie wywiadu, a w zasadzie luźnej rozmowy pomiędzy dziennikarzem Pawłem Cieliczko, a księdzem Rakowskim. Ciekawą rzeczą jest to, że rozmówca księdza jest ateistą, spodziewać się więc można ostrej wymiany zdań i prób przekonania do swoich przekonań. Nic bardziej mylnego. Rozmowa toczy się w bardzo sympatycznej atmosferze, z niezwykłym poszanowaniem poglądów drugiej strony.

 

Głównym tematem rozmów jest działalność charytatywna i duszpasterska księdza Rakowskiego. Ten energetyczny kapłan ma mnóstwo pomysłów na pomoc innym i wciąga w to młodzież i swoich parafian, a także Internautów. Jedną z ciekawszych akcji charytatywnych autorstwa księdza Rakowskiego są tytułowe kury na Madagaskar, czyli pomoc osobom mieszkającym na Madagaskarze polegająca na kupieniu im kur. Brzmi może dziwnie, ale to naprawdę niezwykły pomysł, wszak kury są źródłem jajek i mięsa. Inną akcją organizowaną przez księdza jest zbiórka butów dla dzieci z Kenii oraz pomoc rodzinom z Syrii. Muszę przyznać, że czytając książkę zrozumiałam jak bardzo ci ludzie potrzebują pomocy i jak wielkie spustoszenie w ich życiu zrobiła wojna. Nieco inaczej widzę teraz problem uchodźctwa.

 

Ksiądz Rakowski prawdziwie żyje Ewangelią , a swoje powołanie realizuje z niezwykłą pasją. Zupełnie burzy stereotyp księdza. Jest młody, energiczny i nowoczesny, o czym świadczy chociażby fakt, że w swojej pracy używa na przykład Facebooka. Często występuje w mediach, nie boi się nowych wyzwań. Jednocześnie jest osobą bardzo skromną . W wywiadzie ksiądz Radek często nawiązuje do swojej pracy z młodzieżą, opowiada o prowadzonych przez siebie lekcjach religii i ciekawych inicjatywach, w których bierze udział wspólnie z młodzieżą. Jednym z takich ciekawych wyzwań o których opowiada w książce jest stworzenie graffiti na starych blaszanych garażach.

 

Książkę czyta się naprawdę dobrze. Oprócz ciekawego tekstu mamy tutaj również mnóstwo ciekawych fotografii przedstawiających działalność księdza Radka oraz osoby, którym udało mu się pomóc. Rozmowa z księdzem Rakowskim sprawia, że zaczynamy zupełnie inaczej postrzegać otaczający nas świat. Oczywiście nie mogę wypowiadać się za innych, ale dla mnie czytanie tej książki było prawdziwą refleksją nad życiem, nad tym, jak mało pomagam innym i jak brakuje w moim życiu dobra. Zdecydowanie ksiądz Radek i jego słowa są dla mnie inspiracją i zalążkiem do zmienienia się na lepsze. Dostrzegłam jak wielką radość księdzu Radkowi i osobom, które z nim współpracują sprawia czynienie dobra i poczułam pragnienie, aby również tego doświadczyć.

 

"Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar" to książka, która prawdziwie poszerza horyzonty. Pozwala zrozumieć, że dzielenie się tym, co mamy jest źródłem radości i życiem w duchu chrześcijaństwa. To refleksja nad życiem i naszą wiarą. To również niejako "odczarowanie: wizerunku księdza i zburzenie stereotypu. Warto pamiętać, że ksiądz Radek jest księdzem rozpoznawalnym i dość "medialnym", ale nie jest jedynym polskim kapłanem, który z taką pasją realizuje swoje powołanie. Takich księży mamy wielu, wystarczy się dobrze rozejrzeć wokół siebie.

 

Na zakończenie dodam jeszcze, że lektura książki sprawiła, że księdza Radka będę od dziś obserwować w mediach społecznościowych i chętnie przyjrzę się bliżej kolejnym organizowanym przez niego akcjom charytatywnym.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial