Okładka wydania

Medycyna Holistyczna Tom VI Układ Krążenia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Medycyna Holistyczna Tom VI Układ Krążenia | Autor: Rosina Sonnenschmidt

Wybierz opinię:

Mirosława

„Najważniejszą sprawą serca powinno być dla nas życie, które obecnie przeżywamy”.

 

Serce jest naszą siłą napędową, bez której nie moglibyśmy funkcjonować. Wykonuje ono dla nas ogromną pracę, dzięki której żyjemy, dlatego warto wiedzieć jak zadbać o ten organ, by jak najdłużej nam służyło. To zagadnienie przybliża nam książka pt.: „Układ krążenia”

 

Rosina Sonnenschmidt jest absolwentką i doktorem etnologii muzyki. Prowadziła badania terenowe w latach 70. w północnych Indiach. Następnie zaczęła studiować medycynę i uzdrawianie. W swojej pracy wykorzystuje homeopatię, naturopatię, odżywianie i ćwiczenia umysłowe. Jest autorytetem w dziedzinie holistycznego uzdrawiania i jedną z najbardziej znanych terapeutek w Niemczech oraz uznaną i cenioną prelegentką seminariów. W swoim dorobku ma wiele specjalistycznych publikacji na temat homeopatii i sztuki uzdrawiania.

 

To szósty tom serii „Medycyna holistyczna”, która jest efektem zainteresowań autorki i jej podejścia do leczenia. Podczas seminariów dostrzegła ogromne zainteresowanie wśród uczestników omawianymi zagadnieniami z homeopatii i holistycznym podejściem do pacjenta. Swoimi książkami chciała przybliżyć funkcjonowanie ludzkiego organizmu ale w odmienny sposób, niż można spotkać w innych, tego typu publikacjach. Na cały cykl składa się dwanaście tomów, z których każdy omawia inny obszar naszego ciała. Dotychczasowe tomy ukazały się w Wydawnictwie Vital w okresie od sierpnia 2019 roku do maja 2020.

 

W książce o układzie krążenia została zastosowana podobna struktura, jak we wcześniejszych tomach. Nie miałam okazji poznać wszystkich części, ale miesiąc temu przeczytałam tom poświęcony nerkom i pęcherzowi. Zachęcona ciekawie poruszanymi zagadnieniami, sięgnęłam po kolejne części serii. Tym razem tematem jest nasze serce i układ krążenia, które mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i życia.

 

Okładka nawiązuje do ogólnego zarysu graficznego poszczególnych tomów i owszem, mają swój urok, ale bardziej przypadły mi do gustu ilustracje oryginalnych wydań, które są pełne kolorów i zachęcają do zajrzenia do wnętrza.

 

W polskiej wersji wszystkie tomy utrzymane są w granatowej kolorystyce, z zaznaczoną ludzką sylwetką i wyszczególnionym, żółtym kolorem, omawianym organem. Wnętrze wydrukowane zostało na dobrej jakości papierze z delikatnymi, szarymi ozdobnikami. Każdy tom ma inny wzór okalający każdą ze stron publikacji.

 

Tematyka podejmowana w niniejszym tomie jest szczególnie bliska autorce, gdyż miała ona problem związany właśnie z sercem i uważała, że cała seria powinna zaczynać się od tego narządu. Jednak liczba sześć, przypisana do tej części, ma dla niej dodatkowe znaczenie pod względem symbolicznym i numerologicznym. Wiąże się ona z uporządkowaniem, talentem artystycznym i twórczą mocą doskonałości oraz sztukami uzdrawiania.

 

Wiedza została opracowana w sześciu rozdziałach i ułożona zgodnie ze schematem ogólnym, który pani Sonnenschmidt zastosowała w całej serii. Materiał zawiera szeroki aspekt omawianych zagadnień pod względem teoretycznym, praktycznym i duchowym, zgodnie z podejściem autorki, która w swojej praktyce łączy sferę ciała i duszy. Tematyka ułożona jest w sposób przejrzysty i ma podobny układ do innych tomów. Nie ma w niej zbyt długich opisów działania poszczególnych organów układu krążenia i nużących, naukowych sformułowań. Jest z pewnością podłożem do własnych obserwacji, przemyśleń i poszukiwań rozwiązań problemów zdrowotnych bazujących na naturalnych metodach. Uzupełnieniem poruszanych zagadnień są liczne rysunki, schematy, tabele, fragmenty Sutry Serca i innych duchowych tekstów.

 

„Problemy związane z chorobami układu krążenia często dotyczą samodzielności, zaufania do samego siebie”

 

Autorka omawia na początku układ krążenia i serce pod kątem fizycznym, ukazując jego fizjologię oraz duchowe i symboliczne znaczenie. Pomaga zrozumieć nasz organizm, występujące konflikty które są związane z tym obszarem naszego organizmu wykazując ich znaczenie mentalne i emocjonalne. Przedstawia pionierskie odkrycia w kardiologii po II wojnie światowej, prowadzone badania, czynniki wpływające na pojawianie się różnych dolegliwości i choroby przewlekłe. Jednocześnie przybliża niektóre, sprawdzone leki i środki homeopatyczne, naturalne metody wspomagające leczenie i przepisy na zdrowe napoje, ziołowe napary wzmacniające serce i układ krążenia. Uważa, że nie wystarczy przyjmować jedynie przepisanych medykamentów lecz poza tym konieczna jest praca mentalna i duchowa. Porusza te kwestie wśród wielu innych, które mają nam pokazać w jaki sposób możemy wspomóc proces leczenia.

 

To z pewnością wartościowa lektura dla tych, którzy pragną wspomóc swój organizm w sposób naturalny i zadbać o swoje serce, by móc cieszyć się zdrowiem przez długie lata.

Uleczkaa38

Układ krążenia - oto nasze transportowe centrum funkcjonowania organizmu człowieka, które kieruje przepływem krwi, dostarcza tlen i inne składniki odżywcze, dba o prawidłowe ciśnienie,  jak i wreszcie napędza serce do bicia. Dlatego też tak bardzo ważnym jest to, by mogło one funkcjonować prawidłowo i z korzyścią dla naszego zdrowia. A o tym, jak wielką jest ta rola i jak można wspomóc nasz układ krążenia w jego właściwym funkcjonowaniu..., opowiada znakomity poradnik pt. "Układ krążenia – medycyna holistyczna. Tom VI Prawidłowe ćwiczenia, transport tlenu i składników odżywczych"! Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Doktor Rosina Sonnenschmidt - autorka niniejszej pozycji, przedstawia nam za jej sprawą szereg porad i wskazówek odnośnie tego, jak zadbać o zdrowe serce i cały układ krążenia. To właśnie na stronach tej książki znajdziemy informacje na temat najczęstszych chorób układu krążenia - na czele z nadciśnieniem, miażdżycą, zaburzeniami rytmu serca, czy też zawałem. Również tu zyskamy wiedzę o tym, jak możemy zapobiec powyższym schorzeniom za sprawą nowoczesnej homeopatii, czyli wykorzystaniu roślin i ziół, ale też i chociażby odpowiednich ćwiczeń, właściwej diety oraz niezwykle popularnych substancji leczniczych wg. świętej Hildegardy - na czele z sokiem z kopru włoskiego.

 

Całość książki została podzielona tu na kilka głównych części, z których to każda omawia w szczegółowy sposób poszczególne elementy poruszanego tu tematu. I tak oto pierwsza z nich - "Harmoniczny porządek serca i układu krwionośnego", odnosi się do kwestii spojrzenia na serce jako organu, który musi funkcjonować we właściwej harmonii, rytmie i w otoczeniu dobrej energii. Tu znajdziemy szereg informacji odnoszących się m.in. do pradawnej medycyny chińskiej i jej nauki względem funkcjonowania serca.

 

Drugi rozdział - "Choroby sercowo naczyniowe z perspektywy holistycznej", ukazuje nam właśnie owe holistyczne spojrzenie na wszelkie schorzenia układu krążenia, które to wiąże się m.in. ze wskazaniem zmian chorobowych w naszym organizmie, ale też i wskazaniu swoistego konfliktu pomiędzy chorobą ciała, a bólem duszy, który może objawiać się na wielu polach naszej codzienność - m.in. konfliktach z innymi ludźmi. 

 

Trzecia część - "Homeopatia i rozwiązania konfliktów", to już przystąpienia do omówienia najważniejszych i najpopularniejszych leków homeopatycznych w postaci roślin, ziół, owoców itd., ale też i wskazanie skutecznych działań w zakresie rozwiązania konfliktów układu krążenia - m.in. za pomocą odpowiednich ćwiczeń.

 

Kolejna część nosi nazwę "Naturopatyczne leczenie chorób serca i układy krążenia" i serwują nam już stricte praktyczną wiedzę w zakresie doboru odpowiednich ziół i roślin w celu sporządzenia w z nich skutecznych lekarstw..., jak i też działań które oczyszczą i wzmocnią nasz układ krążenia - m.in. odpowiednie kąpiele.

 

Na koniec czeka nas intrygujący wykład Harolda Knaussa, omawiający serce jako organ niezwykłej mocy, energii i siły, związanej m.in. ze słońcem, planetami i kosmosem.

 

Niniejsza książka stanowi sobą niezwykle ciekawą, bogatą w merytoryczną wiedzę, jak i też pomocną, pozycję. To właśnie tu znajdziemy szereg ważnych informacji - tak na polu teorii, jak i praktyki, które pomogą uporać się nam z jakże powszechnymi dziś chorobami układu krążenia. Co więcej, wiedza to została przekazana tu w bardzo przejrzysty, czytelny i przystępny dla każdego, sposób. Dzięki temu każdy czytelnik może wynieść z tej lektury dla siebie coś bardzo ważnego i korzystnego.

 

Książkę tę cechuje również bardzo efektowne wydanie, na które to składa się bardzo ładna dla oka i klimatyczna okładka, przejrzysty układ treści, czy też ogromna ilość dodatków ikonograficznym w postaci zdjęć, rysunków, tabel itd. To, wraz z wartością poradnikową zawartej tu treści - sprawia, że lektura tej książki może przynieść nam tylko i wyłącznie same korzyści. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po poradnik "Układ krążenia – medycyna holistyczna. Tom VI Prawidłowe ćwiczenia, transport tlenu i składników odżywczych"!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial