Okładka wydania

Scenariusz Chaosu Na Dzikich Polach

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Piotr Langenfeld
 • Gatunek: Sensacja
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 362
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788365904744
 • Wydawca: Warbook
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Ustroń
 • Ocena:

  5,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Scenariusz Chaosu Na Dzikich Polach | Autor: Piotr Langenfeld

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

ADAM THOMAL - główny bohater powieściowego cyklu Piotra Langenfelda, powraca! Powraca w najnowszej odsłonie sensacyjnej relacji o wielkiej polityce, grze wywiadów i nowoczesnej wojnie, którą znaczą nie tyle ruchy czołgów i  piechoty, a skomplikowane operacje z udziałem świetnie wyszkolonych operatorów jednostek specjalnych. Powieść ta nosi tytuł "Scenariusz Chaosu. Na Dzikich Polach" i ukazała się tradycyjnie już nakładem Wydawnictwa Warbook!

 

Jak wskazuje wymowny tytuł tej pozycji, jej akcja rozgrywa się w głównej mierze na terenie dzisiejszej Ukrainy. To właśnie tam przebywa wraz z innymi funkcjonariuszami polskiej policji - Adam Thomal, który bierze udział w misji szkoleniowo-instruktażowej, mającej na celu usprawnienie pracy miejscowych służb. Jego misja zbiega się w czasie z planowaną wizytą na Ukrainie polskiego prezydenta, która ma stanowić wyraźny wyraz wsparcia Polski dla borykającego się z wewnętrzną wojną, wschodniego sąsiada. Sytuację tę komplikuje jednak fakt coraz większych protestów weteranów walki o wschód kraju, jak i też niepokojąca koncentracja wojsk rosyjskich przy granicy z Rosją... To wszystko stanowi zapowiedź ogromnego chaosu, jaki za chwilę nastanie w tej części świata...

 

Najnowsza powieść Piotra Langenfelda zabiera nas sobą w kolejną niezwykłą, czytelniczą podróż do świata wielkiej polityki, akcji, jak i też nowoczesnej wojny. Podróż, która tym razem wiedzie nas na Ukrainę, czyli do jednego z najbardziej nieprzewidywalnych i niebezpiecznych miejsc w dzisiejszej Europie. To właśnie tam będzie dane przeżyć nam wiele niezwykłych zdarzeń, spotkać raz jeszcze oraz poznać kilku intrygujących bohaterów, jak i wreszcie zetknąć się z efektowną, jak i  też przerażającą swoim realizmem, walką o życie. I tym samym mamy przyjemność poznać tu bardzo ciekawą, emocjonującą i co najważniejsze - na wskroś realistyczną, opowieść sensacji z wojną w tle, która z pewnością usatysfakcjonuje sobą wszystkich fanów gatunku.

 

Główną oś wydarzeń stanowi przebieg prezydenckiej wizyty na Ukrainie i  następstwa tego wydarzenia, które przybierają bardzo widowiskowy i  dramatyczny, charakter. Jednocześnie relację te tworzą także i inne, poboczne wątki, związane z wywiadowczą misją na terenie Szwecji, czy też choćby tajemniczą trasą pewnego ciężarowego samochodu, jadącego przez Polskę. To właśnie połączenie tych wątków daje spójny i bardzo efektowny obraz całości tej opowieści, w której to napięcie rośnie ze strony na stronę, co chwilę nas coś zaskakuje, zaś na koniec czeka na nas bardzo spektakularny, ale też i jakże mocny w swej wymowie, finał. 

 

Jak już wspomniałam, głównym bohaterem tego cyklu i tej książki jest policjant CBŚ - Adam Thomal. Aczkolwiek warto zauważyć, że tym razem nie poświęcono tej postaci tak wiele miejsca, jak miało to chociażby miejsce w przypadku poprzedniej części cyklu, dając tu Thomalowi rolę raczej równie ważnej postaci, co m.in. znany nam doskonale operator Formozy - Kamil "Monsignore", jego kolega po fachu - "Mucha", czy też choćby sam prezydent RP oraz minister MSWiA - Nikomski. To charakterni, realistyczny i interesujący bohaterowie, podobnie jak i wiele postaci z dalszego planu,  tak po polskiej, jak i ukraińskiej stronie - m.in. na czele z legendarnym i zapomnianym przez swój kraj weteranem walk o wschód Ukrainy - pułkownikiem Zdaniłowem.

 

Powieść tę cechuje także realizm spojrzenia na współczesny nam świat - czy to w kontekście sytuacji na Ukrainie, czy pod kątem zagrożenia ze strony Rosji, czy też wreszcie tego, co dzieje się  w Polsce i sojuszu NATO. To wszystko stanowi solidny punkt wyjścia do snucia przez autora odważnej relacji, która mimo swojej dużej literackiej atrakcyjności, wciąż nie przekracza granicy tego, co niewyobrażalne. Realizm ten odnosi się także i do innych płaszczyzn tej opowieści, by wspomnieć choćby o polityce Polski względem Ukrainy, ukazaniu codzienności życia u naszego wschodniego sąsiada oraz nastrojów wśród obywateli, jakie dziś tam panują. Na osobne słowa uznania zasługuje zaś ukazana tu relacja stricte militarna, czyli walka z udziałem komandosów, którą cechuje również wielki realizm, wiedza, ale też i dramatyzm oraz widowiskowość, do czego to zresztą autor ten zdążył nas już przyzwyczaić. 

 

Intrygujący scenariusz wydarzeń, umiejętne przeskoki z lokacji na lokację w najbardziej emocjonującym momencie, czy też nieprzewidywalność kolejnych losów bohaterów - to wszystko składa się na bardzo ciekawą i absorbującą lekturę tej książki, którzy trzyma nas w napięciu do ostatniej strony. To wielkie emocje, znakomita rozrywka i adrenalina na najwyższym poziomie, czyli dokładnie wszystko to, czego tylko moglibyśmy oczekiwać od tej pozycji i od tego autora.

 

Reasumując - najnowsze dzieło Piotra Langenfelda pt. "Scenariusz Chaosu. Na Dzikich Polach", to ze wszech miar udana, pomysłowa i sprawnie napisana, kolejna odsłona niniejszego cyklu. Wszyscy miłośnicy twórczości tego autora będą z pewnością w pełni usatysfakcjonowani tą lekturą, a być może i zainteresuje ona sobą nowo grono czytelników, którzy także dadzą się porwać tej opowieści. Ze swej strony gorąco polecam i zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial