Okładka wydania

Ratownicy Czasu Tom 2 Nad Wodami Nilu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Justyna Drzewicka
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 352
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x200 mm
 • ISBN: 9788376868707
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ratownicy Czasu Tom 2 Nad Wodami Nilu | Autor: Justyna Drzewicka

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

"NAD WODAMI NILU"- pod tym tytułem kryje się druga odsłona fantastycznego cyklu dla młodzieży pt. "Ratownicy czasu", autorstwa Justyny Drzewickiej. Cyklu, który w perfekcyjny sposób łączy sobą przygodę, komedię i fascynującą lekcję historii, w jedną niezwykle spójną, intrygującą i efektowną całość. Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar, zaś o wrażeniach i emocjach płynących z jej lektury, postaram się opowiedzieć w niniejszej recenzji.

 

Sara, Daniel, pochodząca z XV-wiecznej Italii Giulia i sprawa całego zamieszania - kot Mutek, starają się "naprawić" liczne szkody, jakie wywołali swoją podróżą do Genui. By jednak mogli tego dokonać, muszą ponownie tam trafić za sprawą czasowych tuneli, co okazuje się na tę chwilę nie możliwe. Jedyną szansą jest podróż do Egiptu epoki Kleopatry, skąd mogli by powrócić do średniowiecznej Europy. Niestety, pewien zbieg okoliczności sprawia, iż owszem - trafiają oni do Egiptu, ale wcześniejszego o dwadzieścia sześć stuleci. A tam będą czekać na nich naprawdę niezwykłe przygody, trudne wyzwania i spotkania ze wspaniałymi ludźmi, od pomocy których będzie zależało to, czy uda im się opuścić ten starożytny świat...

 

Najnowsze dzieło Justyny Drzewickiej kontynuuje swoją wspaniałą opowieść o losach dzielnych nastolatków i pewnego specyficznego kota ze świata odległej przyszłości. Opowieść, w której nie brakuje wartkiej akcji, całej serii zaskakujących wydarzeń oraz pięknych emocji, mówiących m.in. o tym, jak ważną jest w życiu przyjaźń. I tak, jak zauroczyła nas swoim klimatem pierwsza odsłona tego cyklu, tak i czyni to w jeszcze większym stopniu ta oto powieść, gdy oto za jej sprawą dotykamy i odkrywamy jakże orientalnego, tajemniczego i niezwykłego świata Starożytnego Egiptu, łącząc tym samym przyjemne (rozrywka i zabawa) z pożytecznym (nauka historii). Całości efektu dopełnia również piękna, komiksowa szata ilustracyjna, autorstwa Jędrzeja Łanieckiego.

 

Fabuła powieści przedstawia się bardzo udanie i interesująco, gdy wraz z naszymi bohaterami trafiam do Starożytnego Egiptu, staramy się odnaleźć w tej niezwykłej rzeczywistości, a następnie wplątujemy w całą masę problemów - by wspomnieć chociażby o omyłkowym wzięciu Sary za przyszłą pannę młodą, czy też zwróceniu na siebie uwagi pewnego nikczemnego prześladowcy... Dzieje się tu bardzo wiele, nieustannie nas coś zaskakuje, a nurty wartkiej akcji łączą się płynnie z fascynującą podróżą po tym świecie i odkrywaniem jego kulturowego bogactwa. Całość wieńczy zaś spektakularny finał, który jest tyleż zabawny, co i bardzo sentymentalny...

 

Wiele dobrego możemy powiedzieć o bohaterach tej opowieści - z Sarą, Danielem, Giulią i oczywiście Mutkiem, na czele. Co pierwszych dwojga, to cechuje ich niezwykła pogoda ducha, życzliwość dla innych, ciekawość świata i dobre serce, które raz jeszcze zadecyduje o ich losach. Giulię lubimy za jej niezwykły charakter, otwartość na to, co obce i inne, jak i wreszcie siłę, która pozwala przetrwać jej wszelkie trudne chwile. I wreszcie Mutek - zabawny, nieco nazbyt wpatrzony w siebie i odrobinę przemądrzały, ale za to ze wszech miar kochany, kot. Oczywiście, poznamy tu także kilku nowych bohaterów z drugiego planu, ale to jednak ten ścisły zestaw głównych postaci wywiera tu na nas największe wrażenie.

 

Pięknie - bo takiego trzeba tu użyć słowa, jawi się obraz dawnego Egiptu, który poznajemy tu w naprawdę niezwykle szczegółowy i konkretny sposób. Mam tu na myśli zarówno krajobraz, klimat, architekturę, wierzenia i kulturę tego świata, ale też i codzienność życia władców, jak i zwykłych ludzi. Autorka zadbała tu o to, by ukazać ten świat w rzetelny, ale też i jak najbardziej przystępny dla dziecięcego czytelnika, sposób. Służą ku temu m.in. ciekawe notatki na dole strony, które opisuą intrygujące ciekawostki - m.in. kult kotów w Egipcie, pytania o twórców piramid, czy też to, czy mieszkańcy tego kraju mieli czarną skórę. To prawdziwa gratka dla miłośników wiedzy, którzy odnajdą tu dla siebie wiele ciekawych informacji.

 

Najważniejsze jest jednak to, że spotkanie z tą powieścią gwarantuje sobą wspaniałą zabawę, zapewnia wielkie emocji, a i przy okazji niesie także piękną lekcję o tym, jak ważną jest w życiu przyjaźń i możliwość wsparcia ze strony drugiej, bliskiej nam osoby. I m.in. z tego też względu gorąco zachęcam was do sięgnięcia po książkę "Ratownicy czasu. Nad wodami Nilu", która ma sobą do zaoferowanie naprawdę wiele dobrego!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto