Okładka wydania

Wielkie Nadzieje

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Susan Anne Mason
 • Tytuł Oryginału: The Highest of Hopes
 • Seria: Kanadyjskie Wyprawy
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 200
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x215 mm
 • ISBN: 9788366297500
 • Wydawca: Dreams
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Rzeszów
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wielkie Nadzieje | Autor: Susan Anne Mason

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Maj 1919 roku. Na pokładzie statku zmierzającego z Anglii do Kanady płynie młoda dziewczyna Emmaline Moore wraz ze swoim przyjacielem Jonathanem. Emmaline odbywa podróż przez ocean, aby odnaleźć swojego ojca, którego straciła będąc niemowlęciem. Tak zaczyna się historia opisana w nowej książce wydawnictwa Dreams "Wielkie nadzieje".

 

Emma bardzo wiele obiecuje sobie w związku z odnalezieniem ojca. Dziewczyna wzrastała w przekonaniu, że jej ojciec nie żyje. Dopiero po śmierci dziadka przypadkiem odnajduje ukryte w biurku listy, z których wynika, że jej ojciec nie tylko nie zginął, kiedy była dzieckiem, ale w dodatku ma się dobrze i zamieszkuje razem z nową rodziną w Kanadzie. Emmaline postanawia sprzedać pracownię dziadka, zostawić swój dom i wyruszyć w podróż za ocean. Towarzyszy jej przyjaciel z lat dzieciństwa- Jonathan, którego Emma traktuje jak brata. Jednak dla Jonathana Emma nie jest tylko przyjaciółką, jest on w niej zakochany, co stara się ukrywać. Choć cały czas ma nadzieję, że uda mu się zdobyć serce Emmy, to jednak trzyma swoje uczucia w tajemnicy przed nią.

 

Po dotarciu do Toronto Emma odnajduje ojca, który jak się okazuje kandyduje na burmistrza miasta. Pojawienie się opuszczonej przed laty córki nie jest dla niego korzystne w trakcie trwania kampanii wyborczej. Również jego rodzina nie jest zachwycona pojawieniem się dziewczyny, o której wcześniej w ogóle nie słyszeli. Żona i starsza córka Randalla nie kryją swojej niechęci do Emmy, entuzjazm okazuje jedynie młodsza córka- Marianne, która w wyniku przebytej w dzieciństwie choroby porusza się na wózku. Emmaline nie zamierza jednak odpuścić i robi wszystko, aby zaskarbić sobie sympatię ojca, jego żony i swoich przyrodnich sióstr. Stara się zbliżyć do rodziny i cały czas ma nadzieję, że ojciec oficjalnie uzna ją za swoją córkę. Planuje nawet pozostanie na stałe w Toronto, gdyż uważa, że w Anglii nic jej już nie trzyma. Niestety entuzjazmu przyjaciółki nie podziela Jonathan, który czuje się odtrącony i traci nadzieję na związek ze swoją ukochaną.

 

Każdy bohater książki pragnie czegoś innego. Emmaline marzy o akceptacji i rodzinie, której nigdy nie miała, z zazdrością patrzy na swoje przyrodnie siostry, które są przez ojca otoczone troską i miłością. Jonathan nie pragnie niczego innego jak wyznania uczuć Emmie i poślubienia jej. Randall chce zostać burmistrzem miasta i wieść spokojne życie bez skandalu z przeszłości. Niestety tak sprzecznych pragnień nie da się pogodzić , ktoś musi zrezygnować ze swoich oczekiwań i ponieść tego konsekwencje...

 

Już czytając opis z tyłu książki i patrząc na jej okładkę od razu widać, że mamy do czynienia z romansem. Muszę przyznać, że choć książkę czytało mi się dobrze i szybko, to jednak nieco się zawiodłam. Miałam nadzieję na chociaż odrobinę tajemnicy i odkrywania przez Emmę wydarzeń z przeszłości, podczas, gdy właściwie już na początku książki mamy wszystko wyjaśnione. Zabrakło mi większych emocji i ciekawych zwrotów akcji. Wydarzenia w powieści biegną bardzo spokojnie, w zasadzie nie wydarza się tutaj nic nieprzewidywalnego. Plusem są ciekawie zarysowane postaci i dokładnie opisane ich przeżycia. Autorka skupia się na uczuciach bohaterów, ich motywacjach, pragnieniach i emocjach. Książka charakteryzuje się również ładnym literackim językiem. To lekka lektura, która choć nie wywołała we mnie większych emocji, to jednak sprawiła mi sporo przyjemności.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto