Okładka wydania

Żaba Pierwsze Origami

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Żaba Pierwsze Origami | Autor: Zbigniew Dmitroca

Wybierz opinię:

MyCoffeeBooks

W dobie pandemii, wszystko, co chociaż na chwilę zajmie nasze pociechy jest na wagę złota. A jeżeli jeszcze cieszy oko i uczy nowych rzeczy, to zasługuje na dodatkową pochwałę. Książeczka „Żaba. Pierwsze origami Akademia Mądrego Dziecka” którego autorem jest Zbigniew Dmitroca to prawdziwa podróż w ciekawy graficznie świat, którego zwieńczeniem jest wykonanie własnego origami. I to jest w tym wszystkim najciekawsze!

 

Zbigniew Dmitroca, to polski poeta, bajkopisarz, tłumacz, satyryk i dramaturg. Napisał pięć tomików wierszy oraz ponad czterdzieści książęk dla dzieci. Można śmiało więc założyć, że umie pisać tak, aby dzieci go słuchały. I opowiadać tak, by młodzi słuchacze wręcz zatracali się w całej historii.

 

Bardzo fajnym zabiegiem okazało się również połączenie opowiadania ze sztuką origami. Psycholodzy od dawna przekonują, że zwykłe składanie papieru, jakim jest przecież origami dla patrzącego z boku, jest w swej istocie po prostu genialne. Rozwija motorykę, uczy cierpliwości i skupienia, wycisza oraz sprawia, że myślenie przestrzenne jest o wiele prostsze. Do tego, używając papierów o odpowiedniej gramaturze, można stworzyć prawdziwe małe dzieła sztuki. Tytułowa „Żaba” to swego rodzaju wprowadzenie w magiczny świat origami.

 

„Żaba” to jedna z czterech wierszowanych opowieści z tego cyklu. Prócz niej mamy jeszcze do wyboru takie tytuły jak „Statek”, „Samolot” i „Kaczka”. Wszystkie książeczki mają ten sam układ- w pierwszej części mamy krótką, rymowaną historyjkę z głównym, tytułowym bohaterem. Druga część to instrukcja wykonania danego origami i kilka specjalnych papierów do tego.

 

Wracając jednak do meritum- „Żaba” to zabawna historia o rodzinie żab, która kłóciła się, na jaki wybrać się film do kina. Przyznam, że o ile mnie jako dorosłemu, taka opowiastka przypadła do gustu i rozbawiła, o tyle moje pociechy już niekoniecznie. Wydawało się, jakby nie do końca rozumiały o co w tej bajeczce chodzi. Zawarta w drugiej części szczegółowa instrukcja wykonania żaby z origami była jednak na tyle jasna i przystępna, że poradziła sobie z nią nawet moja czterolatka.

 

Ogromny plus należy się również za kilka stron dołączonych szablonów. Dzięki temu każde z nas mogło zmierzyć się z wykonaniem własnej żaby. Do tego opiekunowie nie muszą już szukać specjalnych papierów, dzięki którym pociecha może złożyć z origami własną, jedyną w swoim rodzaju żabkę. Różne odcienie zielonego, bo taka gama kolorystyczna dominuje w tych papierach, pasuje tu doskonale.

 

Na uwagę zasługuje również część graficzna. Przemyślana, na pierwszy rzut oka lekko niedbała, bardzo fajnie przemawia do głównych odbiorców tej opowieści - dzieci. Już dawno minęły czasy, gdy książki były ilustrowane byle jak i od jednej kreski. Obecnie wydawnictwa prześcigają się w jakości oferowanej grafiki. I tę dbałość widać również w tej publikacji.

 

Książeczka z cyklu „Akademia Malucha” dała nam wiele momentów cudownej wspólnej zabawy. Bo składanie origami było tak naprawdę pretekstem do spędzania kilku chwil razem. A to coś, czego nie kupimy za żadne pieniądze. I coś, co nasze dzieci będą pamiętać o wiele dłużej niż nową drogą zabawkę… Jestem zdania, że książka, jest zawsze dobrym pomysłem na prezent. Książeczki z cyklu „Pierwsze Origami. Akademia Mądrego Dziecka” zachwycą i zaciekawią naszych najmłodszych już od pierwszej chwili. Tego możecie być naprawdę pewni. Moja ocena książeczek- mocne 5.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial