Okładka wydania

Nic!

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nic! | Autor: Yasmeen Ismail

Wybierz opinię:

Bookholiczka

Książka pełna kolorów, świetnie stworzonych obrazków i ciekawych historii. Bohaterka dzięki swojej niezwykłej wyobraźni Lila jest zawsze bardzo zajęta. A to fika koziołki w powietrzu, a to oswaja podwodne bestie, kiedy indziej zaś przemierza odległe krainy. Dokąd następnym razem zaprowadzi ją wyobraźnia? Rymowanka z ogromnie ważnym przesłaniem. Nie możecie przejść koło niej obojętnie.

 

Yasmeen Ismail jest urodzoną w Dublinie autorką, ilustratorką książek dla dzieci, laureatką wielu nagród za swoją twórczość. Mieszka w Bristolu z mężem, synem i kotką Betty. Autorka studiowała w wielu szkołach i klasztorach, gdy jej ojciec, pułkownik wojskowy, był wysyłany z jednego miejsca do drugiego. Ukończyła Home Economics College. Autorka książek „Nic!”, „Jestem dziewczyną” i „Narysuję to, co czuję!”.

 

Kolory wręcz wylewają się z książki. Nic dziwnego ponieważ sama autorka je stworzyła. Wiele razy nagradzana Yasmeen Ismail doskonale wie jak zachęcić małe dzieci, do zapoznania się z jej książkami. Sama byłam ciekawa po zobaczeniu okładki, co tak naprawdę skrywa się w środku. I to, co otrzymałam przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak ta rymowanka jest świetnie skonstruowana. Autorka zadbała, o każdy najmniejszy szczegół, same obrazki są dla mnie inne niż wszystkie jakie do tej pory widziałam w takich typu książkach. Żałuję, że nie mogę wam tutaj pokazać chociażby jednej strony, z książki. Natomiast powiem wam, że naprawdę warto zaopatrzyć się w rymowankę „Nic!” dla swoich pociech. Zapewniam was, że każde dziecko będzie nią zachwycone i spędzicie razem czas przy książce. Do tego wszystkiego wraz z rymowanką możecie uczyć swoje dzieci czytania. Doskonale będzie się do tego sprawdzać, ponieważ znajdziecie tutaj nie za długie zdania, które są napisane dużymi wyraźnymi literami. Nasza pociecha widząc piękne obrazki, z chęcią pozna historię, która się za nimi kryje.

 

Daj się ponieść wyobraźni! Ile to już razy słyszeliście od swoich dzieci odpowiedź: Nic!, na pytanie: Co robisz? Tego chyba nie zliczymy na palcach dwóch rąk. Jednak zawsze nad odpowiedzią Nic! kryje się coś więcej. Chcielibyśmy wiedzieć, co tak naprawdę siedzi w głowach małych dzieci. Co sobie w danym momencie wyobrażają, czasami podczas podstawowych czynności w naszym rozumieniu. Niestety to zostaje w tajemnicy i nie mamy dostępu do tych informacji, ale spokojnie to nie jest dramat. Czasami nasze dzieci muszą zostawić swoje tajemnice dla siebie. Nam może się wydawać, że dzieci na przykład tylko myją ręce, zakładają buty, a tak naprawdę robią o wiele więcej.

 

Lila ma swój własny świat, który jest cudowny, kolorowy, pełen zabawy, daleki od trosk tego świata. Kiedy nasza bohaterka jest na barana u swojego dziadka, tak naprawdę dla niej właśnie siedzi wysoko na drzewie lub kiedy siedzi pod stołem dla niej właśnie walczy w głębinach z złą ośmiornicą. Czy to, nie jest wspaniałe, że dzieci mają tak pięknie rozwiniętą wyobraźnię. Dzięki niej mogą się przenieść, w każde miejsce czy to na Ziemi, czy to nawet takie o jakim sobie nawet nie wyobrażamy. Nie możemy dziecku pod żadnym pozorem zabrać tego, każdy ma prawo do swoich marzeń. My też jako dzieci pewnie nie raz marzyliśmy, myśleliśmy o czymś nierealnym, co nas uszczęśliwiało. Z całego serca polecam rymowankę „Nic!”. Wasze maluchy spędzą, z nią niezapomniane chwile.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto