Okładka wydania

W Poszukiwaniu Źródła

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

W Poszukiwaniu Źródła | Autor: Łukasz Kulak

Wybierz opinię:

Mirosława

„Fakt, że przyszło nam egzystować w realiach pozornie prawdziwych, nie jest niczym złym ani degenerującym. [...] nasze oddzielenie od tzw. wyższych wymiarów jest tylko pozorne“.

 

Patrząc na nocne niebo pełne gwiazd przychodzi na myśl refleksja kim jesteśmy w tak ogromnej, niezmierzonej przestrzeni Wszechświata. Na to pytanie szukało odpowiedzi wielu myślicieli i filozofów od wieków. Z tym zagadnieniem zmierzył się też autor książki „W poszukiwaniu źródła.“

 

Łukasz Kulak urodził się w Radomiu 31 stycznia 1992 r. Od najmłodszych lat interesowały go tematy związane z cywilizacjami starożytnymi, parapsychologią i zjawiskami niewyjaśnionymi przez oficjalną naukę. Obecnie studiuje na radomskim uniwersytecie. Zajmuje się niezależnym dziennikarstwem. Współpracuje z Niezależną Telewizją ( NTV ) z Wrocławia oraz miesięcznikiem "Czwarty Wymiar". Pasjonuje się zagadnieniami powstania życia i rozwojem cywilizacji na Ziemi    Zadebiutował w bardzo młodym wieku,    w kwietniu 2015 roku, książką zatytułowaną "Zatajona prawda".

 

„W poszukiwaniu źródła“ stanowi drugą część rozważań rozpoczętych w „W poszukiwaniu źródła – korzenie cywilizacji na Ziemi“ wydanej w 2016 przez wydawnictwo Psychoskok. Poświęcona została najstarszym, zaawansowanym kulturom na naszej planecie. Nie miałam okazji poznać pierwszego tomu ale to nie stanowiło przeszkody w poznaniu treści jego kontynuacji.

 

To publikacja umożliwiająca przyjrzenie się wielu aspektom naszego świata zarówno realnego jak i z innych wymiarów. Materiał został podzielony na sześć części, w których autor porusza wiele zagadnień mających na celu uzmysłowić nam, że jesteśmy istotami wielowymiarowymi a świat, który widzimy, niekoniecznie jest tym na jaki wygląda.

 

"Tylko wtedy, gdy zrzucisz z siebie ciężar sytuacji życiowej, możesz dotrzeć do prawdziwej natury twojego jestestwa i wszechświata".

 

Moją uwagę przyciągnęła okładka, na której zilustrowany jest ogromny wszechświat, który nas otacza. Na jego tle stoi człowiek wpatrujący się w przestrzeń kosmiczną i z pewnością uświadamiając sobie, że jesteśmy częścią większej całości, niewielkim trybikiem w ogromnej machinie galaktycznej. Patrząc w rozgwieżdżone niebo budzi się refleksja o złożoność istoty ludzkiej i współistnienia innych światów.

 

Autor w prostych słowach uświadamia kim naprawdę jesteśmy zwracając uwagę na kwestie, które są z reguły znane ale najczęściej nie przykuwają naszej uwagi. Przypomina prawdy, o których zapomnieliśmy lub po prostu ich sobie nie uświadamiamy. Przybliża pojęcie ciała energetycznego i fizycznego, teorię holograficznego charakteru naszej rzeczywistości, zagadnienia związane z duchowością, fotografią kirlianowską i wiele innych, pragnąc uświadomić czym naprawdę jest natura człowieka i otaczający nas świat.

 

Pokazuje nasze ciało fizyczne jako holograficzną konstrukcję naszej rzeczywistości na przykładzie oka, dłoni, stóp i uszu, w których zawiera się cały ludzki organizm. Porównuje nasze ciało do biologicznego komputera, opisując poszczególne jego elementy. I tak: DNA to nasz twardy dysk, komórki to procesory, mózg jako procesor CPU itd. Porusza też trudniejsze zagadnienia takie jak życie poza ciałem, OOBE, świadomy sen czy życie po śmierci. Przybliża pojęcie istot anielskich, cywilizacji pozaziemskich i podpowiada w jaki sposób osiągnąć wolność duchową. To tylko niektóre z poruszanych tematów, które zostały omówione w skrócie i na bazie dostępnych źródeł.

 

"Nasz organizm stanowi niezwykle wykwalifikowany, zaprogramowany i wielopoziomowy biologiczny skafander stworzony specjalnie dla ducha"

 

Swoje rozważania opiera na własnych poszukiwaniach oraz dostępnych badaniach naukowych i publikacjach znanych ekspertów oraz filozofów, nauczycieli duchowych i fizyków, przede wszystkich zajmujących się fizyką kwantową. Wielokrotnie przytacza ich słowa lub fragmenty ich wypowiedzi i dzieł. Przedstawia swoje spojrzenie na rzeczywistość, człowieka i duchowość. Nie brakuje też przykładów wziętych z życia, zarówno własnego, jak i osób, których przeżycia potwierdzają omawianą kwestię.

 

Uważa, że: "bazując na obecnym stanie percepcji ludzi, nie jest możliwe stworzenie nowej cywilizacji opartej na faktycznych wartościach, ponieważ ugrzęźliśmy w schematach i myśleniu dogmatycznym" gdyż zostały one nam wpojone przez funkcjonujący system norm społecznych, edukacyjnych, religijnych i pseudo-autorytetów.

 

To fakt - nasz światopogląd kształtuje się już w dzieciństwie, gdy jesteśmy pod wpływem cudzych opinii i postrzegania rzeczywistości. Z czasem wiele osób zaczyna analizować swoją rzeczywistość i zastanawiać się nad zagadnieniami związanymi z własnym istnieniem. Na co dzień jesteśmy skupieni na materialnym i fizycznym aspekcie naszego życia, dlatego niewielu ma czas, by zastanowić się nad sensem naszej egzystencji. Książki takie jak „W poszukiwaniu źródła“ dają okazję do zatrzymania się i przyjrzenia sobie oraz otaczającej nas rzeczywistości. Zebrana przez autora wiedza stanowi szerokie pole do dyskusji i zrozumienia roli każdego z nas w ogromnej przestrzeni kosmicznej.

Uleczkaa38

Kim jesteśmy, skąd pochodzimy i jaki jest cel naszego życia...? To fundamentalne pytania ludzkości, zadawane niemalże od samego początku wykształcenia się logicznego rozumowania naszego gatunku. Odpowiedzi na nie należy poszukiwać w nauce, religii, być może filozoficznej myśli, aczkolwiek nigdy nie będziemy mogli mieć pewności, że tam je znajdziemy. Być może jednak pomoże nam w tym względzie lektura intrygującej książki Łukasza Kulaka pt. "W poszukiwaniu źródła. Kim jesteśmy i skąd pochodzimy", która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Psychoskok.

 

Pozycja ta stanowi sobą próbę odpowiedzi na powyższe pytania. Próbę, która opiera się na kwestii określenia bytu i być może też nieśmiertelności ludzkiej świadomości, gdzie to punktem wyjścia są relacje i opowieści osób, które przeżyły śmierć kliniczną. To właśnie ich świadectwa, ale też i naukowe badania i osiągane za ich sprawą wyniki, pozwalają wysnuć teorię, że człowiek jest czym więcej aniżeli tylko żywym, biologicznym organizmem, gdyż posiada świadomość. Autor nawiązuje w swej książce również do takich kwestii, jak wiara w Boga, czy też spotkania z przedstawicielami pozaziemskich kultur.

 

Książka ta przedstawia nam odważną tezę autora, która mówi o istnieniu ludzkiej świadomości, jako nieskończonego i nieśmiertelnego bytu. który w jakiejś mierze łączy się z wiarą. Tezę, oparta na rozmowach z ludźmi, którzy niemalże "byli po drugiej stronie" oraz osobami, które potrafią opuszczać swoje ciało i przeżywać w ten sposób niezwykle intensywne, ponad świadomościowe spotkania z siłami i postaciami, które wymykają się ogólnie przyjętym prawom i normom racjonalizmu. I trzeba obiektywnie przyznać, że autor używa bardzo celnych i przekonujących argumentów w tym względzie, które każą nam co najmniej zadawać pytania. Nie mogę bowiem powiedzieć, że pozwalają uwierzyć w tę tezę, gdyż do tego droga wydaje się być jeszcze bardzo długa...

 

Na plus należy zaliczyć z pewnością owe relacje osób, które doświadczyły niezwykłego spotkania z czymś lub kimś, które wykracza poza cielesną powłokę. To interesujące, ekscytujące, ale też i bardzo emocjonujące przykłady, które dają nam do myślenia w dwóch względach - samego faktu istnienia ludzkiej świadomości, ale też i niezachwianej wiary tych osób w to, że doświadczyli tego naprawdę, a nie jest to jedynie efektem ich prawdopodobnych przypuszczeń, czy też choćby reakcją mózgu, która wyzwala owe projekcje. Myślę, że jest to absolutnie najbardziej interesująca część tej książki, która też pozostaje najdłużej w naszej pamięci.

 

Skoro był pozytyw to teraz czas na pewien niedosyt związany z tą pozycją. Niedosyt, który objawia się w tym względzie, iż autor przyjmuje tu tylko jeden i niezaprzeczalny punkt widzenia, jakim to jest wiara w relacje świadków, ale też i pewność co do wysnutej, głównej teorii. Oczywiście, o tym opowiada ta książka i jest też świętym prawem autora to, by bronić własnych przekonań, tez i wniosków. Jednakże nie mogę oprzeć się wrażeniu, że cel ten byłby osiągnięty przez niego w jeszcze większym wymiarze i lepszym stylu, gdy postawił pytanie - "Załóżmy, że to jednak nie prawda...?" Niestety, taka kwestia tu nie pada, co mnie osobiście, ale zapewne też i wielu równie sceptycznych czytelników, nieco rozczarowuje.

 

Książka Łukasza Kulaka pt. "W poszukiwaniu źródła. Kim jesteśmy i skąd pochodzimy", to z pewnością pozycja ciekawa, intrygująca i skłaniająca do wielu ważnych przemyśleń nad tym, kim jesteśmy i po co żyjemy. Czy udziela nam ona na te pytania odpowiedzi...? Myślę, że dla niektórych osób tak, dla innych nie koniecznie. Wydaje się jednak, że najważniejszym w tym względzie jest już samo to, że chcemy się nad tym zastanawiać i rozmyślać, co już samo w sobie jest wielką wartością tej pozycji. Polecam - to bardzo ciekawa i warta poznania książka!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial