Okładka wydania

Koala To Nie Miś

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Koala To Nie Miś | Autor: Małgorzata Zdziechowska

Wybierz opinię:

Miss B

Miś koala. Kto ich nie kocha? Są takie słodkie i miłe. I tak naprawdę nie są misiami. I potrafią pokazać swoje długie i ostre pazurki. To co, poznamy je lepiej?

 

Miś koala, obok kangura,to najbardziej rozpoznawalne zwierzę z Australii. Należy do rodziny torbaczy, czyli jest spokrewniony np. właśnie z kangurem, a nie z niedźwiedziem. I choć żyją na jednym kontynencie, to w zależności od tego, z którego jego regionu pochodzą, mogą różnić się kolorem sierści czy rozmiarem.

 

Samice koali są o połowę mniejsze od samców. Zwierzęta te mają mały mózg, słabo widzą, ale za to mają bardzo wyostrzony zmysł węchu i słuchu. Ich łapy są dość nietypowe . A widzieliście kiedyś pazury koali? Są długie i zakrzywione, pozwalają im wspinać się po drzewach.

 

Ta książka to taka mini encyklopedia o koalach i ich życiu. Dowiecie się z niej dużo o ich wyglądzie. Dlaczego na grzbiecie mają ciemne futro, a na brzuchu jasne, a także co nieco o ich nozdrzach i znajdujących się na nich plamkach, które podobno są jak odciska palca – jedyne w swoim rodzaju. I tak jak większość zwierząt, znaczą swoje terytorium, potrafią być agresywne i walczą między sobą.

 

Koale swoją dietą bardzo przypominają mi mojego syna – są niezwykle wybredne. Żywią się tylko liśćmi eukaliptusa, i to jedynie trzydziestoma gatunkami z pośród kilkuset! Kto by pomyślał, że dla większości zwierząt eukaliptus jest trujący, a dla tego zwierzaka to jedyny rodzaj pożywienia. A młode osobniki, zanim podrosną i będą mogły trawić liście bezpiecznie, mają dodatkowy składnik w menu – kupę mamy.
Koale to leniwe zwierzęta, aż 20 godzin w ciągu doby śpią i odpoczywają. Maluchy po miesiącu ciąży rodzą się maleńkie jak ziarnko fasoli i mieszkają u mamy w torbie przez pół roku. Po roku od narodzin mogą rozpocząć samodzielne życie. Żyją dość krótko, w naturalnym środowisku do 12 lat, w niewoli trochę dłużej.

 

To tylko garść informacji, które znalazłam w tej bardzo ciekawej książce. Podane są w przystępny i ciekawy sposób, tak aby zainteresować dziecko, bo to do młodych czytelników skierowana jest ta pozycja. Poza licznymi ciekawostkami, znajdziecie tu bardzo dużo zdjęć. Dodatkowym ciekawym elementem książki są naklejki. Jak wiadomo, nie oprze się im żadne dziecko, a tu znajdziecie ich aż 20. Są to zarówno duże zdjęcia, jak i mniejsze, rysunkowe koale.

 

Książka jest formatu A4, ma kartonową , dość sztywną okładkę oraz kartki wykonane także z grubszego i matowego papieru.

 

Na końcu książki znajdziemy informację, że w związku z pożarami w Australii naturalne środowisko koali zostało bardzo zagrożone. Każde 2 zł z zakupu książki zostanie przeznaczone na pomoc tym torbaczom. Podoba mi się, że wydawnictwo wydając tę pozycję, nie tylko edukuje dzieci, ale także pomaga w ochronie środowiska. Mamy także informację, że papier użyty do jej wydruku, jest dla środowiska przyjazny.

 

Książkę poleciłabym dzieciom od 3-4 roku życia w górę. Z młodszymi czytelnikami można dozować ilość informacji, bo na pewno byłaby przytłaczająca i nudna na jeden raz, ale także można podziwiać misie koala na licznych zdjęciach. Jak noszą maluchy na plecach, jak się witają pocierając noskami, jak się wspinają po drzewach. Ze starszymi dziećmi można czytać ją od deski do deski, a nawet mogą czytać je już same, bo z pewnością pierwsze klasy szkoły podstawowej to jeszcze czas, kiedy treść dla dziecka będzie interesująca.

 

„Koala to nie miś!” to bardzo interesująca i ciekawie wydana pozycja. Zawiera bardzo dużo ciekawostek, dzięki którym można lepiej poznać koale.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial