Okładka wydania

Atomowe Nawyki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: James Clear
 • Tytuł Oryginału: Atomic Habits
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Piotr Cieślak
 • Liczba Stron: 272
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 155x225 mm
 • ISBN: 9788375797381
 • Wydawca: Galaktyka
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Łódź
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Atomowe Nawyki | Autor: James Clear

Wybierz opinię:

Ruda Recenzuje

W ostatnich latach wiele mówi się o samorozwoju. Stale jesteśmy zachęcani, by się zmieniać na lepsze, uczyć się nowych rzeczy, spojrzeć we własne wnętrze oraz zrobić analizę dobrych i złych rzeczy, które są w nas samych oraz w naszym życiu. „Atomowe nawyki” to publikacja świetnie pasująca do tych haseł, znakomicie wpisująca się w koncepcję rozwoju i zmian. Wydaje się, że to także zbiór całkiem prostych rad, które okazać się mogą dla wielu z nas drogowskazem ku lepszej przyszłości.

 

Metody opisywane w „Atomowych nawykach” są tym ciekawsze, że nie wprawiają czytelnika w osłupienie za sprawą stopnia skomplikowania i zawiłości. Autor bazuje na taktyce spojrzenia na siebie, autoanalizy i zwrócenia się w stronę wnętrza i te elementy stają się bazą do pracy nad sobą. Choć każdy taki proces zdaje się po części oszukiwaniem samego siebie, to książka ta opiera się na naszej naturze oraz pozwala wykorzystać jej moce i słabe strony.

 

Clear zdaje sobie sprawę, że proces zmiany nie jest procesem łatwym, a czasami potrzebujemy wielu niepowodzeń i wielu lat, by coś rzeczywiście zmienić na lepsze. Dlatego też oferuje nam metodę małych kroczków, subtelne i mniej nużące podążanie w stronę celu i przyjemniejszego jutra. W zamierzeniu autora te mały kroczki z czasem staną się dla nas czymś naturalnym, prowadząc do akceptacji i usypiając negatywne uczucia, z którymi kojarzymy proces zmiany. To dzięki tym małym kroczkom całość przebiegnie mniej boleśnie i męcząco.

 

„Atomowe nawyki” to jedna z tych publikacji, które czytelnika uświadamiają i uczą nowych rzeczy, a w pewien sposób także otwierają oczy. Nie da się ukryć, że wiele zależy od naszego zaangażowania. Nie wystarczy jedynie poznać zawartości tego dzieła, ale także umiejętnie zastosować zalecane rady i wskazówki. Kiedy już się na to zdecydujemy, wówczas autor pomoże nam uporządkować życie, wypracować lepsze nawyki, zaakceptować siebie i poczuć spokój. Clear próbuje uświadomić swojego czytelnika, że warto nad sobą pracować, bo robimy to przede wszystkim dla siebie i z myślą o sobie.

 

Podczas lektury odniosłam wrażenie, że przekazywaną mi wiedzę mogłabym śmiało zastosować w różnych dziedzinach życia, a rady i wskazówki mają charakter wszechstronny, działają uniwersalnie. Widać, że autor dobrze się przygotował do swojej pracy, nie tylko gromadząc i przekazując wiedzę, ale także robiąc to w interesujący i przejrzysty sposób. Świadczy o tym chociażby punktowe podsumowanie każdego rozdziału, dzięki czemu łatwo można usystematyzować wiedzę i szybko sobie coś przypomnieć podczas powrotów do tej lektury.

 

Podoba mi się, że autor zwrócił uwagę na dużą rolę, jaką odgrywa połączenie zewnętrznych i wewnętrznych bodźców. Prawdę mówiąc nie zastanawiałam się wcześniej nad tym, jak mocne może być to połączenie, ale rzeczywiście okazuje się to być kluczowa i dającą do myślenia kwestią. „Atomowe nawyki” to zbiór takich cennych informacji będących jednocześnie uzupełnieniem oraz tłem dla przekazywanych rad.

 

Po poradniki sięgam bardzo rzadko. Nie wierzę, że mogłyby zmienić moje życie i może zwyczajnie nie chcę go zmieniać, z różnych powodów. Niemniej jednak nie można autorowi odmówić istotnego zaangażowania w koncepcję zmiany postrzegania samego siebie. Być może przyjdzie taki czas, że rzeczywiście zastosuję się do opisywanych wskazówek, znajdę wewnętrzną siłę albo zacznę dzień z postanowieniem poprawy. Mam już do tego odpowiednie narzędzie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial