Ziarno Światła Przebudzenie

Autor: Nikolas Razmuk

Okładka wydania

Ziarno Światła Przebudzenie


Dodatkowe informacje

 • Autor: Nikolas Razmuk
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 692
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x210 mm
 • ISBN: 9788381476454
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Dorotbook

Macie tak czasami, że Wasz ulubiony gatunek Wam się znudził i choć na chwilę potrzebujecie krótkiej przerwy, resetu, by odpocząć przy innym gatunku, naładować siły i spróbować czegoś nowego? Mnie od czasu napada taka szalona myśl – może teraz książka science fiction! A poczytam teraz sobie o tym, co mogłoby się w niedalekiej przyszłości przydarzyć ludziom. Szukając książki, która pomoże mi trochę odsapnąć od kryminałów – trafiłam na „Ziarno światła. Przebudzenie” Nikolasa Razmuka. Na okładce widnieją słowa: Czasem największa walka czeka nas po wygraniu wojny” – niestety taką walkę stoczyłam sama ze sobą, by w połowie lektury jej nie odłożyć. Nie dlatego, że była kiepsko napisana (drobne poprawki i będzie ok!), fabuła była nudna, ale przede wszystkim dlatego, że to jednak nie była książka dla mnie, kompletnie nie potrafiłam się odnaleźć. Doceniam włożony trud w stworzenie tak potężnej książki, opis wykreowanego świata, ale ja nie potrafię się nią po prostu zachwycić.

 

Wyobraźcie sobie, że właśnie skończyła się Trzecia Wojna światowa, ludzkość ponownie doprowadziła do walk, co doprowadziło do tego, że populacja się zdziesiątkowała, a cały ekosystem Ziemi został zniszczony. Planeta umiera, lecz komuś zależy, by jednak przejąć nad nią całkowitą kontrolę. To plan Strażników – zaawansowanych technologicznie obcych. Mają plan, by pomóc w odbudowie Ziemi, lecz nie chcą ratować ludzi. W samym środku tych wydarzeń jest główny bohater, sierota wychowany przez Teokrytę - Posthumus Piąty. Pomóc w powstaniu przeciwko Strażnikom mają pogrzebani głęboko pod ziemią pochodzący z dawnych i zapomnianych epok. Bohater zostanie uwikłany w sieć intryg, nowo poznane istoty będą przysparzać problemów a przed nim najważniejsza bitwa w jego życiu. Podróż do gwiazd jest nieunikniona. Czym jest sławetne ziarno światła i jaką rolę odegra w tej historii?

 

Jestem świeżo po skończeniu tej książki i mam przeogromny problem, by o niej napisać. Przekręciłam ostatnią stronę i natychmiast zapomniałam, o czym była, co to jest to Ziarno Światła. Długo ją czytałam, bardzo długo, w ogromnym skupieniu, by zrozumieć wszystko to, co dzieje się w książce, a i tak kilkanaście razy musiałam się cofnąć 20-30 stron i przeczytać jeszcze raz. Gdy rozdział liczy sobie ponad 50 stron, to się odechciewa powracania do fragmentów, o których się przeczytało. Najśmieszniejsze jest to, że przeczytałam książkę i do tej pory nie wiem, kim byli Teokryci, bo autor o tym nie napisał. Jeśli ma mi wystarczyć, że jest to rasa pochodząca od bogów – to trochę za mało. Najbardziej tajemniczą postacią jest Anna, do tej pory nie wiem, kim była ta kobieta. Niewiele też mogę powiedzieć o Posthumusie Piątym, wiadomo tylko, że był sierotą i jest bardzo aktywnym bohaterem, bo jest w centrum wydarzeń, bardzo często pakuje się w kłopoty i to właściwie tyle.

 

Postaci tu będzie od groma, tych nadprzyrodzonych stworów, że nie ma szans na to, by zapamiętać ich wszystkie imiona. Wydawać by się mogło, że skoro nie mogłam się wkręcić w książkę, to fabuła jest nudna. Paradoksalnie dzieje się tu bardzo dużo, bo akcja wprost pędzi, a autor nie pozwalał na krótką chwilę odpoczynku. Czytelnik, który kocha takie fabuły, jest fanem science fiction i walk rozgrywających się w Kosmosie – będzie przeszczęśliwy czytając tę książkę. Ja się tutaj niestety nie odnalazłam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!