Okładka wydania

Odlecimy Stąd

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Odlecimy Stąd | Autor: Anna Dąbrowska

Wybierz opinię:

Karolkaczyta

Każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu doświadczył bólu rozstania, zdrady, porzucenia. Tego typu zranienia działają nie tylko na naszą psychikę zmieniając poglądy, spojrzenie na otaczających nas ludzi i świat, ale również sprawiają, że tworzymy wokół siebie kordonem bezpieczeństwa. Serce, które zostało dotkliwie zranione wprawdzie mocno bije dostarczając organizmowi niezbędnego tlenu do życia, lecz schowane za grubym murem nieufności nie potrafi otworzyć się na nowe doznania, zaufać i wypełnić się miłością do drugiego człowieka. Z takiego postępowania zaś rozwinąć się może samotność, która - im dłużej będzie trwała - tym trudniej będzie nam ją porzucić. Tego wszystkiego, a nawet więcej, doświadczyli bohaterowie najnowszej książki Anny Dąbrowskiej „Odlecimy stąd", którym los spłatał niesamowitego figla, a jednocześnie dał szansę na nowo odnaleźć sens życia.

 

19-letnia Delfina zaraz po urodzeniu została porzucona przez matkę, ojca nie poznała nigdy. Wychowywaniem dziewczynki zajęli się więc ukochani dziadkowie, a po śmierci babci, sam dziadek. Dziewczyna na dwie pasje: samochody i muzykę, uwielbia grę na gitarze. W swoim życiu doświadczyła już wystarczającej ilości krzywd, obiecała więc sobie, że jej serce nigdy nie zaufa drugiemu człowiekowi i gdyby nie Jakub, może udało by się jej dotrzymać przyrzeczenia. Mężczyzna nie patrząc na nic dziarskim krokiem przekroczył bezpieczną linię, którą otoczyła się dziewczyna. Swoją obecnością, samotnością, miłością do muzyki, przede wszystkim świetną grą na gitarze – jak przystało na byłego muzyka – sprawił, że na nowo uwierzyła w miłość. Tak się jednak złożyło, że mężczyzna również miał swoje demony do zwalczania, swoje tajemnice i zranione serce zamknięte na klucz. Czy tych dwoje będzie potrafiło zaufać sobie nawzajem, pokonać wszystkie przeszkody i zbudować wspólną ścieżkę życia? Zachęcam was abyście sami przekonali się o ich losach.

 

Początkowo podchodziłam do książki z dystansem, nie bardzo potrafiłam wciągnąć się w fabułę. Wydawało mi się, że to książka typowo młodzieżowa, których pełno ostatnio pojawia się na rynku. Tego typu lektur staram się raczej unikać, chociażby dlatego, że nie sprawiają mi one tak wielkiej radości jak kiedyś. A jednak potrafiła mnie pozytywnie zaskoczyć. Książka bowiem potrafi urzec swoją tematyką, prostotą oraz przyjemnym piórem autorki. Wyglądająca niewinnie z początku fabuła odkrywa przed czytelnikiem swój smutek, walkę z przeciwnościami, z jakimi walczą bohaterowie. Akcja książki toczy się powolnym rytmem, bez większych zwrotów. Autorka postawiła bardziej na przekazanie i omówienie targających bohaterami emocji. Unika niepotrzebnych opisów, co jest jak najbardziej na plus. Leciutkim minusem jest niewyparzony język postaci, jakim zostajemy poczęstowani na pierwszych stronach.

 

Delfina i Jakub cechują się sporą determinacją w dążeniu do utrzymania swoich sekretów w tajemnicy. Każde z nich przeżyło ciężkie chwile, nie potrafią do końca pogodzić się z tym, co zaoferował im los, bronią się przed miłością, która zaczyna w nich kiełkować. Oboje są samotni, przez większość czasu stoją gdzieś na uboczu, nie biorą udziału w życiu towarzyskim – każde z innego powodu. Chowając się w swojej skorupie nie doświadczają wszystkich emocji, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania w świecie. To właśnie ta paleta różnorodnych emocji – miłość, radość, szczęście, ból, gniew - nadaje sens w życiu każdego człowieka, pozwalają się rozwijać, spełniać marzenia, poznać samego siebie.

 

Lektura jest dobra. Czyta się szybko, jak to bywa przy tego typu książkach. Myślę, że spodoba się niejednej czytelniczce. Mi osobiście się podobała, mimo że nie od razu przypadła mi do gustu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto