Okładka wydania

Totem Jak Zbudować Poczucie Własnej Wartości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Jarosław Gibas
 • Gatunek: Psychologia
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 232
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x200 mm
 • ISBN: 9788328368033
 • Wydawca: Sensus
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Totem Jak Zbudować Poczucie Własnej Wartości | Autor: Jarosław Gibas

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Poczucie własnej wartości to cecha, która bardzo ułatwia codzienne życie. Wszyscy wiemy, że mając wysoką samoocenę łatwiej jest funkcjonować w społeczeństwie i odnosić sukcesy zawodowe. Jeśli wierzymy w siebie jesteśmy w stanie osiągnąć więcej niż wtedy, kiedy z góry zakładamy, że nam się nie uda i nie jesteśmy na tyle silni, czy wartościowi, aby dokonać danej rzeczy.

 

Warto mieć jednak świadomość, że nawet jeśli nasze poczucie własnej wartości jest dość niskie, to możemy je samodzielnie podnieść. Wymaga to trochę pracy i zmiany myślenia, ale jest możliwe do osiągnięcia. Z pomocą przychodzą nam tutaj różne kursy, warsztaty, ale i poradniki książkowe, dzięki którym możemy popracować nad sobą bez wychodzenia z domu.

 

Jedną z najnowszych książek związanych z tą tematyką jest poradnik autorstwa Jarosława Gibas- "Totem. Jak zbudować poczucie własnej wartości? Instrukcja obsługi". Autor książki jest socjologiem i nauczycielem, autorem wielu różnych poradników i szkoleń z zakresu psychologii i inteligencji emocjonalnej. W swoim poradniku postanowił poruszyć temat budowania poczucia własnej wartości i podnoszenia samooceny.

 

Książka zaczyna się od podstaw zrozumienia, czym w ogóle jest poczucie własnej wartości. Często używamy tego wyrażenia, ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, co dokładnie ono oznacza? Autor rozbiera to wyrażenie na czynniki pierwsze i dokładnie analizuje, dzięki czemu dowiadujemy się, że poczucie własnej wartości jest stanem emocjonalnym, który pojawia się na skutek tego, w jaki sposób sami siebie oceniamy. Jednak nie tylko nasze własne myślenie ma tutaj znaczenie, bowiem na poczucie własnej wartości ma wpływ także wiele czynników zewnętrznych, jak chociażby środowisko, w którym się obracamy i osoby z którymi obcujemy na co dzień. Tak, nasi bliscy, znajomi i przyjaciele mogą nasze poczucie własnej wartości bardzo wzmocnić, ale mogą je również podeptać i bardzo zniszczyć. Warto mieć tą świadomość i starać się nie brać do siebie tych negatywnych ocen.

 

Im dalej zagłębiamy się w książkę, tym dokładniej wchodzimy w analizę tematu. Pojawiają się kolejne, coraz bardziej skomplikowane zagadnienia oraz konkretne czynności i ćwiczenia, które możemy wykonać, aby podnieść swoją samoocenę. Autor przytacza również bardzo dużo przykładów z życia wziętych, dzięki czemu mamy okazję poznać temat także od tej strony praktycznej. Pokazanie konkretnych sytuacji sprawia, że mamy tutaj nie tylko suchą teorię. W jednym z rozdziałów możemy również zapoznać się z teorią archetypów, choć teoria ta jest nieco kotrowersyjna to warto spróbować odnaleźć najbardziej pasujący do nas wzorzec osobowy.

 

"Totem. Jak zbudować poczucie własnej wartości. Instrukcja obsługi" to nie jest jednak lekka, przyjemna książka dla każdego. Jest to typowo psychologicznych poradnik i osoby zainteresowane tą dziedziną nie powinny mieć problemów z jej przeczytaniem. Dla przeciętnego czytelnika, który z psychologią nie ma nic wspólnego książka ta może być jednak miejscami zbyt trudna i za bardzo skomplikowana. Choć napisana jest w ciekawy sposób, to jednak sporo tutaj zaawansowanych zagadnień, których zrozumienie może jednak przysparzać trudności. Nie mniej jest to lektura wartościowa, która wielu osobom może pomóc zmienić swoje myślenie, a w konsekwencji doprowadzić do wzmocnienia poczucia własnej wartości. Jeśli masz motywację do tego, aby zmienić coś w swoim życiu to warto się z tym poradnikiem zapoznać.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto