Okładka wydania

Kobieta

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Nina Wiater
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 197
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788381474870
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kobieta | Autor: Nina Wiater

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Mówi się o tym, że dla kochanej przez nas, drugiej osoby, jesteśmy gotowi poświęcić wszystko. Czasami jest to prawdą, czasami zaś jedynie pustym sloganem, którego wartość weryfikuje brutalnie życie i najprawdziwsze, codzienne kłopoty. O tym, jak kwestia ta wyglądała w przypadku głównej bohaterki powieści Niny Wiater pt. "Kobieta", postaram się opowiedzieć w poniższej recenzji. Książka ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Novae Res.

 

Główną bohaterką książki jest nieznana nam bliżej z imienia kobieta - szczęśliwa żona i matka, której życie zamienia się pewnego dnia w koszmar. Koszmar nieporadności męża alkoholika, jego zatargów z mafią i finansowych długów... Chcąc ratować rodzinę i jej szczęście, ale też i chcąc żyć bez strachu, bierze ona roczny urlop z pracy i udaje się do wielkiej stolicy, by tam zapracować na pokrycie długów i zobowiązań. Tak też rozpoczyna się jej niezwykła tułaczka po przeróżnych dziwnych miejscach i wśród nie mniej dziwnych ludzi, podejmując się pracy tam, gdzie tylko jest to możliwe. Tylko, czy aby poświęcenie bohaterki wystarczy do tego, by mogła ona powrócić na nowo do swojego dawnego życia...?

 

Niniejsza opowieść Niny Wiater opowiada o prozie życia w naszym kraju... Prozie, ukazanej tu pod postacią codzienności egzystencji, trudów pracy za godziwe wynagrodzenie, jak i też ogromnych poświęceń, jakie musi ponosić każdy z nas, by przetrwać. To smutna, gorzka i porażająca do bólu swoim realizmem, historia o losie milionów kobiet w naszym kraju, które pozbawione wsparcia drugiej polówki, muszą brać się za życie w pojedynkę. I choć oczywiście mamy tu kilka literackich środków uatrakcyjnienia tej historii - m.in. kontakt z mafią itd., to jednak i tak wielu z nas znajdzie tu prawdę o życiu w naszym kraju i nierzadko też i nas samych...

 

 Lektura powieści upływa nam w bardzo szybkim tempie, co jest zasługą zarówno ciekawego scenariusza wydarzeń, jak i też bardzo współczesnego i potocznego języka tej książki. Dzięki temu też szybciej "wsiąkamy" w tę literacką rzeczywistość, lepiej rozumiemy jej bohaterów, jak i też bardziej emocjonalnie przeżywamy losy głównej postaci. Poza tym dzieje się tu naprawdę wiele, często zmieniamy krajobraz lokacji i płynnie przechodzimy z jednego wątku do drugiego, dzięki czemu nie ma mowy choćby o chwili monotonni. Na koniec czeka nas zaskakujący, dramatyczny i na swój sposób także przewrotny, finał..., o którym z pewnością nie prędko zapomnimy.

 

Nie lubię tego typu rozgraniczeń, ale w przypadku tej książki uzasadnionym wydaje się stwierdzenie, że jest to książka przede wszystkim jednak dla kobiet. Dla kobiet, gdyż opisuje i tak bardzo przekonująco przedstawia ona sobą los zwyczajnej, polskiej kobiety, która musi zmagać się z tak wieloma problemami w swoim życiu. To również perfekcyjne oddanie stanu ducha, psychiki i kobiecej natury, za co należą się wielkie słowa uznania pod adresem autorki. I chyba także czytelniczki docenią ten fakt w znaczne większym stopniu, aniżeli mężczyźni. Oczywiście, również i panowie mogą sięgnąć po ten tytuł, który z wielkim prawdopodobieństwem zachwyci także i ich.

 

Lektura powieści "Kobieta" niesie nam wielką przyjemność, zapewnia udaną rozrywkę i gwarantuje wielkie emocje. Jednocześnie jednak daje nam ona jeszcze jedną ważną rzecz - cenną lekcję o tym, jak bardzo ważnym jest docenianie naszych codziennych, "małych szczęść", których najczęściej nie zauważamy, a które to stanowią nierzadko o naszym, zwyczajnym szczęściu. Mając taką nadzieję, zachęcam was z jak największym przekonaniem do sięgnięcia po niniejsze dzieło Niny Wiater - książki, która ma sobą bardzo wiele do zaoferowania. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto