Okładka wydania

Kwiaty Rozłączki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kwiaty Rozłączki | Autor: Aleksandra Wstecz

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Czy na nasz rozwód powie jego była? Czy jego była zabroni mi widywać się z ich dzieckiem? Czy jego rodzice powtórzą krucjatę przeciwko mnie? Tych pytań nie było. Widziałam tylko niewidzialne uderzenia. Przezroczyste siniaki, stare śliwy, cienie na ściennie. Kwiatki rozłączki wirowały mi przed oczami. Wrócił i powiedział: jeśli podjęłaś decyzję, jeśli jesteś pewna, to się wyprowadź. Nie będę robił żadnych problemów. Zostaw mi mieszkanie, auto, wyjedź. Nie musimy się nienawidzić. Zrób to szybko. Siedziałam pod kołdrą i czułam się jak w namiocie podczas burzy. Przy okazji naszego rozstania dowiedziałam się kilku rzeczy o słowach. Nienawiść to nie jest właściwe słowo”

 

Aleksandra Wstecz absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, po maturze wyszła za mąż za ważnego dyrektora i prowadziła życie w mieście o najwyższym odsetku samobójstw w Polsce. Obecnie występuje w rozrywkowych zespołach scenicznych, mieszka w Bukownie. „Kwiaty Rozłączki” to jej debiut pisarski. Książka jest zbiorem dwudziestu ośmiu wierszy, które tworzą spójną historię. Autorka w swojej poezji nakreśliła portret życia w rodzinie, obraz relacji międzyludzkich, zachowania osób dorosłych, którzy żyją w XXI wieku. Wiersze mówią o miłości jak i o rozstaniu. „Oświetla kolejność emocji i ich ciągi dalsze, bo te zawsze następują, nawet wtedy, gdy pakujemy manatki i wszystko wokół wydaje się bagażem do wyniesienia”.

 

Do poezji Aleksandry Wstecz podchodziłam z wielką niewiadomą, ponieważ nie wiedziałam na początku czego mogę się spodziewać. Ale teraz wiem, że bardzo polubiłam twórczość autorki i z chęcią przeczytałabym jeszcze inne wiersze, jeśli zostaną kiedyś wydane. Dzięki wydawnictwu korporacja ha!art możemy poznać piękne wiersze, które poruszają bardzo ważne sprawy naszego pokolenia. Aleksandra Wstecz opisała świetnie obraz świata i problemy, z którymi muszą radzić sobie kobiety. Tego czego oczekują, a jaka tak naprawdę jest rzeczywistość. Nie zapominajmy również o przeszłość, która odcisnęła swoje piętno na nasze życie, codzienność. Książka daje nam do myślenia, pozostawia nas w zadumie, co tak naprawdę jest w naszym życiu najważniejsze. Możemy również poznać emocje, uczucia jakie towarzyszą takim osobom.

 

Autorka w swojej poezji nie boi się przedstawić brutalnej rzeczywistości. Widzimy ludzką wulgarność i egoizm, którym są przesiąknięci. Poemat Aleksandry Wstecz jest w każdym calu autentyczny. Możemy zobaczyć w nim nas samych i nasze zachowania. Życie rodzinne jest naznaczone rutyną. Czasami bywa, że szukamy czegoś nowego, co rozpocznie w naszym dotychczasowym egzystowaniu rozrywki. Jak wtedy powiedzieć bliskim, że potrzebujemy chwili dla siebie? Że jednak się pomyliliśmy i chcemy czegoś innego od życia? Że potrzebujemy rozpocząć nowe życie? Że to, co teraz mamy nie współgra z tym, czego byśmy chcieli? Jak zapomnieć o rozstaniu? Jak się po nim podnieść? Jak rozpoznać miłość? Czy ona w ogóle istnieje? Czym tak naprawdę jest miłość?

 

Aleksandra Wstecz udowadnia, że nawet proste zdania mogą stworzyć piękną książkę. Nie potrzeba wielkich, niezrozumiałych czasami zdań, aby czytelnik był zachwycony. Tutaj słowa usłyszane w codziennym życiu wystarczyły, żeby „Kwiaty Rozłączki” chwyciły mnie za serce. Autorka pokazuje, że nawet utarte tematy można przedstawić w zupełnie na nowo i ciekawie. Od tej poezji nie można się wręcz oderwać. Jest z jednej strony pięknie, minimalistycznie wydana, a z drugiej środek jestem pewna, że zachwyci wielu czytelników.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial