Okładka wydania

Lee Schubienik

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Aleksandra Konefał
 • Gatunek: Horror
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 372
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 121x195 mm
 • ISBN: 9788381477390
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  4,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Lee Schubienik | Autor: Aleksandra Konefał

Wybierz opinię:

Dorotbook

Wyobraźcie sobie, że udajecie się na samotną przechadzkę do lasu. Idziecie sobie spokojnie, rozmyślacie i nagle na swojej drodze spotykacie dziwnego mężczyznę, który właśnie przewiesza przez gałąź sznur. Na Wasze pytanie „co zamierza z nim zrobić” odpowiada spokojnie: „chce się na nim powiesić”. Ja bym uciekła, aż by się za mną kurzyło! Ucieczka nie jest jednak w stylu siedemnastoletniej Alicji von Tochka, głównej bohaterki książki Aleksandry Konefał o tajemniczym tytule „Lee Schubienik”.

 

Wspomniana bohaterka jest córką przedwcześnie owdowiałego barona von Tochka. Dziewczyna zostaje odesłana z prywatnego liceum w Alton i jej życie zamienia się w pasmo udręk. Nie dość, że w nawiedzanej przed dychy gotyckiej rezydencji mam pobierać prywatne lekcje, to jej ojciec właśnie szykuje się do ślubu ze sporo młodszą od siebie Arabellą. Żeby jeszcze zdołować dziewczynę – okazuje się, że lekcje z bardzo wymagającą panią Donell będzie pobierał równocześnie młodszy brat przyszłej macochy – Derek, do którego Alicja nie wzdycha z sympatią (zresztą z wzajemnością). Zrozpaczona dziewczyna, szukając zapomnienia, udaje się do pobliskiego lasu. I wtedy na jej drodze pojawia się tajemniczy Lee Schubienik, który właśnie zamierza popełnić samobójstwo. Dziewczyna odwodzi go od popełnienia tego czynu i z każdym dniem uświadamia sobie, że coraz bardziej zależy jej na tym tajemniczym mężczyźnie, o którym właściwie to nie wie nic. Zagubiony mężczyzna przywiązuje się też do dziewczyny, chce ją bronić i wydaje się, jakby się w niej zakochał. Alicja nie mogła przewidzieć tego, że jej nowy przyjaciel okaże się jeszcze dziwniejszy od okoliczności, w jakich się poznali. Czy podanie mu pomocnej dłoni było decyzją właściwą?

 

Już dawno żadna książka nie zostawiła mnie z tyloma pytaniami, które wciąż czekają na odpowiedź! Debiutancka książka Aleksandry Konefał okazała się strzałem, może nie w 10, lecz w dobrą 8, i liczę na to, że moja ciekawość w drugiej części zostanie zaspokojona! Przede wszystkim podobała mi się kreacja samego tytułowego Lee Schubienika – bo tak tajemniczej postaci nie spotkałam już dawno. Nie wiadomo skąd się pojawił nagle w lesie, kim lub czym jest i dlaczego chciał popełnić samobójstwo? A najciekawsze, co się stało z tym sznurem, czy wciąż wisi? Lee go ze sobą nie zabrał ;) Ciekawa jest także relacja Alicji z Lee — jej coraz bardziej zależy na tajemniczym mężczyźnie, a on nie odstępuje dziewczyny niczym pies widzący w ręce właściciela smakowitego kąska. Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi! Z jednej strony to frustrujące, ale z drugiej… już nie mogę doczekać się kontynuacji! To jeszcze nie koniec tych tajemnic, bo sekretem owiana jest śmierć matki dziewczyny, wiadomo tylko tyle, że to była nagła śmierć. Ale co się stało? Dodajmy jeszcze tajemniczą śmierć, która krąży po miasteczku i związana jest z krwią. Będzie ciekawie!

 

Ale żeby nie było tak pięknie – znalazłam kilka elementów, które spowodowały, że debiutancka książka aż taka idealna nie jest. Przede wszystkim przedstawiona fabuła ma bardzo wolno rozgrywającą się akcję. Za dużo tutaj było opisów związanych z nauką Alicji i Dereka. To, czego uczą się młodzi bohaterowie może ciekawić raz czy dwa, ale cały czas nawiązywanie do nauki i pomstowanie na nauczycielkę nie dość, że spowalnia akcję, to dwa nie wprowadza niczego nowego i na pewno nie daje odpowiedzi na nurtujące czytelnika pytania związane z Lee. Historia nabiera rozpędu na samym końcu i wtedy ma się wrażenie, że książka kończy się za szybko! To, co jeszcze mnie lekko zawiodło, to zabrakło tutaj grozy i przerażenia tak przecież charakterystycznego dla horroru. Książka miała może ze dwa/trzy przerażające opisy i na tym koniec. Jedynie czego można się tutaj doszukać i pochwalić to klimat – mamy dziwne miasteczko, w którym unosi się aura tajemniczości, jest nawiedzona posiadłość von Tochków i ma się wrażenie klaustrofobii. To akurat autorce się udało! Zamiast grozy była ciekawość, co jeszcze czeka na Alicję, czy może spotka kogoś jeszcze w lesie? Co za tajemnicza choroba dziesiątkuje miasto i w końcu kim jest Lee Schubienik? Mam nadzieję, że się tego dowiem jak najszybciej!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto
 • Zobacz Mini Tutorial