Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Medycyna Holistyczna Tom IV Układ Oddechowy Dotlenienie Organizmu I Usuwanie Toksyn

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Rosina Sonnenschmidt
 • Tytuł Oryginału: Das Atemsystem - Leben Und Bewusstsein: Band 4: Schriftenreihe Organ - Konflikt - Heilung Mit Homöopathie, Naturheilkunde Und Übungen
 • Seria: Medycyna Holistyczna
 • Gatunek: Medycyna NaturalnaChoroby i SchorzeniaPoradnikiZdrowie
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Anna Bergiel
 • Liczba Stron: 256
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205mm
 • ISBN: 9788381683111
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  6/6

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Medycyna Holistyczna Tom IV Układ Oddechowy Dotlenienie Organizmu I Usuwanie Toksyn | Autor: Rosina Sonnenschmidt

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Układ oddechowy to bez wątpienia jeden z najważniejszych obszarów naszego organizmu, od którego tak naprawdę zależy nasze życie. Niestety, wobec coraz większego zanieczyszczenia powietrza, coraz trudniej jest nam oddychać pełnią piersi, jak i też unikać rozmaitych chorób i schorzeń z nim związanych. Na szczęście także i na tym polu nie zostajemy bezbronni, o czym przekonuje nas intrygująca książka pt. "Układ oddechowy – medycyna holistyczna. Tom IV Dotlenienie organizmu i usuwanie toksyn", która to ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital!

 

Doktor Rosina Sonnenschmidt - autorka niniejszego poradnika, omawia na jego stronach wszelkie zagadnienia związane z funkcjonowaniem układu oddechowego człowieka. To właśnie za sprawa tej lektury dowiemy się tego, jak prawidłowo i świadomie oddychać, by w ten sposób odkwasić i odtruć nasz organizm, zoptymalizować nasze krążenie, polepszyć samopoczucie, czy też chociażby uniknąć przybierania na wadze. Co więcej, książka ta przedstawia nam wszelkie choroby układu oddechowego, opisując ich objawy, przebieg, przyczyny powstawania, jak i metody wyjścia z tychże opresji.

 

Książka ta została podzielona na kilka głównych części, z których to każda odnosi się do innego aspektu tytułowego zagadnienia. I tak oto pierwsza w z nich - "Organy układu oddechowego", charakteryzuje budowę, znaczenie dla naszego organizmu, jak i też wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie, takich organów jak nos, jama ustna, krtań, tchawica, skrzela i płuca. Kolejna część pt. "Układ oddechowy z perspektywy holistycznej", podejmuje sobą wyjaśnienie tego, jak ważnym jest jego właściwe funkcjonowanie w zakresie osiągnięcia właściwego rytmu, tempa i siły oddechu, co wiąże się z naszym lepszym samopoczuciem. Trzecia część - "Oddech z perspektywy duchowej", nawiązuje do sfery duchowości w kontekście prawidłowego oddychania.

 

Najważniejsze wydają się być jednak dwie ostatnie części tej książki tj. "Holistyczne leczenie układu oddechowego" - czyli wykorzystanie dobrodziejstwa ziół, roślin, olejków oraz właściwej diety; jak i też część pt. "Homeopatyczne leczenie układy oddechowego", czyli opisane tu konkretne choroby i schorzenia, jak i też leczenie ich za pomocą homeopatii - m.in. za pomocą odpowiednich ćwiczeń. To najważniejsze i najbardziej nam przydane rozdziały tego poradnika, które niosą konkretną, namacalną i wymierną pomoc. 

 

Całość książki cechuje także bardzo duża przystępność narracji, która to pozwala bez najmniejszego trudu odnaleźć się nam w zawartym tu morzu informacji i porad, tak byśmy nie tylko zrozumieli słowa autorki, ale też i byśmy mogli przenieść tę wiedzę na naszą codzienność w walce z chorobami układu oddechowego. Myślę, że to niezwykle ważny aspekt tego poradnika, który czyni go jeszcze lepszym i ważniejszym.

 

Na duże słowa uznania zasługuje także okazałe wydanie tego tytułu, na które to składa się ładna dla oka i klimatyczna okładka, doskonałej jakości papier, przejrzysty układ treści, czy też chociażby dodatków ikonograficznych - m.in. w postaci licznych tabelek, rysunków, zdjęć. To raz jeszcze ułatwia, jak i nade wszystko uprzyjemnia nasze spotkanie z tym ciekawym, zdrowotnym poradnikiem.

 

Podsumowując - książka dr Rosiny Sonnenschmidt pt. "Układ oddechowy – medycyna holistyczna. Tom IV Dotlenienie organizmu i usuwanie toksyn", to ciekawa, świetnie napisana i mająca nam sobą wiele do zaoferowania, pozycja. To właśnie za sprawą jej lektury dowiemy się tego, jak lepiej dbać o nasz układ oddechowy oraz jak go leczyć, gdy nadejdzie taka potrzeba. Myślę, że w kontekście tak bardzo zanieczyszczonego dziś powietrza, poznanie tej książki przyda się każdemu z nas, bez wyjątku. Polecam - naprawdę warto.

Mirosława

„Oddech jest życiem i świadomością.

Oddech to dźwięk, słowo i muzyka.

Jego elementem jest powietrze.’

 

Bez oddechu nie ma życia. Najczęściej postrzegamy go jako fizyczny proces, dzięki któremu funkcjonujemy i czujemy zapachy tego świata. Autorka książki „Układ oddechowy” przybliża nam jego istotną rolę, wykazując jego duchowy i uzdrawiający aspekt.

 

Pani Rosina Sonnenschmidt jest jedną z najbardziej znanych holistycznych terapeutek w Niemczech. Opracowała kinezjologię terapeutyczną dla pacjentów w śpiączce oraz osób cierpiących na demencję czy zaawansowanym stanie chorób. W swojej pracy łączy homeopatię, naturopatię, odżywianie i ćwiczenia umysłowe. Poprzez swoje publikacje propaguje podejście do człowieka, jako całości, u którego ważny jest nie tylko poziom fizyczny, ale też mentalny i duchowy. To był jeden z powodów, dla których powstała seria pt.: „Medycyna holistyczna”.

Cała seria liczy sobie 12 tomów, z których do tej pory poznałam sześć:: tom V „Nerki i pęcherz“, tom VI „Układ krążenia“, tom VII „Układ hormonalny“, tom X „Zmysły”, tom XI „Układ ruchu”i tom XII „Układ limfatyczny i skóra”. Należą się ogromne brawa dla wydawnictwa za sukcesywne wydawanie poszczególnych części w okresie od sierpnia 2019 roku do maja 2020 roku. Jest to seria godna uwagi, gdyż autorka odkrywa przed nami nowe spojrzenie na nasze zdrowie, przyczyny chorób i sposoby radzenia sobie z nimi.

 

Książka nawiązuje, poprzez wygląd okładki, do całej serii. W polskiej edycji utrzymana jest w ciemnych barwach z zarysem ludzkiej sylwetki, na której zaznaczony jest obszar ciała, którego dotyczy dana część.

Poradnik został napisany w przystępnej formie, ale wymaga uważnego przeczytania wstępnej części, w której autorka wyjaśnia wiele zagadnień z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, z której czerpie inspirację i wiedzę przez wszystkie lata swojej praktyki. Jedną z zasad, którą stosuje jest teoria odpowiedniości, która bierze pod uwagę różne poziomy w ustalaniu źródeł problemów. 

 

W omawianiu poszczególnych zagadnień autorka stosuje zrozumiały język, mimo że nie brakuje w nim fachowej terminologii. W każdym z tomów podkreśla duchowy aspekt ludzkiego istnienia zamieszczając inspirujące cytaty bądź rysunki. Tym razem są to fragmenty z „Podręcznika oddechu” Gautamy Buddy, do którego nauk także często autorka się odnosi.

 

Książka ma przemyślaną konstrukcję prezentowania poszczególnych tematów, dzięki czemu bez problemu możemy odnaleźć to zagadnienie, które nas interesuje. Całość została podzielona na pięć części, z których można wyodrębnić trzy z wiedzą teoretyczną a dwie z praktycznym wykorzystaniem poznanych informacji.

 

Omawia w nich układ oddechowy z perspektywy fizjologicznej, holistycznej, i duchowej, przybliża jego budowę opisując poszczególne organy wchodzące w jego skład, przedstawia działanie kilku najważniejszych ziół leczniczych, olejków eterycznych, soków i leczniczej diety. Jednocześnie podpowiada, jak w naturalny sposób poradzić sobie z wieloma problemami zdrowotnymi związanymi z oddechem. Są to nie raz proste czynności, które możemy wykonać samodzielnie chociażby wtedy, gdy mamy zatkany nos lub zatoki. Wówczas najlepiej zażyć sok z cebuli albo wypić szklankę ciepłej wody ze szczyptą pieprzu cayenne. Tego rodzaju wskazówek znajdziemy w tekście całkiem sporo a wszystkie opierają się na naturalnych składnikach dostępnych często w naszym gospodarstwie domowym. Poza nimi poznajemy metody oparte na technikach świadomego oddychania, a także typowe schorzenia układu oddechowego i najważniejsze środki lecznicze. Autorka omawia źródła ich występowania ale też pokazuje jakie mają one powiązania z naszym mentalnym nastawieniem do wielu aspektów naszego życia. Wiedza podparta jest przykładami z praktyki pani Rosiny Sonnenschmidt, dzięki którym łatwiej zrozumieć zawarte informacje.

 

Poradnik zawiera wiele cennych informacji, z których każdy może skorzystać, ale też kierowane są one do specjalistów, terapeutów i lekarzy, którzy chcieliby wyjść poza schematyczne podejście do uzdrawiania. Uświadamia niezwykle ważną rolę układu oddechowego dla naszego zdrowia pokazując moc, tkwiącą w nas samych ale przede wszystkim namawia, by uważniej obserwować swój organizm i zwracać uwagę na sygnały, jakie ciało nam wysyła, gdyż dzięki temu będziemy mogli szybciej przywrócić naszemu ciału równowagę.

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial