Okładka wydania

Oczyszczanie Limfy Podstawa Detoksu Organizmu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 58.5% - 2 votes
Akcja: 64% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 64% - 2 votes
Styl: 93% - 2 votes
Klimat: 89% - 2 votes
Okładka: 92.5% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Oczyszczanie Limfy Podstawa Detoksu Organizmu | Autor: Angela Fetzner

Wybierz opinię:

Mirosława

„Nieznane i nieposkromione moce uzdrawiania tkwią w każdym z nas, musimy być tylko gotowi je dostrzec i skierować w odpowiednią stronę“

 

Nasze środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone przez różnego rodzaju toksyny pochodzące z powietrza, wody, pokarmów a to z kolei odbija się negatywnie na naszym zdrowiu. Na szczęście w ludzki organizm wyposażony został w system, którego zadaniem jest usuwanie trujących substancji z naszego ciała. Musimy jednak o niego zadbać, by działał prawidłowo i skutecznie. Temu zagadnieniu została poświęcona książka pt.: „Oczyszczanie limfy“

 

Dr. Angela Fetzner urodziła się i dorastała w Bad Kissingen. Ukończyła farmację w Würzburgu oraz studia podyplomowe z zakresu historii farmacji. Uzyskała też stopień doktora medycyny naturalnej. Poza pracą farmaceuty prowadzi seminarium i jest autorką ponad 50 poradników i specjalistycznych książek, które powstały w latach 2012–2020. W życiu prywatnym autorka spędza każdą wolną chwilę w przyrodzie - zwłaszcza na długie wędrówki z dwoma osiołkami Achielem i Harrie, które uratowano z rzeźni .

 

„Nie ma jednej drogi do uleczenia, drogi różnią się od siebie podobnie jak ludzie.“

 

Układ limfatyczny pełni w naszym organizmie ważną rolę a mimo to poświęca się mu zbyt mało uwagi w różnego rodzaju metodach leczenia. Często zdarza się tak, że nie łączymy naszych dolegliwości ze złym funkcjonowaniem limfy, a to od niej powinniśmy zacząć wszelkie odtruwanie naszego organizmu.

 

W poradniku „Oczyszczanie limfy“ autorka przedstawia naturalne terapie oparte głównie na homeopatii i medycynie chińskiej, które okazały się skuteczne w detoksie organizmu. zapewnia, że dzięki nim w krótkim czasie poczujemy się lepiej. Jej porady są konkretne a wszelkie wyjaśnienia i opisy sformułowane w sposób jasny i przejrzysty. Wśród nich są metody wspomagania organizmu poprzez rośliny lecznicze, Sole Schüsslera, hydroterapii, ajurwedę, świadomy oddech, masaż limfatyczny, akupunkturę, jogę i wiele innych.

 

Przekazuje wiele przydatnych informacji i metod, które stanowią kompendium wiedzy na temat naszej naturalnej oczyszczalni. Dokładnie wyjaśnia funkcjonowanie układu limfatycznego, jego rolę, znaczenie i budowę. Dowiadujemy się na przykład, że limfa, nazywana też chłonką, jest naszym naturalnym płynem tkankowym wchodzącym w skład osocza krwi. Jej nieprawidłowy przepływ powoduje wiele schorzeń, dlatego jej rola jest nieoceniona dla naszego zdrowia. To przede wszystkim nasza „oczyszczalnia śmieci“, dzięki której usuwane są wszelkie toksyny, odpady metaboliczne, patogeny, wirusy i dlatego jest tak ważnym ogniwem w naszym układzie odpornościowym.

 

„Zdrowie to coś więcej niż brak chorób i cierpienia, to także radość życia i równowaga“

 

Okładka poradnika a raczej opracowania na temat limfy utrzymana została w niebieskiej kolorystyce, co nawiązuje do elementu wody. Przyznam, że grafika oryginalnego wydania, jaki znalazłam na amazon.de zachwyciła mnie bardziej i szkoda, że wydawnictwo Vital nie poszło w swoich planach w tym samym kierunku.

 

Książka nie ma wyraźnego podziału na odrębne części a materiał został ujęty w krótkich rozdziałach poświęconym konkretnym zagadnieniom. Wiedza teoretyczna przeplata się z praktycznymi poradami i ćwiczeniami, dzięki czemu całość jest bardzo przejrzysta, czytelna i zrozumiała. Autorka przykłada szczególną uwagę do tego, by prezentowane metody i terapie były zgodne z aktualnymi dokonaniami naukowymi. Jej celem jest pokazanie w jaki sposób możemy zadbać o układ limfatyczny, by działał poprawnie, bez zastojów i innych problemów.

 

Nasze zdrowie zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów i układów, z którego złożone jest nasze ciało. Ludzki organizm można by przyrównać do maszyny złożonej z wielu trybików i mechanizmów, od których zależy praca całego urządzenia. Wystarczy, że popsuje się jeden element a całe urządzenie przestaje działać. Podobnie jest z naszym organizmem, którego zdrowie uzależnione jest od kondycji poszczególnych organów i układów. Takie książki jak "Oczyszczanie limfy" doskonale nam to uświadamia, dlatego warto znać, chociażby podstawy, wspierania swojego organizmu w sposób naturalny.

Uleczkaa38

Detoksykacja, to bezsprzecznie jedna z najbardziej popularnych i skutecznych metod leczenia, jaką to może zafundować sobie każdy z nas. Metod leczenia, ale też i zapobiegania szeregowi wielu chorób i schorzeń, które w dużej mierze biorą się z faktu zanieczyszczenia naszego organizmu, co w dzisiejszym świecie, jest rzeczą wręcz powszechną. O tym, jak dokonać tej sztuki w bezpieczny i skuteczny sposób, opowiada znakomity poradnik pt. "Oczyszczanie limfy. Podstawa detoksu organizmu", który ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital!

 

Dr Angela Fetzner - autorka tej książki, zaprasza nas za sprawą jej lektury do skorzystania w jej wiedzy, doświadczenia i cennych wskazówek, które pomogą nam dokonać detoksykacji naszego organizmu. Detoksykacji w oparciu o oczyszczenie limfy - naturalnego płynu, wchodzącego w skład osocza krwi. Otóż wedle słów autorki, to właśnie ta substancja ulega zanieczyszczeniu w największym stopniu, wpływając tym samym na gorszy stan naszego zdrowia i gorsze samopoczucie. To właśnie dzięki tej książce dowiemy się tego, jak ważnym jest oczyszczenie układu limfatycznego naszego ciała, poznamy metody przeprowadzenia tego procesu, jak i wreszcie dowiemy się tego, jakie mogą być wymierne skutki i korzyści tej dostępnej terapii.

 

Pozycja ta prowadzi nas przez swoistą mapę naszego ciała, opisując znaczenie poszczególnych organów, wagi ich czystości względem naszego zdrowia, jak i też metody służące realizacji tego celu. I tak oto dowiadujemy się tu m.in. tego, jak działa odtruwanie, jak łączyć proces oczyszczania limfy z  odtruwaniem innym organów, czy też wreszcie jak dokonać tego procesu za pomocą bardzo wielu możliwych działań. Działań, które odwołują się m.in. do właściwej diety, ruchu i aktywności fizycznej, korzystania z dobrodziejstwa ziół, czy też chociażby masaży. Oczywiście, pojawiają się tu bardziej zaawansowane i stricte medyczne działania, ale tak naprawdę stanowią one tylko niewielki procent całości naturalnego i co najważniejsze - powszechnie dostępnego sposobu na detoksykację. 

 

I niewątpliwie to właśnie ów powszechność i realność ujęcia tego tematu przez autorkę, wydaje się być tu niezwykle ważne. Otóż mamy tu moc informacji na temat naszego codziennego życia, złych nawyków, przyzwyczajeń i nieświadomie popełnianych błędów na polu żywienia, korzystania z kosmetycznej chemii, czy też nawet niewłaściwego ubioru, które to mogą decydować o tym, że nasz organizm jest siedliskiem toksyn i złej energii. Co ciekawe, owa "powszechność" dostępności podawanej tu wiedzy, łączy się także z samą lekkością ten narracji, która nie przybiera formy skomplikowanego, naukowego wywiadu, a raczej przyjemnej rozmowy dobrych kolegów, którzy dzielą się między sobą pomocnymi informacjami na temat tego, jak lepiej i zdrowiej żyć.

 

Na plus należy zaliczyć także samo wydanie tej książki, które wita nas ładną dla oka i klimatyczną okładką, a następnie częstuje bardzo czytelnym i przejrzystym układem treści. Oczywiście, można mieć pewien niedosyt względem braku różnego rodzaju grafik, tabelek i zdjęć..., ale tak naprawdę nie przeszkadza to nam w tym, by czerpać z tego czytelniczego spotkania jak najwięcej wiedzy i informacji.

 

"Oczyszczanie limfy. Podstawa detoksu organizmu" to pozycja, którą to mogę polecić z pełnym przekonaniem absolutnie każdemu. Nikt z nas nie jest bowiem wolny o zanieczyszczenia świata i dostępnej żywności, a możliwość skorzystania z cennej wiedzy na temat tego, jak zminimalizować ten proces, z pewnością nikomu nie zaszkodzi, a jedynie może przynieść same wymierne korzyści. Dlatego też gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po niniejsze dzieło dr Angeli Fetzner!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto