Okładka wydania

Masza Na Tropie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Masza Na Tropie | Autor: Elżbieta Kownacka

Wybierz opinię:

Chris

Niezwykle ciężko jest być rodzicem starającym się podtrzymać „tradycyjne” metody zabaw, ograniczające do minimum wykorzystanie masowych środków przekazu. Z drugiej strony jeżeli chcemy by nasze dziecko nie czuło się odizolowane od innych rówieśników i również było z ogólno powszechnymi trendami zaznajomione, to niestety musimy chociaż od czasu do czasu udostępnić znane szerokiej publiczności programy. Oczywiście nie neguję żadnych współczesnych bajek gdyż wiele z nich niesie ze sobą nie tylko świetną zabawę, ale również liczne walory edukacyjne. Myślę, że idealnym przykładem na takowe właśnie rozwiązanie jest książka stworzona na podstawie znanej rosyjskiej historii „Maszy i niedźwiedzia”.

 

Współczesny rynek zabawek i produktów dla dzieci jest niezwykle bogatą i szeroką gałęzią gospodarki. Jest to również przykre dla stanu naszego portfela gdyż producenci powyższych produktów świetnie wykorzystują powszechne trendy dla usprawnienia swoich interesów. Wspomniana wcześniej Masza, Booba czy też Świnka Peppa to jedne z licznych przykładów jak postać bajkowa może stać się żyłą złota. Smoczki, zabawki, książki, szczoteczki, pudełka na śniadanie, pościele, odzież i wiele, wiele innych wykorzystują popularne motywy w swoich produktach. A kto z nas ma na tyle cierpliwości i serca i by za każdym razem odpowiadać negatywnie na pytania typu: „Mamo, tato, ja chcę ogniwo woltaiczne z Maszą!”. Dlatego też naszym zadaniem jako dorosłych jest odpowiednie dopasowanie walorów nowego produktu do jego ceny i przydatności. Książka „Masza na tropie” ma w sobie kilka zalet dzięki czemu nie powinniśmy się wahać przed jej zakupem. Przede wszystkim idealnie oddane ilustracje (choć bardziej trafnie byłoby: zdjęcia) nie pozostawiają żadnej wątpliwości, że są to nasi ulubieni bohaterowie z ekranów telewizorów i smartfonów. Czasami bywa tak, że oczekiwania, a rzeczywistość po otrzymaniu produktu zamówionego przez Internet jest wielce rozczarowująca, ale w tym przypadku nie ma cienia złudzenia, że to Masza i przyjaciele. Po drugie jest to świetna zabawa dla dziecka niosąca ze sobą również walory edukacyjne. Do każdego dołączonego obrazka oprócz krótkiej historyjki mamy do czynienia również z różnymi zadaniami poszukiwawczymi. Dzięki temu nasze małe pociechy ćwiczą spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy nawet rozróżnianie kolorów. W każdym ćwiczeniu do odnalezienia mamy różne rzeczy, bardziej lub mniej znane dzieciom, dzięki czemu uczymy je również rozpoznawania kształtów i być może nawet nazywania ich. Na minus niestety uznałbym monotonię zadań gdyż przez całą książkę nie spotykamy innych poza wyszukiwaniem elementów. Kreatywni rodzice powinni jednak i z tym sobie poradzić gdyż kolorowe i duże ilustracje pozwalają nam również konstruować własne ćwiczenia. Dodatkowo zaletą jest również twarde wydanie książki co sprawia, że nawet najmniej cierpliwi i nie mogący usiedzieć w miejscu czytelnicy, powinni mieć problemy ze zniszczeniem „Maszy na tropie”. Nie jestem specem od wartości rynkowych czy też ceny praw autorskich, ale troszkę przeraziło mnie 35 złotych za 22 strony praktycznie jednego ćwiczenia. Jak dobrze jednak wiemy uśmiech dziecka jest bezcenny więc jeśli ta książka ma zarówno przynieść radość jak i cenną wiedzę to myślę, że nie powinniśmy się wahać przed jej zakupem.

 

„Masza na tropie” ma w sobie kilka zalet, które z pewnością przemawiają za nabyciem tejże książki. Ćwiczenie spostrzegawczości, rozróżniania kolorów i kształtów, a przede wszystkim nawiązanie do ulubionej bajki telewizyjnej, powinno skłonić rodziców do podarowania takowego prezentu młodym czytelnikom. Jak tylko cena nie jest przeszkodą to myślę, że naprawdę warto dorzucić ją do dziecięcej biblioteczki.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto