Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Nowoczesna Czarodziejka Twój Sukces

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Ewa Kassala
 • Tytuł Oryginału: Nowoczesna Czarodziejka. Twój Sukces
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 272
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 163×235 mm
 • ISBN: 9788378357506
 • Wydawca: Videograf
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Chorzów
 • Ocena:

  6/6

  4/6

  2/6

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 90.33% - 3 votes
Akcja: 69.25% - 4 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 5 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 86% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Nowoczesna Czarodziejka Twój Sukces | Autor: Ewa Kassala

Wybierz opinię:

Mirosława

„Jesteśmy nieśmiertelni. Dzięki miłości. To ona nadaje sens wszystkiemu“

 

Dawno, dawno temu gdy jeszcze nie istniał czas i nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy to było, Moc postanowiła, że zrobi coś wielkiego. Tego dnia słońce było wysoko na niebie i oświetlało ogromną, bezkresną przestrzeń. Moc wiedziała jedynie, że pragnie dokonać niezwykłych wyborów, gdyż była Mocą najwspanialszą i jedyną, ponad wszystkim, co do tej pory stworzyła... Jej działanie dało początek światu a wraz z nim powołała do życia mężczyznę i kobietę a tym samym powstała najpiękniejsza siła - Miłość. To zaledwie początek historii kobiecej siły zawartej w książce „Nowoczesna czarodziejka“

 

Ewa Kassala czyli Dorota Stasikowska-Woźniak, to polska pisarka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn, autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca programy telewizyjne, konferencje i sesje, głównie kobiece. Pseudonimu używa, gdy pisze powieści poświęcone płci pięknej.

 

Z twórczością Ewy Kassali spotkałam się przy okazji dwóch książek. Najpierw dałam się porwać do czasów królowej Makedy i Salomona w powieści „Królowa Saby“, a następnie poznałam dzieje niezwykłej kobiety w książce „Maria Magdalena“. Dała się w niech poznać jako świetna kreatorka historii o kobietach i pisarka, która potrafi przykuć uwagę czytelnika. Tym razem miałam możliwość poznać inne jej oblicze: jako osoby motywującej do transformacji życia.

 

Moją uwagę zwrócił temat, jaki zapowiadał tytuł książki oraz opis obiecujący, że: „Powędrujemy ścieżkami naszych magicznych przodkiń, poszperamy w starych kufrach“.

 

Już w pierwszych akapitach autorka kieruje swoją książkę do tych, których pociągają „tajemne sfery i to co ponadzmysłowe“. Zaznacza, że kobiety zawsze były postrzegane jako „dawczynie życia“, wyposażone w niezwykłą siłę, powiązane z magią, zmienne jak Księżyc i podporządkowane rytmom natury.

 

Książka zachwyca swoim wydaniem pod każdym względem. Została wydana w nieco większym od standardowego formacie, dzięki czemu jej zawartość jest wyraźna i elegancka. Okrywająca ją okładka przedstawia kobietę w czarnym kapeluszu w otoczeniu kwiatów i liści. Ten sam motyw znajduje się też na wyklejkach, po wewnętrznej stronie oprawy. Ogromnym plusem są zszywane brzegi, co gwarantuje trwałość publikacji.

 

Od pierwszej do ostatniej strony widać staranne wykonanie i dobrą jakość przedstawionego materiału. Treść została wydrukowana wyraźną czcionką, którą oplatają delikatne motywy dekoracyjne. Pierwsza litera każdego akapitu zaznaczona została ozdobną, czerwoną literą.

 

Kolejnym istotnym atutem są liczne kolorowe fotografie, na których zostały uwiecznione różne chwile z życia autorki, kobiety sukcesu oraz przedmioty, rośliny, motywy dostosowane do tematu danego zagadnienia. Zdjęcia znajdują się też na początku każdej z trzech części książki. Wszystkie są pełne barw, wyraźne i dobrej jakości.

 

Najbardziej magiczna jest część pierwsza, która zaczyna się opowieścią o stworzeniu świata, życia i człowieka pewnego pięknego dnia. Wraz z nim wchodzimy w świat dawnych czarownic i współczesnych czarodziejek. Autorka pokazuje różnice w postrzeganiu tych kobiet dawniej i dziś, rysuje wizerunek kobiety, które znają swoją wartość , dbają o siebie i otoczenie a przede wszystkim realizują woje pasje i akceptują siebie. Przedstawia tradycyjne wyposażenie czarodziejki ale też podpowiada w jaki sposób wykorzystać, to co mamy w domu, do działań magicznych. Przybliża historię wiedźm i czarownic w dawnych wiekach, zasady praktykującej czarodziejki, filozofię wicca. obrzędy, sabaty, tradycje i ceremonie. Opisuje w zwięzłych słowach działanie Księżyca, właściwości ziół, drzew, kamieni, charakterystykę znaków zodiaku, działanie talizmanów i amuletów. To tylko niektóre z zamieszczonych tematów, które przybliżają magię życia.

 

Część druga zawiera szereg wskazówek i inspirujących materiałów podpowiadających jak osiągnąć osobisty sukces. Znajdziemy w niej porady dotyczące ubioru, sposobów poruszania się, emisji głosu, ogólnego wyglądu ale też planowania czasu, dbania o przyrodę, czerpania z niej wewnętrznej siły i galerię portretów kobiet, które odniosły sukces.

 

Część trzecią autorka poświeciła swojej ukochanej Opolszczyźnie, o której napisała: „To kraina spokoju, pięknej przyrody, mądrych, tolerancyjnych i otwartych ludzi“.

 

„Życie to największy prezent. Opakowany w miłość, to prezent wyjątkowy“.

 

Nie jest to typowa lektura motywacyjna ani też magiczny czy ezoteryczny poradnik, lecz raczej przewodnik pokazujący w jaki sposób wprowadzić do swojego życia pozytywną energię, która uruchomi w nas potencjał do kreowania siebie tak, by osiągnąć sukces. Jej celem jest zmotywowanie do działania i rozbudzenia w nas magicznych mocy, byśmy mogły osiągnąć wszystko, co chcemy poprzez wykorzystanie intuicji i wiedzy z dawnych ksiąg ale też współczesnych realiów życia. Autorka zabiera nas nie tylko w dawne czasy, kiedy kobiety parały się magią, ale przede wszystkim pokazuje jak zaczarować naszą obecną rzeczywistość.

Tulliana

Jakiś czas temu w moje ręce trafiła książka ,,Maria Magdalena” Ewy Kassali, którą uważam za świetną powieść, dlatego byłam bardzo ciekawa, jakie wrażenie wywrze na mnie inna publikacja tej samej autorki. Oczywiście sięgając po ,,Nowoczesną czarodziejkę” zdawałam sobie sprawę, że jest to książka całkiem inna, swego rodzaju poradnik dla współczesnych kobiet, które wiedzą, czego chcą i odważnie podążają za marzeniami. Przeczytałam książkę ,,Nowoczesna czarodziejka” od deski do deski, porobiłam sobie z niej nawet jakieś notatki, ale tym razem dzieło pani Kassali nie wywarło na mnie aż tak dobrego wrażenia. Uważam, że w tej książce wszystkiego jest jakby trochę za dużo, przez to rozmywa się prawdziwy sens tego poradnika i autorka troszkę się gubi w ogromie informacji, wiedzy, zdjęć, a przede wszystkim postaci, które chce przybliżyć swoim czytelnikom. Z notki biograficznej autorki wiem, że Ewa Kassala to kobieta wszechstronna – bizneswoman, autorka wielu powieści, specjalistka od spraw równouprawnienia, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych.

 

Pewnie dlatego w poradniku ,,Nowoczesnej czarodziejki” znajdziemy wiedzę z wielu różnych dziedzin, okraszoną ciekawymi historiami z życia tej barwnej kobiety i będziemy miały okazję przekonać się, co zrobić, by zostać współczesną wróżką, kapłanką, boginią albo królową swojego otoczenia… Jeśli lubicie poradniki dla kobiet w nowoczesnym wydaniu, szukacie inspiracji jak zmienić swoje życie tak, by czuć się szczęśliwą i spełnioną w wielu aspektach kobietą, podejrzewam, że ,,Nowoczesna czarodziejka” bardzo wam się spodoba. Książka jest przepięknie i starannie wydana – pełna zdjęć, motywacyjnych cytatów, odniesień do historii, kultury, zawiera elementy warsztatów oraz przewodników krajoznawczych. Można uznać ją za skarbiec wiedzy z wielu dziedzin, dlatego też to lektura wielowymiarowa, z pewnością każda kobieta, a być może i niejeden pan, znajdą w niej coś interesującego dla siebie. Omawiając książkę ,,Nowoczesna czarodziejka” warto podkreślić, że autorka włożyła w jej stworzenie wiele pracy, o czym świadczyć może różnorodność tematów w niej poruszonych oraz luźny, a zarazem przyjemny styl wypowiedzi, przypominający trochę listy od przyjaciółki, a trochę wykład doświadczonej specjalistki od coachingu… ,,Nowoczesna czarodziejka” podzielona jest na trzy główne części, które poprzedza krótkie słowo wstępne. Na początku autorka rozprawia się ze stereotypem czarownicy i czarodziejki, odwołuje się do różnych mitów, legend, wierzeń oraz magicznych obrzędów. Wspomnianą część książki przeczytałam z zainteresowaniem, ale i też ,,przymrużeniem oka”, jako, że nie jestem osobą wierzącą w czarownice, czarodziejki i barwne horoskopy. Moim zdaniem najbardziej wartościową i merytoryczną częścią książki jest drugi rozdział pt. ,,Spełniajmy się!”. Można tutaj znaleźć szereg bardzo przydatnych wskazówek dotyczących autoprezentacji, kreowania własnego wizerunku, mowy ciała, zarządzania sobą w czasie itp.

 

Ciekawym uzupełnieniem tej części książki są wypowiedzi współcześnie żyjących kobiet, które prowadzą bogate życie zawodowe, osobiste, są cenionymi specjalistkami w wielu dziedzinach. Dzięki nim książka Ewy Kassali staje się bardzo przekonująca, pokazuje, że współczesne kobiety potrafią stosować zasady wspomniane w części teoretycznej i dzięki temu stają się właśnie takimi ,,nowoczesnymi czarodziejkami”, jakie próbuje wykreować autorka ze swoich potencjalnych czytelniczek. Trzecia, ostatnia część wspomnianej książki jest według mnie najbardziej osobista, poznajemy w niej ukochane miejsca autorki na Opolszczyźnie, poznajemy ciekawą historię jej życia oraz przepiękne miejsca w okolicach jej zamieszkania. Uważam, że ,,Nowoczesna czarodziejka” to lektura nietuzinkowa, godna przeczytania i polecenia innym. Na pewno będę jeszcze po nią sięgała i korzystała z wielu wskazówek w niej zawartych.

MyCoffeeBooks

Kim jest nowoczesna czarodziejka? Czy jeszcze takie osoby w ogóle istnieją? Czy w dobie powszechnej informatyzacji i ogromnego postępu, mają swoje miejsce na ziemi? Ewa Kassala swoją publikacją „Nowoczesna Czarodziejka” dowodzi, że tak. I że kobiety trudniące się magią, mają się bardzo dobrze…

 

Ewa Kassala to pseudonim literacki Doroty Stasikowskiej - Woźniak. Jest polską pisarką, trenerką personalną, kreatorką akcji społecznych, specjalistką do spraw równouprawnienia kobiet i mężczyzn oraz scenarzystką. Ceniona za granicami naszego kraju, tu jeszcze nie znana szerszej publiczności. Na swoim literackim koncie ma takie bestsellery jak „Maria Magdalena”, „Królowa Saby” czy „Żądze Kleopatry”. „Nowoczesna Czarodziejka” to jej najnowsza publikacja.

 

Książka podzielona jest na kilka części. Pierwsza z nich traktuje o historii magii i czarownic. To rozdział poświęcony również informacjom dotyczącym wielu leczniczych i magicznych roślin. Jest też kopalnią wiedzy na temat charakterystyki poszczególnych znaków zodiaku i źródłem inspiracji w kwestii miłosnych zaklęć.

 

Druga część to już wiedza potrzebna nie tylko tytułowym, nowoczesnym czarodziejkom. „Twój sukces” to takie kompendium wiedzy o autoprezentacji. Czyli- wszystko o tajnikach mowy ciała, biznesowego dres code-u i życiowych wyborów zawodowych. Oczywiście wszystko to okraszone radami typu „słuchaj swojej intuicji” czy „twoje sny podpowiedzą ci co dalej”.

 

Ostatnia część, to właściwie…przewodnik po najbardziej magicznych regionach Śląska Opolskiego. Przyznam, że tę część czytałam chyba z największym zainteresowaniem, zwłaszcza, że do wielu miejsc mam całkiem blisko. Jestem pewna, że poznam je bliżej podczas najbliższych wakacji. W trzeciej części mamy również miejsce na wywiady z kilkoma nowoczesnymi czarodziejkami (i czarodziejami!).

 

Na uwagę również zasługuje szata graficzna i wykonanie książki. Rzadko bowiem spotykam się już z tak solidnymi wydawnictwami. Gruba okładka, mocny, kredowy papier, szyta i sklejona na gorąco. Tą książkę można przeglądać w nieskończoność a i tak nic się z nią nie stanie. Znajdziemy w niej również ciekawe zdjęcia oraz fajne rozwiązania graficzne mające na celu uwypuklić ważne, poruszone w tekście aspekty.

 

Przyznam, że po tej książce spodziewałam się chyba czegoś innego. Autorka zamiast skupić się na jednym aspekcie, porusza właściwie wszystkie. Od historii, cytując „Młot na czarownice”, przez zasady wybierania magicznych przedmiotów, tajemnice autoprezentacji i sposobu ubierania się, na horoskopach i ziołolecznictwie kończąc. A co jest do wszystkiego, to jest po łebkach. Książka sprawia więc wrażenie, jakby tematycznie była różnorodna, ale z pewnością nie wyczerpana.

 

Kompletnie nie wczułam się również w humor autorki. Jej liczne wstawki, komentarze i opowiastki zamiast bawić, wprawiały w lekkie zażenowanie. Zdaję sobie sprawę, że Ewa Kassala jest poczytną pisarką mającą na swoim koncie wiele książek, które podobają się rzeszy fanów. Po lekturze tej książki jednak wiem, że ja do nich się nie zaliczam. Mimo, że temat magii w codziennym życiu mnie interesuje i mimo, że słucham się na codzień intuicji, fanką prozy tej autorki jednak nie zostanę.

 

Podsumowując- choć tę książkę czytało się językowo całkiem przyjemnie, to jednak osobiście nie polecam tej publikacji. Mam wrażenie, jak gdyby autorka podczas pisania chciała złapać przysłowiowe kilka srok za ogon. Tym samym zafundowała nam miks tematyczny, który osobno, mógłby przyciągnąć konkretnych czytelników. Aspekty te złożone jednak w jedną całość stają się ciężkie w odbiorze. Moja ocena - 2/6

MarJadka

Autorka była mi dotychczas znana z pełnych pasji biografii wspaniałych władczyń dawnego Egiptu i kobiet z czasów Biblii. Sięgnęłam po tę książkę powodowana ciekawością, co może zawierać książka pod takim tytułem. Opowieści o czarownicach? W dodatku współczesnych? Jak się okazało, nie do końca się pomyliłam.
Książka podzielona jest na trzy części.

 

Część pierwsza to Historia. Czego tu nie ma! „Zanim ruszył czas” to historia stworzenia świata przez Moc. „Czarodziejka dawniej i dziś” to bogaty podrozdział, podzielony na wiele mniejszych części. „Czarodziejka versus czarownica”. Tu podoba mi się to co autorka napisała o czarodziejkach. „Czarodziejki wyglądają różnie. Bez względu jednak na to, jak się prezentują, zawsze intrygują tych, którzy na nie patrzą. Mają to „coś”, znają swoją wartość, lubią, by o nich mówiono, emanuje od nich poczucie mocy, wiedzą, czego chcą, dbają o siebie i świat, są delikatne ale i twarde jednocześnie, zachwycają się światem i potrafią w pełni korzystać z jego uroków, jeśli akurat nie są zajęte pracą albo realizowaniem pasji, co – prawdę mówiąc – wpisuje się też w korzystanie z uroków życia. (…) Czarodziejka wie, co oznacza zachwyt nad światem, chce korzystać z każdej danej jej chwili. Jeśli upada, ponosi klęskę, doświadcza bólu i rozpaczy, cierpi i płacze – chowa się przed światem, zakopuje się pod grubą kołdrą i nie wychodzi z domu, ale w pewnym momencie znów otwiera szeroko oczy, zachwycając się wschodem lub zachodem słońca, zapachem kwiatów, śpiewem ptaków, smakiem miodu i … wraca do tego, co stanowi sens jej istnienia”. Czy to nie jest opis kobiety świadomej siebie i pięknej nie tylko na zewnątrz, ale przede wszystkim wewnętrznym pięknem? Dalej następuje opis „Tradycyjnego wyposażenia”. Miotła, kocioł, różdżka, strój, kot, jaszczurka, kogut, ropucha, wąż, pająk, lustro, talizmany, amulety, posążki, magiczna kula lub komputer, kielichy, filiżanki, kubeczki, talerzyki, rodowe srebra, noże, dłutka, młotki, gwoździe, pilniki, kremy, maści, pachnidła, zioła, mikstury i inne cuda, biżuteria i inne ozdoby, Prywatna Księga Czarów, miejsce do odprawiania czarów. Kolejne części to „Trochę najprawdziwszej historii, czyli czarownice i wiedźmy” – tutaj dołączona jest mapka opolskiego szlaku czarownic – „Wiek złoty, czyli jakie były początki czarownictwa”, „Co to jest wicca” (dopiero tutaj dowiedziałam się o istnieniu wiccanizmu) – tutaj autorka podaje daty sabatów (nie wiedziałam, że są cztery najważniejsze i cztery mniej hucznie świętowane) oraz jak one wyglądały niegdyś i jak można je teraz odprawiać (brzmi jak opis jakiegoś magicznego rytuału, prawda?), „Ze starych ksiąg – o czarownicach” (to cytaty z „Młotu na czarownice” Heinricha Kramera i Jakoba Sprengera, „Diabła w swojej postaci” Jana Boomolca oraz „Nowych Aten, albo Akademii wszelkiej scjencji pełnej” Benedykta Chmielowskiego).

 

Bardzo ciekawa i przydatna jest część zatytułowana „Magiczne laboratorium”. To po prostu opisy i fotografie roślin używanych przez czarodziejki i dawniej przez czarownice, oraz wierzeń związanych z ich stosowaniem. „Kiedy dolega ci …” to świetne porady, jakie rośliny zastosować. „Twój czarowny znak zodiaku” to część opisująca poszczególne znaki zodiaku dodając jak zachowują się w stosunku do magii. „Rzecz o mężczyźnie i o tym … jak go zdobyć” opisuje typy współczesnych mężczyzn i sposoby postępowania z nimi. Pan i władca, romantyk, partner, synek mamusi, męczennik, pięknotek, harcerz, czarownik – wszystkie te typy są nam przecież dobrze znane, prawda? „O nowoczesnych czarodziejkach powiedzieli” – i ci dawno, bardzo dawno żyjący i żyjący współcześnie, jak np. Józef Hen.

 

Część druga to Twój sukces. „Spełniajmy się!” to zbiór dobrych i mądrych czarodziejskich rad, które przydadzą się każdej kobiecie, jak np. „Każda z nas jest boska, czyli czarodziejskie typy sylwetek” czy „Gestykuluj jak czarodziejka” – a tu omówione są rodzaje gestów i gesty przy wystąpieniach. Część podsumowuje „O sukcesie powiedziały …” gdzie zamieszczone jest kilka wypowiedzi kobiet sukcesu, m. in. Doroty Soszyńskiej czy Bożeny Walter.

 

Trzecia, ostatnia część „Moja Opolszczyzna” jest dla mnie najbardziej zaskakująca – nie umiem znaleźć uzasadnienia, dlaczego znalazła się w tej książce o współczesnych czarodziejkach. Autorka pisze „Mieszkam w Katowicach. W samym centrum. Kocham to miasto. Czuję się Ślązaczką. Gdziekolwiek jestem na świecie, z dumą podkreślam, że jestem z Polski, ze Śląska, z Katowic. I z Opolszczyzny. Tak, Polska, Śląsk, Katowice, Opolszczyzna to są moje miejsca na ziemi. (…) Kocham też Opolszczyznę. Tu zawsze wracam z najdalszych podróży, tu jest mój wiejski dom. Tu znajduję spokój, radość i ukojenie”. Kędzierzyn-Koźle, powiat kędzierzyńsko-kozielski, powiat krapkowicki, zamki i białe damy, Głogówek – wszystkie te miejsca opisane są tak, że chciałoby się od razu jechać i je zwiedzać i poznawać.

 

Książka jest pięknie wydane, z mnóstwem zdjęć i ilustracji oraz dużą ilością magicznych cytatów, nadesłanych przez czytelników. Ale nie zmienia to faktu, że jest bardzo niespójna. Część trzecia zupełnie nie łączy się z pozostałymi dwiema.

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial