Okładka wydania

Dom Minimalisty

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Joshua Becker
 • Tytuł Oryginału: The Minimalist Home: A Room-by-Room Guide to a Decluttered, Refocused Life
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Joanna Sugiero
 • Liczba Stron: 264
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x208 mm
 • ISBN: 9788328359413
 • Wydawca: Septem
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dom Minimalisty | Autor: Joshua Becker

Wybierz opinię:

Mirosława

„Mając mniej, zyskujemy szansę, żeby nasze życie stało się bogatsze.“

 

Minimalizm postrzegany jest najczęściej jako styl aranżacji wnętrz, który charakteryzuje się bardzo prostą formą i oszczędnością mebli w danym pomieszczeniu. Całkiem inne spojrzenie na to zagadnienie rzuca autor książki pt.: „Dom minimalisty“.

 

Joshua Becker i jego rodzina wprowadzili do swojego życia minimalizm ponad 6 lat temu. Od tamtego czasu jego życie uległo zmianie i zaczęło biec nowymi torami. Odnalazł swoją pasję i dzięki minimalistycznemu podejściu do swojego otoczenia, stał się jednym z wiodących ekspertów we współczesnym ruchu prostoty. Dziś jest założycielem i redaktorem serwisu „Beccoming Minimalist“, w ramach którego inspiruje do poprawy jakości życia dzięki pozbywaniu się niepotrzebnych rzeczy. Prowadzi też organizację non - profit „The Hope Effect“, która zmienia sposób, w jaki świat dba o sieroty. Obecnie mieszka w Peoria, , z żoną i dwójką małych dzieci.

 

„W minimalizmie nie chodzi o wyrażanie swoich artystycznych preferencji ani o gloryfikowanie pustki, lecz o transformację własnego domu, której następstwem będzie transformacja całego życia“.

 

Książka zwróciła moją uwagę swoim tytułem, gdyż akurat jestem na etapie wprowadzania zmian w moim życiu, więc pojawiła się na portalu Sztukater w odpowiednim dla mnie momencie. Sięgając po ten poradnik spodziewałam się wskazówek dotyczących urządzania poszczególnych pomieszczeń w domu. Okładka nawiązuje doskonale do tytułu, gdyż widać na niej nieskomplikowaną grafikę, bardzo prostą i oszczędną w kolorach. Można by wnioskować, że otrzymamy garść informacji na temat urządzania domu właśnie w minimalistycznym stylu. Nic bardziej mylnego, gdyż z błędu wyprowadza nas podtytuł, sugerując iż na kartach książki znajdziemy porady jak pokonać bałagan i uporządkować swoje życie.

 

Uwielbiam oglądać różne programy remontowe, w których właściciele otrzymują swoje wnętrza w nowej odsłonie i aranżacji. Niejednokrotnie budzi się wówczas u mnie refleksja, jak długo uda się utrzymać domownikom wygląd pomieszczeń, który został przedstawiony w programie. Często przed metamorfozą ich domy czy mieszkania wyglądają dramatycznie, więc czy po remoncie coś się zmieni? Autor myśli podobnie i uważa, że problem leży w tym, że wiele osób nie potrafi utrzymać porządku. Często gromadzimy wokół siebie wiele rzeczy, które są nam zbędne. Skuszeni reklamą, modą czy promocją, sięgamy po kolejny gadżet, sukienkę, sprzęt czy mebel, bez którego do tej pory sobie radziliśmy. Zdarza się, że potem zalegają one nam na półkach lub w pokoju, zajmując niepotrzebnie miejsce i w efekcie tworząc bałagan. W pewnym momencie pojawia się problem którą z tych rzeczy zostawić a których ostatecznie się pozbyć. Z pewnością nie jedna osoba zna ten problem przy porządkowaniu swoich przestrzeni.

 

„posiadanie mniejszej liczby rzeczy daje większą radość, niż jest w stanie nam dać gromadzenie kolejnych przedmiotów“

 

Autor podpowiada w jaki sposób uporządkować swoją przestrzeń w prostych krokach. Przedstawia zalety ruchu minimalistycznego, jego zasady i pokazuje ich praktyczne zastosowanie. Zwraca uwagę na to, że mamy wokół siebie zbyt dużo niepotrzebnych rzeczy, które rozpraszają naszą uwagę, blokują płynny przepływ energii, zabierają czas oraz pochłaniają nasze zasoby finansowe. Inspiruje poprzez liczne historie wzięte z własnego doświadczenia, listy, porady i świadectwa osób, które opisują jak zmieniło się ich życie po zastosowaniu metody Beckera. Odpowiada też na wiele pytań, które są mu często zadawane na spotkaniach i wykładach. Pokazuje zupełnie nowe znaczenie słowa „minimalizm“, które nie jest związane z żadnym sposobem dekorowania wnętrz lecz raczej ze stylem życia.

 

„Dom minimalisty“ to coś więcej niż tylko praktyczny poradnik o sprzątaniu. To przede wszystkim książka skłaniająca nas do działania, by dokonać transformacji we własnym domu a tym samym w nas samych. Joshua Becker spisał w niej to, czego nauczył się o minimalizmie, pomagając spojrzeć na nasze otoczenie w nowy sposób, by stopniowo, systematycznie wprowadzać do niego ład, porządek a przy tym nową jakość życia.

 

Doradza od czego zacząć, prowadząc nas przez poszczególne pomieszczenia naszego domu bądź mieszkania. Podpowiada jak ułożyć plan spraw do załatwienia, zrealizować własną wizję i wytyczyć cele związane z odpowiednim zagospodarowaniem przestrzeni.    Zamieszcza mnóstwo rozwiązań, które mają na celu pomóc wyzwolić w nas kreację i nauczyć utrzymywania porządku w naszej przestrzeni. Przegląd i oczyszczanie poszczególnych stref mieszkalnych ułożył według stopni trudności, od najłatwiejszego do najtrudniejszego. Przyglądamy się każdemu pomieszczeniu, zaczynając od salonu, pokoju rodzinnego, sypialni poprzez pokój gościnny, łazienkę aż po kuchnię, jadalnię, pracownię i ogród. Zaglądamy do szaf, schowków, przedsionków i pralni analizując każdy zakamarek, przyglądając się poszczególnym przedmiotom zgromadzonym przez lata.

 

Wiedza przedstawiona została w sposób uporządkowany i bardzo przystępny, w konkretnym, jasnym i zrozumiałym stylu. Porady nie dotyczą tylko domów lecz także mniejszych lokali mieszkalnych. To świetna propozycja dla każdego, kto pragnie uporządkować swoją przestrzeń ale nie potrafi zmotywować się do porzucenia swoich rzeczy. Nie ma tu znaczenia wielkość przestrzeni, którą dysponujemy. Ważne, byśmy zaczęli wdrażać plan jej porządkowania, gdyż wówczas łatwiej jest wprowadzić zmiany w naszym życiu a my uzyskamy większy spokój i równowagę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial