Okładka wydania

Koperta Z Kotem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Koperta Z Kotem | Autor: Justyna BednarekMaja Barska

Wybierz opinię:

Uleczka38

"CZYTAM SOBIE" - to niezwykle ciekawy, popularny i mający sobą wiele do zaoferowania cykl książeczek dla dzieci, które dopiero podejmują pierwsze próby czytania. Cykl, łączący sobą przyjemne z pożytecznym, czyli oferujący wspaniałe, zabawne i ciepłe historie, z prostą i przystosowaną do możliwości dziecka, nauką czytania. I oto właśnie w ramach tego cyklu ukazała się znakomita książeczka Justyny Bednarek i Mai Barskiej pt. "Koperta z kotem". Pozycja ta została wydana nakładem Wydawnictwa Egmont Polska.

 

Głównym bohaterem tej wspaniałej opowieści jest Janek - mały, rezolutny i mający tysiąc zwariowanych pomysłów na minutę, chłopiec o złotym sercu. Jednym z najnowszych z nich jest oto zrobienie wspaniałej niespodzianki swoim ukochanym kuzynkom - prawda, że to piękny gest? Tyle tylko, że owa niespodzianka miałaby by polegać na... - wysłaniu do dziewczynek psa i kota, które to zwierzęta one bardzo polubiły. Tylko, jak zmieścić zwierzęta do koperty...? Na szczęście Janek znajdzie i na to znakomity sposób...:)

 

Książeczka ta stanowi sobą niezwykle ciepłą, zabawną i zarazem wielce pouczającą opowieść dla dzieci. Opowieść, w której znajdziemy zarówno ciekawą historię, jak i także obrazujące ją wspaniałe ilustracje autorstwa Mai Barskiej. Otóż każdy dziecięcy czytelnik odnajdzie tu nie tylko piękną opowieść, ale też i niezwykle ważną lekcję na temat tego, jak przebiega proces wysyłania listu na poczcie, co z pewnością okaże się cenną lekcją życia. Najważniejsze jednak wydaje się to, że spotkanie z tą pozycją zapewnia sobą znakomitą zabawę i wielką frajdę!

 

Zabawna historia, niezwykle sympatyczny główny bohater, a na koniec piękny i pouczający morał - oto oferta niniejsze pozycji, która zapewnia wiele radości, przyjemności i niezwykłych emocji. Otóż od pierwszych chwil śledzimy losy Jasia, który postanawia wysłać swoim kuzynkom ukochane zwierzęta. I tak oto stajemy przy jego boku, gdy wpada na ten pomysł, następnie pakuje przesyłkę, jak i wreszcie udaje się do gmachu poczty, by ją wysłać. Na tym jednak się nie kończy, gdyż na ostatnich stronach znajdziemy zestaw ciekawych pytań, które wiążą się z ową historią i które to sprawdzają uwagę i pamięć dziecięcego odbiorcy. 

 

Nie można zapomnieć także o głównym celu tej publikacji, czyli nauce czytania. Otóż realizacja jego opiera się na dokładnych wytycznych specjalistów w tym względzie, którzy zadbali tu m.in. o to, by teksty te były na odpowiednim poziomie trudności, liczyły określoną ilość słów, jak i wreszcie by one nie były nazbyt trudne, skomplikowane i wyszukane dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. I muszę przyznać, w mej ocenie każdy z tych warunków został spełniony tu z nawiązką, a sama ta książeczka może okazać nie wspaniałym wsparciem w procesie nauczania czytania dziecka, ale też i znaleźć zastosowanie chociażby w przedszkolnej i szkolnej, klasie.

 

Pięknie przedstawia się również wydanie tej książki, na które to składają się przede wszystkim barwne kolory i znakomite rysunki. Rysunki, nacechowanie niezwykłym ciepłem, bajkowym klimatem i dużą fachowością w samym zakresie ich konstrukcji, za co należą się duże słowa uznania pod adresem Mai Barskiej. Myślę, że jest to szczególnie ważne w kontekście tego, iż dzieci w tym wieku uwielbiają te książki, które przede wszystkim pięknie wyglądają. Dlatego też nie pozostaje mi już nic innego, aniżeli gorąco was zachęcić do sięgnięcia po książeczkę pt. "Koperta z kotem", która ma sobą do zaoferowania wiele dobrego.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial