Okładka wydania

Einstein Na Wiązce Światła

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Einstein Na Wiązce Światła | Autor: Jennifer Berne

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Gdyby zapytać przypadkową grupę ludzi o wskazanie jednego znanego naukowca z pewnością duża część osób bez wahania odpowiedziałaby- Albert Einstein. Charakterystyczny wizerunek tego wielkiego fizyka kojarzy chyba większość ludzi. Burza siwych włosów, wąsy i często zabawna mina na portretach. Ile osób potrafiłoby jednak powiedzieć o Einsteinie coś więcej? Czy wszyscy wiemy, czym zasłynął i jakie odkrycia ma na swoim koncie? Najważniejsze to oczywiście teoria względności i związane z nią równanieE=mc2 . Okazuje się jednak, że Albert Einstein to twórca dużo większej liczby teorii i wynalazków.
Postać tego niezwykłego naukowca postanowiła przybliżyć dzieciom Jennifer Berne. Aby stworzyć książkę dla najmłodszych czytelników autorka przeczytała ponad 50 różnych książek o Albercie Einsteinie. Z tych książek wysupłała najciekawsze informacje, które zawarła w swojej książce.

 

Książkowego Alberta poznajemy już w momencie narodzin. Następnie śledzimy jego dzieciństwo i dowiadujemy się, że już jako mały chłopiec był niesamowicie ciekawy świata. Uwielbiał obserwować różne zjawiska i pogrążać się w świecie swojej wyobraźni. Ta bujna wyobraźnia w późniejszym czasie pomogła mu w wielu naukowych odkryciach. Już jako dziecko Albert Einstein zrozumiał, że świat jest pełen ukrytych, nieznanych tajemnic, które czekają na to, aby je odkryć. Albert nieustannie zadawał pytania, przez co narażał się swoim nauczycielom- nie chciał być jak inni uczniowie, wolał samodzielnie, po swojemu poznawać świat. Uwielbiał czytać i kochał liczyć. Kiedy dorósł zaczął dokonywać wielu fascynujących naukowych odkryć. Odkrył, że wszystko na świecie jest złożone z atomów i, że wszystko jest nieustannie w ruchu. Z czasem zaczął współpracować z wieloma naukowcami i wykładać na uniwersytetach. Został okrzyknięty geniuszem, a nad niektórymi jego pytaniami naukowcy pracują do dziś. Odkrycia Alberta Einsteina przyczyniły się do powstania satelit, statków kosmicznych i wielu innych wynalazków, które zmieniły świat.

 

Te i wiele innych ciekawych faktów z życia tego wielkiego naukowca czekają na dzieci w niesamowitej książce "Einstein na wiązce światła". Jest to niezwykła publikacja, która łączy w sobie ciekawostki ze świata nauki z bardzo ciekawym opowiadaniem. Autorka próbuje zachwycić swoich małych czytelników wielkim naukowcem jakim był Albert Einstein i robi to bardzo skutecznie. Dzięki kolorowym ilustracjom, innym niż zwykle oglądamy w książkach dla dzieci, lektura nabiera dodatkowej wartości. W książce nie ma zbyt dużo tekstu, jednocześnie jest on wciągający i pełen naukowych faktów. To książka, która wciąga dzieci w świat nauki i pokazuje im jak różnorodny i ciekawy jest otaczający nas świat. Podczas czytania dzieci zapoznają się nie tylko z życiorysem znanego naukowca, ale również z wieloma zagadnieniami z dziedziny fizyki.

 

Książka o Albercie Einsteinie pokazuje również dzieciom, że warto realizować swoje pasje i być sobą. Na przykładzie Alberta Einsteina autorka zachęca dzieci do wiary we własne możliwości, nawet, kiedy inni próbują nam podciąć skrzydła. Tak przecież było w przypadku Einsteina, kiedy nauczyciele bezskutecznie próbowali zrobić z niego zwykłego ucznia. Myślę, że pomysł na napisanie książki o wielkim fizyku to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Dzieci nie tylko poznały tę wybitną postać, ale także zostały zachęcone do odkrywania świata i zainteresowania się światem nauki.

 

Książka jest bardzo ładnie wydana, ciekawie napisana i pięknie zilustrowana. Czytanie jej moim dzieciom było dużą przyjemnością. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy i nabraliśmy ochoty na dalsze zgłębianie tematu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto