Okładka wydania

Autorka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Traci Chee
 • Tytuł Oryginału: The Storyteller
 • Gatunek: Dziecięce I Młodzieżowe
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 576
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x240 mm
 • ISBN: 9788380742154
 • Wydawca: Bukowy Las
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Wrocław
 • Ocena:

  5,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Autorka | Autor: Traci Chee

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Sefia siadła gwałtownie na swoim posłaniu w infirmerii, wyrwana z na wpół pamiętanego złego snu. Statek pod nią kołysał się i kiwał; słoiczki z maściami i flaszki leczniczych płynów grzechotały w rytm na swoich półkach. Przez zbryzgane deszczem bulaje ledwo mogła dojrzeć fale, strome jak wędrujące góry. Sztorm. Musiał się zacząć w środku nocy. Sefia zadrżała, podciągając kolana pod brodę. Minęły już cztery dni, od kiedy wrócili z Łucznikiem na pokład Prądu, a ona raz za razem śniła ten sam koszmar. We śnie była znów w domu na wzgórzu, a atrament sączył się-nie, wypływał szerokim strumieniem-spod drzwi ukrytego pomieszczenia w piwnicy, gdzie jej rodzice przechowywali Książkę.”

 

Emocjonujące zakończenie pełnej magii, tajemnic i przygód trylogii MORZE ATRAMENTU I ZŁOTA. Bohaterka serii, Sefia, która w pierwszym tomie poznała moc Księgi i stała się Czytelniczką, w ostatniej części musi dorosnąć do roli Autorki, by zmienić przeznaczenie zapisane w Księdze i móc samodzielnie pisać swoją historię. Sefia jest zdeterminowana, aby trzymać Łucznika z dala od szponów Straży i jej planów wojennych. Księga, starodawny kodeks przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, mówi o przepowiedni, wieszczącej pogrążenie Kelanny w krwawej wojnie. Ta wojna wymaga udziału chłopca – Łucznika, a dzielna dziewczyna zrobi wszystko, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Straż już wcześniej skradła jej matkę, ojca i ciotkę, więc Sefia prędzej umrze, niż pozwoli odebrać sobie jeszcze kogoś - zwłaszcza chłopaka, którego kocha. Ucieczka przed Strażą i proroctwami Księgi nie jest łatwym zadaniem. W końcu to, co jest zapisane, zawsze się spełnia. Sefia i Łucznik widzą, że Kelanna zaczyna się rozpadać. Niestety będą musieli wybierać między łączącą ich miłością a przystąpieniem do wojny, która może ich rozdzielić .

 

Traci Chee kocha słowo czytane i poezję, książki o sztuce i sztukę tworzenia książek. Studiowała literaturę i twórcze pisanie na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Cruz i ma tytuł magistra Uniwersytetu San Francisco. Dorastała w małym miasteczku i nadal najlepiej czuje się z dala od ludzi, w górskim krajobrazie. Mieszka w Kalifornii. Zadebiutowała "Czytelniczką", która natychmiast stała się bestselerem.
Nareszcie po długim wyczekiwaniu możemy poznać zakończenie całej serii. Brakowało mi Serafiny i Łucznika. Dlatego z radością sięgnęłam po „Autorkę”. Byłam ciekawa, co tym razem zaserwowała dla nas Traci Chee. Z czym będą musieli się zmierzyć nasi bohaterowie, żeby zaznać spokoju? Czytelnicy, którzy czytali dwie poprzednie części na pewno są zadowoleni, że mogą znów zagłębić się w dobrze poznany świat.

 

Przejdźmy na chwilę do wyglądu książki. Dla mnie trzecia część jest najpiękniejsza. Wydawnictwo Bukowy Las wykonało w moim odczuciu kawał dobrej roboty i ta okładka najbardziej przyciąga mój wzrok. Książki pięknie prezentują się na półce i z chęcią będę do nich wracać. Do tego wszystkiego w środku znajdziemy mapę krain, co nie zdarza się w każdych powieściach tego typu. Jest to na pewno dodatkowy plus.

 

Po skończonej lekturze jest we mnie taka gama emocji, że nie wiem od czego zacząć. Obiecuję wam, że to co napisała Traci Chee wprawi was w jeszcze wielkie zdziwienie, ale nie będę wam tutaj wszystkiego zdradzać. Dzięki Wydawnictwu Bukowy Las mogłam poznać wszystkie części i poznać najlepszą bohaterkę jaką jest Serafina. Książka jest świetnie skonstruowana, niebanalna fabuła, bohaterzy, z którymi możemy się utożsamiać, dobrze napisane dialogi, które w żadnym stopniu nie są sztuczne. Dlatego uwielbiam twórczość Traci Chee. Z chęcią, jeśli ukaże się jeszcze jakaś inna książka autorki poznam jej historię.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto