Okładka wydania

Kwantowa Dusza Połączenie Nauki I Religii W Fizyce Kwantowej

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kwantowa Dusza Połączenie Nauki I Religii W Fizyce Kwantowej | Autor: Christine MannFrido Mann

Wybierz opinię:

Mirosława

Religia i nauka często mijały się w swoich poglądach na świat. Dogmaty stworzone przez kapłanów często były hamulcem dla rozwoju świadomości i naukowych odkryć. Autorzy książki „Kwantowa dusza“ próbują pokazać, że te dwie dziedziny mogą wzajemnie się wspierać.

 

Dr Frido Mann, urodzony w 1940 r. w Monterey w Kalifornii, przez wiele lat pracował jako psycholog kliniczny w Münster, Lipsku i Pradze. Ukończył studia muzyczne, teologię katolicką i psychologię. Obecnie mieszka w Monachium, gdzie pracuje jako niezależny pisarz.

 

Dr Christine Mann jest córką fizyka Wernera Heisenberga. Wcześnie zajęła się związkami między fizyką a teologią. Po kilku semestrach studiów teologicznych w Tybindze i Heidelbergu przeszła na studia pedagogiczne i psychologiczne, by ostatecznie otworzyć szkolną praktykę psychologiczną.

 

Książka zawiera materiał pozwalający prześledzić zmiany, jakie zachodziły na przestrzeni dziejów w podejściu do nauk przyrodniczych, zjawisk astronomicznych i świadomości. Pod tym względem jest to niezwykle wciągające i interesujące, gdyż nie każdy zdaje sobie sprawę z transformacji jaką ludzkość przeszła od początków swego istnienia. Nie jest to opracowanie naukowe, lecz raczej zebrane tematy, które w nowy sposób postrzegamy dzięki fizyce kwantowej.

 

„fizyka kwantowa jest fizyką możliwości“

 

Głównym tematem książki jest pokazanie przełomu jaki dokonał się dzięki odkryciom fizyki kwantowej w dziedzinie nauk przyrodniczych i wynikających z nich transformacji w naszej świadomości, zwłaszcza w temacie jedności ducha i materii. Na przestrzeni wieków istniały różne teorie związane z tym zagadnieniem.

 

Autorzy wykazują, że umysł i materia stanowią nierozerwalną jedność. Na podstawie odkryć fizyki kwantowej i uznanych autorytetów wyjaśniają na czym polega rewolucyjność tych odkryć i jakie to ma znaczenie dla nas jako ludzkości. Przytaczają wiele przykładów ze swojego życia, zwłaszcza te, które związane są z ojcem Christine Mann, Wernerem Heisenbergiem. Cytują jego wypowiedzi, odkrycia i poglądy związane z naszym istnieniem i fizyką kwantową.

 

Swoją książką pragną pokazać, że w świecie nauki, jeszcze nie tak dawno, dominowało materialistyczne spojrzenie na naturę. W niedalekiej przeszłości postrzegano duchowe wartości oddzielone od materii. Duży wpływ na sposób myślenia i postrzeganie rzeczywistości miał Kościół, który nie dopuszczał nowych odkryć do głosu. Pokazują też, że wielu naukowców swoje opinie uzależnia od światopoglądu istniejącego w danym środowisku, dlatego trudno jest nie raz przebić się z nowymi teoriami. Omawiają znaczenie odkryć techniki kwantowej w naszym społeczeństwie, nakreślają relacje istniejące w różnych okresach naszych dziejów pomiędzy religią i nauką, analizują wzajemne oddziaływania między mózgiem a świadomością z punktu widzenia fizyki kwantowej oraz przedstawiają nowe teoretyczne podstawy fizyki kwantowej XX i XXI wieku. Poruszają sprawy związane z naszą egzystencją, zastanawiają się nad pojęciem duszy, wolnej woli, życia po śmierci, intuicji i wiele innych.

 

Przedstawione zagadnienia skłaniają do przemyśleń i dodają świeżości do utartych schematów myślowych. Mamy możliwość prześledzić przebieg rewolucji kwantowej i odkryć w sobie rolę obserwatora naszej rzeczywistości.

 

Nie jest to lektura, którą czyta się szybko, gdyż wymaga otwartego spojrzenia na zagadnienia, które zostały nam wpojone przez stulecia. Autorzy posługują się przystępną formą przekazywania swojej wiedzy opierając ją na najnowszych badaniach, które skłaniają się do holistycznego charakteru natury i istoty informacji kwantowej. Ta ostatnia odgrywa istotną rolę w rozwoju naszej świadomości oraz tego, co nas otacza. Wszelkie zagadnienia wyjaśniają obrazowo, działając a wyobraźnię. Nie używają naukowych formułek czy długich opisów badań naukowych, dzięki czemu tekst nie jest nużący.

 

„Kwantowa dusza“ nie jest rozprawą na temat naszej duszy rozumianej wprost, lecz pokazanie, że obecnie fizyka kwantowa odgrywa znaczącą rolę w naszym życiu. To na pewno interesujący materiał dla tych, którzy pragną zrozumieć procesy zachodzące wokół nas na poziomie materialnym, mentalnym i duchowym.

Uleczkaa38

Niemalże od zawsze zastanawiało ludzi to, czym jest dusza człowieka... Czym jest w aspekcie religijnym, jak i też na przestrzeni ostatnich stuleci, także i w ujęciu naukowym? Swoje bardzo intrygujące spojrzenie na tę kwestię wyraża duet cenionych naukowców w osobach dr Christine Mann i dr Frido Manna, którzy oddali w nasze ręce książkę pt. "Kwantowa dusza. Połączenie nauki i religii w fizyce kwantowej". To właśnie na jej stronach wyjaśniają oni to, czym jest połączenie religijnego i naukowego ujęcia tematu duszy, tzw. "noetyki". Pozycja ta ukazała się w naszym kraju nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii.

 

Religia i nauka, wspólnie o duszy - tak jawi się przewodnie hasło tej książki, która obrała sobie za cel ukazanie nowego wizerunku człowieka. Wizerunku, biorącego się z połączenia wiedzy i nauki z zakresy przyrody, fizyki, astronomii, ale też i chociażby psychologii i filozofii. To właśnie za sprawą tej lektury dowiemy się tego, na czym opiera się zachodzący obecnie proces kwantowej rewolucji, którego głównym wymiarem jest nowe spojrzenie na nasze istnienie, naszą świadomość, wolną wolę, czy też samostanowienie. To religia i nauka, które jak się okazują, mogą tworzyć wspólną płaszczyzną dla rozwoju człowieka.

 

Książka ta została podzielona na kilka głównych rozdziałów, z których to każdy odnosi się d innego kwestii omawianego tu zagadnienia. Pierwszy z nich - "Na temat dzisiejszej sytuacji", stanowi swoisty punkt wyjścia dla dalszych rozważań, ukazując nam to, co dziś już wiemy i czego poszukujemy.

 

Kolejna część pt. "Rozwój obserwacji natury i nauk przyrodniczych...", prowadzi nas przez dzieje świata na gruncie religii, rozwoju filozofii i wreszcie postępu nauk przyrodniczych, które zmieniały pogląd ludzkości na to, czy religia i nauka mogą iść w jednym, wspólnym kierunku...

 

Z kolei trzeci rozdział - "Rewolucja fizyki kwantowej", skupia się już bezpośrednio na tym kierunku nauki, ukazując jego rozwój, współczesne teorie i postęp.

 

Temat ten kontynuuje w pewnym sensie także i część pt. "Informacja kwanta, jako prazasada wszelkiego bytu", gdzie to przedstawiono rolę informacji w budowaniu świadomości człowieka oraz omówiono funkcję fal elektromagnetycznych, jako nośników informacji.

 

Piąty rozdział - "Kosmiczne wymiany postrzegania, wspomnień i przeżyć...", omawia zaś aspekt kosmicznych więzi i wymiany informacji, w nawiązaniu tak do fizyki, jak i też wiary oraz religijnego spojrzenia na ludzkie wybory, intuicję i wolność podejmowania decyzji.

 

I wreszcie ostatnia część pt. "Konsekwencje nowego sposobu postrzegania", czyli zmiana w naszym spojrzeniu na życie, śmierć i wolną wolę świadomego istnienia, jaka zachodzi w oparciu o proces kwantowej rewolucji...

 

Lektura tej książki jest ciekawą i interesującą, aczkolwiek niekoniecznie najłatwiejszą. I nie jest to nawet kwestią samego tekstu, jego merytoryki, czy też języka - gdyż autorzy starali się opisywać poruszane tu kwestie w jak najbardziej przystępny i zrozumiały, sposób..., ale po prostu faktem jest, że omawiany tu temat do najprostszych nie należy. Nie należy z uwagi na swoją złożoność, odwołania do wiary, filozofii i nauk przyrodniczych, jak i też otwartości na to, co inne, odkrywcze i w jakimś sensie także nowatorskie. Czy jest to zatem książka dla wybranych...? I tak, i nie, gdyż z pewnością wyniosą z jej lektury najwięcej ci, którzy interesują się tymi kwestiami, ale z drugiej strony mogą sięgnąć po nią także i kompletni laicy w tym względzie, których ciekawi świat i człowiek.

 

Na duże słowa uznania zasługuje z pewnością wydanie tej książki, na które to składa się przykuwająca wzrok okładka, doskonałej jakości papier, jak i też bardzo przejrzysty układ treści , który ułatwia nam spotkanie z tą złożoną tematyką. To, jak i przede wszystkim intrygujące spojrzenie na kwantową rewolucję naszych czasów, a tym samym budowanie się nowej wizji człowieka, jego świadomości i wolności wyboru, skłania w mej ocenie do sięgnięcia po ten tytuł. "Kwantowa dusza. Połączenie nauki i religii w fizyce kwantowej" to książka, którą warto poznać i zastanowić się nad jej przesłaniem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto