Okładka wydania

Samobójstwo Brak Poczucia Miłości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Samobójstwo Brak Poczucia Miłości | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Ansomnia

Samobójstwo to bardzo delikatny temat do dyskusji. Warto jednak zagłębić się w tę kwestię, szczególnie pod kątem wiary. Jedną z przyczyn, przez którą ludzie popełniają samobójstwo jest brak poczucia miłości. Niestety współcześnie, coraz więcej młodych osób decyduje się na odebranie sobie życia. Obecnie WHO szacuje, że na świecie próba samobójcza zdarza się przeciętnie, co trzy sekundy. Oszacowano, że jest to, aż 15 000 prób na dobę. Samobójstwo w konsekwencji popełnia ok. 1500 osób w ciągu dnia.

 

„Samobójstwo brak poczucia miłości” – to książka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Monumen. Książka ta traktuje o przyczynach samobójstw. Rozdziały zostały napisane przez różne osoby duchowe, zarówno księdza, jak i hinduskiego zakonnika oraz egzorcystę. W powieści dopatruje się przyczyn dokonania samobójstwa od strony duchowej. Zwraca się również uwagę na fakt, że statystyki dotyczące wieku osób, które dokonują samobójstw, szczególnie wzrastają dla osób młodych. Aktualnie aż 40-50% nastolatków dokonuje próby odebrania sobie życia. Jak się okazuje więcej ludzi umiera w wyniku samobójstw, niż podczas wojen, czy konfliktów zbrojnych.

 

Powieść ta została napisana w bardzo ciekawy sposób, przede wszystkim lekkim stylem, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko. Nie jest to łatwa publikacja, jednak warta przeczytania. Przybliża ona problematykę samobójstwa, uczula na pewne zachowania i zachęca do wiary. „Samobójstwo brak poczucia miłości” zmusza do głębokiej refleksji nad życiem. W powieści tej zwraca się uwagę na utratę wiary przez chrześcijanina, który porzuca sakramentalne życie. Wówczas serce staje się opustoszałe i gości w nim, przez autorów określany, jako „Zły”. To samo dotyczy osób, które z własnej woli biorą udział w praktykach ezoterycznych i satanistycznych.

 

Powyższe rozważania są oczywiście kwestią dyskusyjną, ponieważ wszystko zależy od tego w co wierzymy i jakie mamy przekonania. Uważam jednak, że każdy ma prawo do swojego zdania. Nie da się jednak zaprzeczyć wielu faktom, które przytaczają duchowi w książce, uznając je za przyczynę wielu samobójstw. Okazuje się, że niekiedy muzyka staje się impulsem do targnięcia się na swoje życie. Dzieje się tak, gdy silne, rytmiczne dźwięki mogą sugerować rozwiązanie swoich problemów za pomocą autodestrukcji. Dotyczy to szczególnie muzyki heavy metal, która uważana jest przez autorów jako ta szerząca najbardziej destrukcyjne idee.

 

Ostatni rozdział poświęcony jest wywiadowi z dr. hab. Adamem Czabańskim, który zajął się kwestią samobójstwa. Wywiad ten jest bardzo obszerny i zawiera odpowiedzi na wiele trudnych pytań. Szczególnie ciekawe okazują się kwestie statystyki, dlaczego w jednym kraju samobójstw jest mniej, a w drugim więcej. Znajdziemy tutaj również wskazówki, jak postępować z osobami, które dają znaki, że potrzebują pomocy. Poruszona jest także kwestia owych znaków, szczególnie to, jak je rozpoznać.

 

„Samobójstwo brak poczucia miłości” to książka, którą zdecydowanie warto przeczytać. Jest to pozycja trudna, jednak otwiera oczy na wiele kwestii. Najbardziej zatrważające jest jednak to, że na świecie coraz więcej osób próbuje targnąć się na swoje życie. Jak się okazuje znane są przypadki, kiedy to dzieci – nawet 6-letnie – popełniają samobójstwo. Rozumienie śmierci pojawia się jednak dopiero od ósmego roku życia. Polecam osobom zainteresowanym tym tematem, a także tym, którzy pragną poznać, co kieruje osobą, która chce targnąć się na swoje życie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial