Okładka wydania

Reguła 5 Sekund

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Mel Robins
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Piotr Cieślak
 • Liczba Stron: 256
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 152x227 mm
 • ISBN: 9788375796773
 • Wydawca: Galaktyka
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Łódź
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Reguła 5 Sekund | Autor: Mel Robins

Wybierz opinię:

Ansomnia

Na rynku wydawniczym pojawia się wiele poradników, które obiecują czytelnikom, że po ich lekturze, magicznie się zmieni ich życie. Najczęściej rady w nich zawarte okazują się niepraktyczne i szybko zostają zapomniane. Książka Mel Robbins pt. „Reguła 5 sekund. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie”, chociaż jest kolejnym poradnikiem, to zostaje w pamięci na dłużej. Ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Galaktyka i traktuje o tym, jak przełamać nawyk okładania spraw na później.

 

„Fakt jest taki, że od myślenia o byciu zdrowszym człowiek wcale nie zdrowieje. Nawet medytowanie, które jest formą ćwiczenia mentalnego, wymaga tego, by je UPRAWIAĆ. Nie da się tego obejść. Musisz podjąć działanie”.

 

Mel Robbins w swojej książce przedstawia narzędzie, którego celem jest pomóc zmieniać swoje życie na lepsze. Autorka kieruje się chęcią pomocy innym w przełamywaniu nawyku odkładania ważnych spraw na później. Oprócz tego, za pomocą własnych doświadczeń pokazuje, że opisana przez nią reguła 5 sekund pomaga pokonać niepewność i strach, i podejmować działania pomimo wątpliwości. Reguła jest zaskakująco prosta, gdyż polega na tym, aby w chwili wahania przed działaniem odliczyć na głos 5… 4… 3… 2… 1… i podjąć daną czynność bez rozmyślania nad tym. Gdy zbyt długo się nad czymś zastanawiamy, wówczas najczęściej, w konsekwencji, decydujemy się na odłożenie danej sprawy na później.

 

Siła tej książki polega na tym, że metoda w niej opisana jest naprawdę skuteczna, a przede wszystkim oparta na badaniach naukowych i doświadczeniach autorki. Gdy stosujemy metodę 5 sekund dochodzi do przejęcia kontroli i przerwania utartego toku myślenia, który dotychczas powodował, że zwlekaliśmy z podjęciem danej czynności. Mel Robbins w swojej publikacji przedstawia skuteczność owej metody na własnych przykładach. Warto przytoczyć jeden z nich, mianowicie kiedy autorka zdecydowała się wykorzystywać ową metodę w codziennym życiu, okazało się, że nie ma problemu z porannym wstawaniem. Stało się tak dlatego, że pisarka po wybrzmieniu budzika, odliczała 5… 4… 3… 2… 1… i wstawała bez ustawiania drzemki, inaczej niż miało to miejsce wcześniej.

 

Książka „Reguła 5 sekund. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie” nie jest typowym poradnikiem. Pisarka kładzie nacisk na wewnętrzną motywację i odwrócenie nawyków. Liczenie odwraca uwagę od wymówek i pozwala skupić się na działaniu. Jest to metoda, która zdecydowanie różni się od innych. Nie jest to drastyczna zmiana życia, tylko metoda małego kroku, który z czasem przełoży się na większy sukces. Mel Robbins podaje na tacy skuteczne narzędzie na zmianę nawyków, jednak jej wykorzystanie i tak w konsekwencji zależy od nas. Pisarka pokazuje, że zmiana jest możliwa, a w przedstawionej metodzie nie ma żadnej magii. Przełamanie schematów zwiększa pewność siebie i produktywność.  

 

„Nie możesz zapanować nad tym, co czujesz. Ale zawsze możesz wybrać sposób działania”.

 

„Reguła 5 sekund. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie” jest książką wartą polecenia. Opisana jest lekkim piórem, przez co czyta się ją w jeden wieczór. Poradnik ten na pewno spodoba się osobom, które szukają złotego środka na przejęcie kontroli. Szczególnie przyda się także tym, którym brakuje odwagi lub energii do dokonania zmian w swoim życiu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial