Okładka wydania

Dlaczego Mi Nie Odpisuje

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dlaczego Mi Nie Odpisuje | Autor: Anne Sophie GirardMarie Aldine Girard

Wybierz opinię:

Kozel

Anne-Sophie Girard i Marie-Aldine Girard są autorkami poradników dla tzw. kobiet nieperfekcyjnych. Ich dwie pierwsze książki noszą tytuły rozpoczynające się od stwierdzenia, iż „Perfekcyjna kobieta to suka”, a głównym postulatem publikacji jest przykazanie cieszenia się z niedoskonałości. Milczeniem pomijam fakt, że istnieje tu dość poważny błąd logiczny. Kobiece wsparcie i solidarność są bowiem w tym przypadku wybudowane na fundamencie pogardy skierowanej... też w stronę kobiet, tyle, że tych odstających od przeciętności i nie popełniających pewnych błędów. Porady, jakie możemy od autorek zaczerpnąć, brzmią mniej więcej:

 

„Jeśli nic ci nie wychodzi, jeśli twoje życie jest nudne jak flaki z olejem, spójrz w lustro, wyciągnij rękę i powiedz "Chodź, będziemy tańczyć!" To działa. Przysięgam”.

 

Nie inaczej jest, niestety, w przypadku niniejszej książki, nazywanej poradnikiem i noszącej tytuł „Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować?”. Sięgnęłam po nią w ramach rozrywki i chęci przeczytania publikacji niezobowiązującej oraz humorystycznej. Być może już się starzeję, ale dowcip zaprezentowany przez panie Girard kompletnie nie przypadł mi do gustu. Nie sądzę także, aby wypunktowane w tej publikacji 22 porady komukolwiek do czegokolwiek mogły się przydać w normalnym życiu.

 

Czego może dowiedzieć się z kart książki jej czytelniczka? Na przykład tego, że gdy przystojny mężczyzna w barze zapyta, co może dla niej zamówić, nie powinna odpowiadać, że ma ochotę na salceson. Autorki oświecają nas także, że gdy absztyfikant odwraca się na randce plecami lub otwarcie flirtuje z kelnerką, sprawy idą źle. Nie sądzę, aby dojście do podobnego wniosku wymagało szczególnych zdolności intelektualnych.

 

Właściwie trudno jest mi powiedzieć, kto mógłby stanowić grupę docelową tej książki. Treść i sposób zwracania się do czytelnika sugeruje, że panie Girard swoje porady adresują do młodych, pracujących i wyzwolonych singielek, jednak styl, sposób narracji, a nawet szata graficzna książki wskazują raczej na nastolatki. Do ich sposobu życia nie pasują jednak treści bezpośrednio odnoszące się do sfery zawodowej i seksualnej. Mam w tej kwestii naprawdę spory dylemat.

 

Nie przeczę, zapewne niektóre z przedstawionych zasad mają sens. Jedną z nich jest ta, stwierdzająca jasno, że posiadanie konta na Instagramie nie oznacza bycia influencerką, a legginsy nigdy nie kłamią. Tylko czy naprawdę potrzeba osobnej książki, aby o tym wiedzieć? Dodatkowo niektóre przykłady serwowane przez Anne-Sophie i Marie-Aldine Girard nie dowodzą wcale luzu i dystansu do świata, ale wręcz prostactwa i pogardy do ludzi. W książce znajdziemy test, pozwalający sprawdzić, w jakim stopniu nasz facet jest Sebixem. Możemy również zapoznać się z różnymi typami mężczyzn i poradami, jak z nimi postępować.

 

Nie wiem, szczerze mówiąc, po co w ogóle wydawać tego rodzaju poradniki czy też raczej pseudoporadniki. Nie są one pożyteczne, bo naprawdę trudno mi wyobrazić sobie kobietę, która z tych oczywistości wyciągnie jakąkolwiek sensowną naukę. Nie mają nic wspólnego z psychologią, a na takiej półce właśnie są umieszczane. Nie są także zabawne, bo choć intuicyjnie wyczuwam momenty potraktowane z przymrużeniem oka, to poczucie humoru zupełnie do mnie nie trafia. Skojarzenia? Trochę gorsza wersja „Seksu w wielkim mieście” - tak, nigdy nie byłam fanką tego serialu, a trochę porady w stylu „Bravo Girl”.

 

Czy dostrzegam jakieś zalety publikacji? Czyta się ją szybko i nie trzeba przy niej myśleć. Jeśli ktoś natomiast o niektórych oczywistościach nie wiedział, to właściwie dobrze, jeśli zacznie wcielać je w życie.

Bookholiczka

„Podczas pierwszej randki zależy nam na tym, aby pokazać się w jak najlepszym świetle. Staramy się więc „wylaszczyć”, czyli zrobić na bóstwo. Cudownie! Problem w tym, że czasem staramy się za bardzo (Tak, właśnie tak! Nie ma co się oszukiwać). Zasada nr 1: zachowaj umiar! Uważaj, żeby nie wpaść w pułapkę „overdressed”, czyli ubrać się zbyt elegancko lub nieadekwatnie do okoliczności. Znasz chyba powiedzonko: ‘Pasuje jak suknia balowa do grilla na działce?’ Nie znasz? My też nie…Ważne, że kminisz, o co chodzi. Jeśli przyjedziesz na spotkanie wylaszczona, w szpilkach, pachnąca na trzy kilometry i z twarzą wykonturowaną tak, że zawstydziłabyś Kim Kardashian.”

 

Anne-Sophie Girard i Marie-Aldine Girard powracają z nową książką pod tytułem „ Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować”. Autorki poradników dla nieperfekcyjnych kobiet znów zaskakują swoich czytelników i tym razem przestrzegają i uczą co robić na randce jak i po niej. Udowodniły one już milionom czytelniczek, że idealna kobieta nie istnieje i każda ma w sobie jakieś wady. Tym razem w poradniku mamy na pierwszym planie obiekt marzeń wielu kobiet, czyli idealnego mężczyznę. Pewnie zapytacie dlaczego tak? Otóż nie ma ani jednego powodu, by ich oszczędzić! Jak wiecie nie istnieje mężczyzna idealny i całe szczęście…Dzięki tym wskazówkom, przykładom z życia wziętym i błyskotliwym spostrzeżeniom ten nieperfekcyjny poradnik jest niezbędnym przewodnikiem dla wszystkich kobiet tych idealnych i tych nieidealnych.

 

Pewnie tak samo jak ja, wile z was kobiet stresujecie się przed pierwszą randką. Spędzacie przed nią wiele godzin w łazience, wylewacie na siebie cały flakon perfum, wybieracie najlepsze ciuchy jakie tylko macie w swojej szafie, nakładacie na siebie tonę makijażu, aby tylko zakryć swoje niedoskonałości. Tylko pozostaje pytanie czy warto się, aż tak bardzo starać? Czy nie wystarczy tylko odrobina dziewczęcego makijażu, kropla perfum, ciuch, w którym będzie wam najwygodniej i piękny uśmiech na twarzy? Przecież mężczyzna ma zobaczyć to jakie jesteście na co dzień, a nie to jak bardzo się staracie dla niego, aby tylko chciał z wami być. Kiedyś miałam to samo mylne myślenie, ale postanowiłam to zmienić i wiecie co…czuję się o wiele lepiej.

 

Dla mnie lektura poradnika „Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować” była świetną przygodą i lekcją. Mimo tego, że niektóre rady były dla mnie zbędne i bezsensu, całość prezentuje się nie najgorzej. Co jeszcze mogę dodać to to, iż książka wywołała we mnie wiele uśmiechu i radości. Tutaj nie macie suchych faktów, albo rób to, nie rób tamtego. Autorki zaprezentowały poradnik z innej strony. Takiej gdzie czytelnik ma dobrze spędzić czas czytając porady jak można zachowywać się w danych sytuacjach.
W środku oprócz wielu porad znajdziecie również testy, etykiety, listy, które możecie wypełnić według własnego uznania, kupony dla swoich przyjaciółek, aby wiedzieć jak zachować się w sytuacji kryzysowej i wiele innych fantastycznych rzeczy. Dla mnie czas spędzony z książka był idealnym zapomnieniem chociaż na chwilę o problemach i zapoznanie się z twórczością autorek. Może poradnik nie jest jakiś odkrywczy i wiele informacji będziecie już wiedzieć przed przystąpieniem do lektury, mimo wszystko chciałabym was zachęcić do zagłębienia się w „ Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować”.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial