Okładka wydania

9 Miesięcy Od Zarodka Do Noworodka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

9 Miesięcy Od Zarodka Do Noworodka | Autor: Courtney AdamoEsther van de Paal

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Wydawnictwo Babaryba znane jest z ciekawych, nietuzinkowych książek dla dzieci i po raz kolejny nas nie zawiodło. Książka "9 miesięcy", to kolejny wartościowy i niezwykle interesujący tytuł, który znajdziemy w ofercie tego wydawnictwa.

 

Każdy rodzic prędzej czy później musi zmierzyć się z pytaniem "skąd się biorą dzieci?". Dzieci są z natury ciekawskie i nic dziwnego, że pragną również informacji na temat swojego pochodzenia. Oczywiście można pójść na łatwiznę i opowiadać dzieciom bajeczki o bocianach i kapuście, ale ten przestarzały sposób zdecydowanie odradzam. Żyjemy w czasach, kiedy ciąża i narodziny nie powinny być już tematem tabu. i powodem do zażenowania. Nie powinniśmy dzieci okłamywać, a mówić im prawdę dostosowaną do wieku. Książka o wymownym tytule "9 miesięcy" to idealny przewodnik, dzięki któremu w prosty, a jednocześnie zgodny z prawdą sposób możemy wyjaśnić dzieciom w jaki sposób powstały i przyszły na świat.

 

"9 miesięcy" to książka, która pokaże dzieciom jak rozwija się maluch w brzuchu mamy od samego poczęcia, aż do narodzin. Na kolejnych stronach tego niezwykłego przewodnika możemy śledzić krok po kroku rozwój płodu, obserwować jak się zmienia i rośnie. Bardzo podoba mi się również fragment "Jak się czuje mama?", który znajdziemy w każdym rozdziale. Jest to niezwykle pomocne w przypadku dzieci, które niedługo będą miały rodzeństwo- pomaga im zrozumieć zmiany, które zachodzą w wyglądzie i zachowaniu mamy. Dodatkowo w każdym rozdziale zamieszczono ciekawostki między innymi o tym, jak przebiega ciąża u zwierząt. Dla dzieci głodnych wiedzy, dla których informacje z książki to za mało, na końcu zamieszczono w formie tabelki bardziej szczegółowe informacje o rozwoju dziecka w okresie ciąży.
Temat w książce został opracowany w bardzo ciekawy i przystępny dla dzieci sposób, dostosowany do poziomu małego odbiorcy. Dzięki kolorowym ilustracjom i ciekawym grafikom dzieci mogą lepiej zrozumieć prezentowany materiał. Bardzo dobrym pomysłem jest pokazanie wielkości dziecka w porównaniu do znanych dzieciom owoców. Każdy etap ciąży został również pokazany "od środka", czyli w postaci obrazka dziecka w macicy. Bardzo podoba mi się takie prawdziwe przedstawienie tematu. Podczas czytania dzieci mogą również poznać słownictwo związane z ciążą, jak np. usg, poród, czy pępowina, dzięki czemu będą miały szansę rozumieć rozmowy rodziców dotyczące przebiegu ciąży.

 

"9 miesięcy" to książka dla całej rodziny. Idealnie sprawdzi się dla osób, które planują powiększenie rodziny lub już spodziewają się kolejnego dziecka. Opisany w książce rozwój płodu oraz czas ciąży może pomóc dzieciom w lepszym przygotowaniu się do posiadania rodzeństwa. Jednocześnie to ciekawa książka edukacyjna dla wszystkich dzieci, dzięki której mogą one dowiedzieć się w jaki sposób powstały i przyszły na świat.

 

Książka jest bardzo ładnie wydana. Ma duży format , twardą oprawę i estetyczną, kolorową szatę graficzną. Jest bogata pod względem treści, ale niezbyt długa To bardzo wartościowa, edukacyjna publikacja dla dzieci, którą warto mieć w domowej biblioteczce. Książka ukazuje ciążę jako piękny czas, ważny dla całej rodziny. Co najważniejsze przekazuje prawdziwe informacje, bez kłamstw i robienia tabu z tego naturalnego procesu, który dotyczył każdego z nas. Jednocześnie informacje dostosowane są do wieku odbiorców. Bardzo mi się podoba i z ogromna przyjemnością przeczytałam "9 miesięcy moim dzieciom".

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto