Kosmetyki Naturalne Dla Ciebie

Autor: Wiktoria Mucha

Okładka wydania

Kosmetyki Naturalne Dla Ciebie


Dodatkowe informacje

 • Autor: Wiktoria Mucha
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 230
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165x220 mm
 • ISBN: 9788381321600
 • Wydawca: Zwierciadło
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

MyCoffeeBooks

Kosmetyki naturalne to ostatnio bardzo modny temat. Obserwując trendy kosmetyczne, można odnieść wrażenie, że raz po raz jeden z naturalnych składników jest na fali. Były konopie, lawenda a nawet wiesiołek. Teraz prym wiedzie ostrokrzew. Jak odnaleźć się w tym gąszczu informacji i wyłuskać z niego to, co dla nas najlepsze? Wiktoria Mucha, w swojej książce „Kosmetyki naturalne dla Ciebie” postawiła sobie za punkt honoru wytłumaczyć o co chodzi z tą naturalnością w kosmetykach. Czy się jej udało?

 

Autorka jest absolwentką Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, specjalizowała się w roślinach leczniczych i prozdrowotnych. Swoją pasję przekuła na działanie, w wyniku którego otworzyła małą manufakturę produkującą kosmetyki naturalne. Mieszka w małej wsi, gdzieś w Beskidzie Niskim i jak sama mówi, nie wyobraża sobie żyć w innym miejscu. Tu jest blisko natury, którą ma również głęboko zakorzenioną w sercu.

 

„Kosmetyki…” to swoiste kompendium wiedzy o kosmetykach naturalnych. Książka, podzielona na rozdziały, krok po kroku przeprowadza nas przez wszystkie pozornie skomplikowane i obco brzmiące tematy z tego zakresu. Rozdział pierwszy to ogólne wprowadzenie do pojęcia, jakim jest nasza skóra. Trochę o jej budowie, potrzebach i również o tym, jak łatwo możemy sami sobie zaszkodzić, dobierając nieodpowiednią pielęgnację. Rozdział drugi w pełni poświęcony jest zagadnieniu mydła. Co to jest, jak działa oraz…jak zrobić własne mydło w domu.

 

Rozdział trzeci to oleje pielęgnacyjne. Autorka rzetelnie podeszła do tematu, opisując najbardziej popularne oleje wraz z ich właściwościami. Kolejna część to krótka opowieść o hydrolatach - ich dobroczynnych właściwościach, zaletach stosowania, a także instrukcja jak zrobić taki kosmetyk w domu. Następny rozdział to Maseczki do twarzy, w większej części opanowany przez wszelkiego rodzaju glinki. Rozdział szósty to peelingi i ich zbawcza moc działania na skórę. Stosowano go już od wieków, używając do tego rozmaitych drobinek pochodzących zarówno z wulkanów jak i z nasion kwiatów. Część kończąca książkę nosi tytuł „ Inne kosmetyki naturalne”, gdzie poruszono temat min. Naturalnej pasty do zębów, własnoręcznie zrobionego kremu czy dezodorantu w sprayu.

 

Bardzo mocną stroną tej publikacji jest przystępny język oraz prostota z jaką Autorka opowiada o zawiłych kwestiach związanych z charakterystyką kosmetyków naturalnych. Opowiedzieć o produkcji mydła czy funkcji peelingu na naszą skórę w normalny sposób to wielka sztuka. Mam bowiem wrażenie, że rozprawiające o tym w mediach specjalistki zapominają, że mówią do zwykłych kobiet, a nie do magistrów chemii.

 

Drugim plusem jest przepiękne, cieszące oko wydanie tej książki. Dopieszczone zarówno do strony zdjęć jak i grafik zdobiących każdą ze stron. Przejrzystość i większa czcionka również robią dobre wrażenie. Książki o tematyce kosmetycznej muszą być estetyczne by przyciągnąć odbiorcę.

 

Ta książka jest skierowana do wszystkich, którzy o kosmetykach naturalnych wiedzą trochę, albo i wcale. Osoby bardziej zaznajomione z tematem, zapewne będą komentować pod nosem, że nie warto pisać takich oczywistości. Jednak, dla osoby stojącej na początku swojej drogi z kosmetykami naturalnymi, będzie to świetny początek, gdzie prócz rzetelnej dawki wiedzy, otrzymają również gotowe przepisy na zrobienie kosmetyków naturalnych we własnych czterech ścianach.

 

Książka bardzo przypadła mi do gustu. Właśnie przez swoją prostotę w kwestii treści i piękną estetykę wydania. Poza tym, podane w niej przepisy zainspirowały mnie do zgłębienia tajników naturalnej pielęgnacji. A to już bardzo wiele. Oceniam na mocne 5!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!